Liepos mėnesio jubiliejinės sporto įvykių datos
2017-07-01

1 d.  Prieš 85 metus, Kaune surengtos pirmosios tarpvalstybinės sunkiaatlečių varžybos. Lietuva nugalėjo Latviją 3:2.

2 d. Prieš 85 metus, Kaune surengtos pirmosios tenisininkų tarpvalstybinės rungtynės. Lietuva pralaimėjo Latvijai 1:4.

4 d. Prieš 60 metų, įvyko pirmoji Nemuno buriavimo regata, jos dalyviai varžėsi trasoje nuo Kauno iki Rusnės.

5 d. Prieš 65 metus, Lietuvos lengvaatlečiai pasiekė pirmąjį SSRS rekordą - Vilniuje A. Rusinovas pagerino sąjunginę jaunučių geriausią pasiekimą, 100 m nubėgęs per 11,1 sek.

7 d. Prieš 60 metų, Trakuose surengtas pirmasis oficialus laivų modeliavimo čempionatas.

10 d. Prieš 80 metų, Lietuvos jachta "Žalčių karalienė" laimėjo reikšmingą buriavimo regatą aplink Gotlando salą.

11 d. Prieš 60 metų,  Kauno "Žalgirio" moterų rankinio (11x11) komanda pirmą kartą laimėjo SSRS čempionato, vykusio Voroneže, aukso medalius.

11 d. Prieš 10 metų, Europos Komisija priėmė Baltąją knygą dėl sporto.

13 d. Prieš 20 metų, baigėsi Pasaulio irklavimo taurės trijų etapų varžybos. Dviviečių be vairininko valčių klasės taurę laimėjo Einis Petkus ir Juozas Bagdonas.

14 d. Prieš 10 metų, pasibaigė dešimties etapų Europos BMX dviračių kroso čempionatas, vykęs šešių valstybių trasose nuo balandžio mėnesio. „Cruiser" klasės bronzos medalis įteiktas Vilmai Rimšaitei.

15 d. Prieš 85 metus, priimtas valstybinis Kūno kultūros įstatymas. Taip pradėtas sporto valstybinimas.

15 d. Prieš 20 metų, Kaune mirė 3 k. Europos čempionas, XV OŽ (1952 Helsinkis) sidabro medalio laimėtojas - Justinas Lagunavičius.

15 d. Prieš 20 metų, mirė Jonas Uloza, prieškario sportininkas, 1946-1953 m. buvęs Kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininkas.

16 d. Prieš 15 metų, Lahtyje (Suomija) baigėsi pasaulio šaudymo čempionatas. Jame sidabro medalį laimėjo olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

19 d. Prieš 20 metų, per pasaulio „Grand prix" galiūnų konkursą Klaipėdoje Stasys Mėčius aplenkė visus varžovus ir užėmė pirmąją vietą.

21 d. Prieš 15 metų, Segede (Vengrija) vykusiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Romualdas Petrukanecas iškovojo bronzos medalį.

21 d. Prieš 15 metų, Kijeve įvyko Europos neolimpinių sporto šakų žaidynės. Alyšo imtynių turnyre bronzos medalį laimėjo Lina Bagdonaitė.

22 d. Prieš 55 metus, Lietuvos automobilių ralio rinktinė Nalčike tapo SSRS čempionato komandinės įskaitos taurės laimėtoja.

22 d. Prieš 40 metų, Kauno vardu pavadinama 5400 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

25 d. Prieš 25 metus, pirmą kartą po 64 metų pertraukos Lietuvos vasaros sporto šakų atstovai vėl su savo valstybės vėliava dalyvavo olimpinėse žaidynėse. XXV Olimpiados žaidynėse Barselonoje dalyvavo 47 Lietuvos sportininkai.

25 d. Prieš 55 metus, Leningrade Vilniaus "Žalgirio" aštuonvietės valties įgula tapo SSRS čempione.

25 d. Prieš 10 metų, Įvyko Šiaulių sporto arenos iškilmingas atidarymas.

26 d. Prieš 20 metų, Kopenhagoje vyko pasaulio kurčiųjų žaidynės. Lietuvos atstovai jose iškovojo vieną aukso (orientacininkas Tomas Kuzminskis), vieną sidabro (krepšininkai) ir du bronzos medalius (krepšininkės ir orientacininkų estafetės komanda).

27 d. Paryžiuje pasibaigė prestižiškiausios pasaulyje daugiadienės dviračių lenktynės „Tour de France". Ant nugalėtojų pjedestalo atsistojo trečiąją vietą užėmęs Raimondas Rumšas.

27 d. Prieš 20 metų, Maroke vykusiame pasaulio buriavimo čempionate „Laser-Radial" jachtų klasės čempionu tapo Raimondas Šiugždinis.

29 d. Prieš 80 metų, Lietuvos futbolininkai Rygoje pralaimėjo pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynes Latvijai 2:4

29 d. Prieš 25 metus, jaunieji Lietuvos BMX dviračių kroso mėgėjai pirmą kartą dalyvavo Europos čempionate.

29 d. Prieš 10 metų, De Pujė (JAV) vykusiame pasaulio motorinių valčių čempionate trečią vietą skuterių O 175 klasės varžybose užėmė Algirdas Matelionis.

30 d. Prieš 95 metus, sužaistos pirmosios oficialios beisbolo rungtynės.