Svarbiausios Lietuvos sporto sukaktys. Rugsėjo mėnuo.
2017-09-01

2 d. Prieš 60 metų Maskvoje SSRS lengvosios atletikos čempionais tapo Jonas Pipynė ir Algimantas Baltušnikas.

2 d. Prieš 20 metų Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionais tapo Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas, Romualdas Petrukanecas iškovojo bronzos medalį.

4 d. Prieš 60 metų Rygoje SSRS čempionu tapo skuterininkas Viktoras Jančaitis.

5 d.  Prieš 25 metus Pasaulio dviračių sporto čempionate Jonas Romanovas buvo antras, Artūras Kasputis - trečias.

6 d.  Prieš 60 metų Maskvoje SSRS rekordą pagerino Adolfas Varanauskas, nustumdamas rutulį 17,99 m.

6 d. Prieš 20 metų Kijeve Pasaulio klasikinių sportinių šokių taurę laimėjo Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė.

7 d. Prieš 60 metų Vilniaus stadione SSRS rekordą pasiekė Jonas Pipynė.

7 d. Prieš 55 metus Bronius Rožinskas su kolegomis iš Lenkijos pradėjo žygį per Atlantą jachta „Hermes II"

7 d. Prieš 20 metų Pasaulio karatė šotokan čempionate bronzos medaliu apdovanota Laima Grižaitė.

9 d. Prieš 55 metus Pasaulio irklavimo čempionate SSRS aštuonvietė valtis, kurioje irklavo Juozas Jagelavičius, Petras Karla, Vytautas Briedis, Zigmas Jukna, Antanas Bagdonavičius ir Ričardas Vaitkevičius, užėmė antrąją vietą

11 d. Prieš 90 metų Tilžėje įvyko pirmasis mūsų lengvaatlečių tarpmiestinis mačas.

13 d. Prieš 20 metų Europos rankų lenkimo čempionate prizininkais tapo Mindaugas Valiukas, Edita Anusaitė, Danguolė Pališkienė, Sandra Bumšaitė, Dalia Medžiaušytė.

14 d. Prieš 20 metų Turkijoje vyko I pasaulinės aviacijos žaidynės, kuriose bronzos medalį iškovojo Danas Babenskas, kosminio modeliavimo - Jurgis Strazdas. Kosminio modeliavimo klasės varžybose trečia buvo ir Lietuvos komanda.

14 d. Prieš 20 metų Europos aklųjų lengvosios atletikos pirmenybėse Italijoje aukso medalius iškovojo Kęstutis Bartkėnas, Lina Liaudinskaitė ir Sigita Markevičienė.

14 d. Prieš 10 metų Europos kosminio aviamodeliavimo čempionate antrą vietą užėmė Maksimas Timofejevas. Čempionato komandinėje įskaitoje Lietuvos rinktinė tapo nugalėtoja.

15 d. Prieš 85 metus aukštesniojoje technikos mokykloje (ATM) įsteigta pirmoji sklandymo mokykla.

15 d. Prieš 20 metų baigėsi aštuonių etapų Europos buriavimo taurės varžybos. Pirmąją vietą ir senojo žemyno taurę „Laser-Radial" jachtų klasės varžybose laimėjo Raimondas Šiugždinis.

15 d. Prieš 10 metų Edvinas Krungolcas Pekine tapo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės laimėtoju.

16 d. Prieš 55 metus Nemune, ties Kaunu, Antanas Šlapikas pagerino SSRS rekordą, motorine valtimi MC-500 10 km nuotolyje pasiekęs 55,316 m per valandą greitį.

16 d. Prieš 10 metų Ispanijoje vykusiame Europos krepšinio čempionate Lietuvos vyrų rinktinė, treniruojama Ramūno Butauto, pelnė bronzos medalius ir iškovojo tiesioginį kelialapį į 2008 m. olimpines žaidynes Pekine.

16 d. Prieš 10 metų per pasaulio graikų-romėnų imtynių čempionatą Azerbaidžano sostinėje Baku bronzos medalį iškovojo Valdemaras Venckaitis.

16 d. Prieš 10 metų pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate bronzos medalį penkiakovės rungtyje laimėjo Tomas Kairys.

20 d. Prieš 20 metų Zalcburge Europos klasikinių sportinių šokių taurę iškovojo Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė.

20 d. Prieš 15 metų iškilmingai atidaryti Vilniaus ledo rūmai.

21 d. Prieš 15 metų Lietuvos klasikinių sportinių šokių pora Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė Europos čempionate laimėjo bronzos medalius.

22 d. Prieš 20 metų mirė Jonas Pipynė, žymus Lietuvos lengvaatletis, SSRS čempionas ir rekordininkas.

22 d. Prieš 10 metų Europos automobilių ralio kroso čempionate trečią vietą užėmė Mindaugas Podgurskis.

23 d. Prieš 70 metų Lietuvos bokso rinktinė iškovojo pirmąją pergalę savo istorijoje.

25 d. Prieš 15 metų pasaulio galiūnų sporto vicečempionu tapo Lietuvos stipruolis Žydrūnas Savickas.

26 d. Prieš 10 metų Europos irklavimo čempionate Mindaugas Griškonis pelnė sidabro medalį.

29 d. Prieš 55 metus Europos moterų krepšinio čempionate nugalėjo SSRS rinktinė, kurios gretose žaidė Jūratė Daktaraitė.

29 d. Prieš 15 metų pasaulio čempionate Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinė estafetės rungtyje pelnė sidabro medalius, komandinėje įskaitoje liko trečia.

29 d. Prieš 10 metų Europos automobilių kroso čempionato aukso medalį laimėjo lietuvis Nerijus Naujokaitis.

30 d. Prieš 15 metų bronzos medalius per Europos orientavimosi čempionatą iškovojo Lietuvos moterų estafetės komanda.

30 d. Prieš 10 metų Europos kudo imtynių čempionate čempionu tapo Tomas Putinauskas, vicečempionu - Tomas Šviažas, bronzos medalių apdovanojimai atiteko Tomui Ūsevičiui ir Robertui Čekanavičiui.

30 d. Prieš 10 metų pasaulio kurčiųjų badmintono čempionate antrą kartą čempione tapo Kristina Dovidaitytė.