Rugpjūčio mėnesio svarbiausių Lietuvos sporto įvykių datos.
2019-08-01

1 d. Prieš 60 metų Trakuose surengtas pirmasis Lietuvos povandeninio plaukimo čempionatas.

2 d. Prieš 60 metų netekome, vieno iš alpinizmo pradininkų Lietuvoje, alpinisto Gedimino Akstino.

3 d. Prieš 20 metų Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos pirmenybėse Madride ieties metimo čempione tapo Malda Baumgartė.

3 d. Prieš 55 metus Europos irklavimo moterų čempionate sidabro medalius iškovojo Ala Perevoruchova, Irena Bačiulytė, Sofija Korkutytė, Leokadija Semaško, Aldona Margenytė, Stasė Bubulytė, Rita Tamašauskaitė ir Aldona Klimavičiūtė, irklavusios aštuonvietę valtį.

4 d. Prieš 35 metus Lituanikos vardu pavadinama 6004 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

5 d. Prieš 65 metus Kaune atidarytas pirmasis atviras 50 m ilgio plaukimo baseinas, pradėti registruoti Lietuvos rekordai.

6 d. Prieš 35 metus Kauno politechnikos instituto vardu pavadinama 5879 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

6 d. Prieš 55 metus Amsterdame, Europos irklavimo čempionate SSRS aštuonvietės įgulos sudėtyje lietuviai Juozas Jagelavičius, Petras Karla, Vytautas Briedis, Zigmas Jukna, Antanas Bagdonavičius, Ričardas Vaitkevičius, laimėjo sidabro medalius.

7 d. Prieš 35 metus Dariaus ir Girėno vardu pavadinama 6002 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

8 d. Prieš 55 metus per SSRS laivų modeliavimo čempionate Batumyje (Gruzija) aukso medalį iškovojo Petras Miškinis. (vyko iki 12 d.)

10 d. Prieš 20 metų Anicetas Uogelė Čekijoje vykusiame pasaulio neįgaliųjų sportininkų šachmatų turnyre laimėjo aukso medalį.

11 d. Prieš 35 metus Brolių Bajorų vardu pavadinama 5596 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

11 d. Prieš 80 metų Joniškėlyje gimė XIX OŽ (1968 Meksikas) sidabro medalio laimėtojas boksininkas Jonas Čepulis

12 d. Prieš 20 metų Chelme (Lenkijoje) Europos sportinės radijo pelengacijos taurę iškovojo Algis Skudrickas, Aušra Dapkienė Ir Gintas Ambražas.

14 d. Prieš 25 metus Helsinkyje vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo vieną bronzos medalį. Tai padarė šuolininke j aukštį Nelė Žilinskienė.

14 d. Prieš 70 metų per pasaulio studentų žaidynes Budapešte aukso medalius iškovojo SSRS krepšinio komandoje žaidę Stepas Butautas, Justinas Lagunavičius, Kazys Petkevičius ir Zenonas Sabulis bei boksininkas Algirdas Šocikas. (Vyko iki rugpjūčio 20 d.)

14 d. Prieš 80 metų Kaune surengtos I Pabaltijo ir Suomijos aviacijos sporto varžybos .

15 d. Prieš 65 metus Vilniuje surengtas pirmasis tarptautinių šaškių (šimtalangių) čempionatas.

15 d. Prieš 90 metų Kaune žaistos pirmosios oficialios tinklinio rungtynės. Tinklinio pradininkai — Šančių šaulių būrys.

16 d. Prieš 35 metus Vytauto vardu pavadinama 5586 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

16 d. Prieš 35 metus Akademiko K. Baršausko vardu pavadinama 5649 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

16 d. Prieš 35 metus Šaulių vardu pavadinama 5616 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

17 d. Prieš 50 metų Žalgirio vardu pavadinama 4850 viršūnė (Tian Šanis, Kirgizija).

18 d. Prieš 35 metus Mildos vardu pavadinama 5378 viršūnė (Pamyras, Tadžikija).

19 d. Prieš 65 metus surengtos pirmosios tarpmiestinės lengvosios atletikos varžybos Kaunas-Ryga.

20 d. Prieš 80 metų Marijampolėje surengta pirmoji sporto šventė, skirta propaguoti vandens sportą. Šventės programą sudarė plaukimo, šuolių į vandenį ir lenktynių baidarėmis varžybos.

24 d. Prieš 65 metus pasiekta pirmoji Lietuvos futbolo rinktinės pergalė tarpvalstybinėse rungtynėse. Taline nugalėta Estija — 2:1

28 d. Prieš 25 metus Vilniuje atidaryta Šarūno Marčiulionio krepšinio mokykla.

29 d. Prieš 65 metus Klaipėdoje įvyko pirmoji buriavimo regata „Aplink Kuršių marias”.

30 d. Prieš 60 metų Batumyje, per SSRS laivų modeliavimo čempionatą, jachtų modelių klasėje aukso medalį iškovojo Kazimieras Štriupkus.

31 d. Prieš 25 metus Pasaulio dviračių sporto čempionate Palerme (Italija) Lietuvos moterų kvartetas – Rasa Polikevičiūtė, Jolanta Polikevičiūtė, Liuda Triabaitė ir Diana Žiliūtė - dalyvavo 50 km komandinėse lenktynėse plentu ir iškovojo sidabro medalius.