Gegužės mėnesio svarbiausių Lietuvos sporto įvykių datos.
2019-05-04

1 d. Prieš 10 metų Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentė Laima Janušonytė perrinkta Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) viceprezidente.

1 d. Prieš 25 metus Lietuvos sporto mokslo taryba išleido pirmąjį žurnalo „Sporto mokslo žinios" numerį.

1 d. Prieš 80 metų įvestas privalomas sportininkų sveikatos tikrinimas prieš varžybas (išskyrus oro sporto ir greitojo čiuožimo sportininkus).

2 d. Prieš 20 metų Sofijoje vyko Europos sambo čempionatas. Jame Robertas Rimas, Laura Ručinskaitė ir Oksana Rybakovaitė Iškovojo bronzos medalius.

3 d. Prieš 80 metų Kaune gimė Melburno Ož bokso bronzos medalininkas Romualdas Murauskas

3 d. Prieš 90 metų Kaune įsteigta Lietuvos turizmo sąjunga (LTS). Įkūrimo iniciatoriai: J. Vileišis, E. Langė, M. Šalčius ir kt.

8 d. Prieš 15 metų Slovėnijos sostinėje Liublianoje vykusiame Europos klasikinių šokių čempionate Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė laimėjo sidabro medalius.

9 d. Prieš 10 metų Klaipėdoje surengtas Europos WFF-WBBF kultūrizmo ir fitneso čempionatas. Europos čempionais tapo Jevgenijus Latypovas, Aušra Tasiukevičiūtė, Karina Šilova, Andrius Pauliukevičius, Daiva Anižaitė ir Ervinas Rimavičius. Neįgaliųjų sportininkų grupės varžybose sidabro medalį laimėjo Nikolajus Mironovas.

10 d. Prieš 60 metų Jonas Pipynė Maskvoje tapo SSRS 5 km kroso čempionu, nuotolį nubėgęs per 14.38,6

10 d. Prieš 80 metų Pasaulio čempionate Liucernoje (Šveicarija) šaudydamas standartiniu pistoletu J.Miliauskas iškovojo bronzos medalį, o Lietuvos komanda — sidabro.

16 d. Prieš 20 metų Kaune mirė legendinis Lietuvos dviratininkas Kazys Paršaitis .

17 d. Prieš 20 metų Pultuske (Lenkija) Europos jėgos daugiakovės vicečempionu tapo Žydrūnas Savickas, bronzos medalininku - Andrius Gečas.

18 d. Prieš 10 metų Milane Europos savigynos imtynių ir kovinės savigynos čempionate bronzos medalius iškovojo Mantas Burba, Radvilas Matukas ir Marius Labalaukis, kovinės savigynos vicečempionais tapo Artemijus Sitenkovas ir Viktoras Tomaševičius.

18 d. Prieš 100 metų Kaune įsteigta pirmoji nepriklausomos Lietuvos sporto organizacija — Lietuvos sporto sąjunga (LSS). Pirmuoju jos pirmininku išrinktas karo gydytojas Pranas Šližys. Sąjunga veikė iki 1920 m. rugpjūčio mėn.

21 d. Prieš 10 metų Vilniuje prie „Siemens“ arenos iškilmingai atidaryta Olimpinės šlovės alėja, kurioje pastatyti stendai su 25 Lietuvos olimpinių čempionų nuotraukomis.

21 d. Prieš 80 metų Kaune atidaryta ir pašventinta Europos krepšinio pirmenybėms pastatyta Sporto halė. Atidarymo dieną įvyko moterų tarpmiestinės krepšinio rungtynės Kaunas—Varšuva (29:28). Atidarymas 17:00 val.

22 d. Prieš 10 metų Europos Tailando bokso čempionate Liepojoje Ernestas Dapkus pelnė bronzos medalį.

23 d. Prieš 15 metų Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas surengtas Poznanėje. Dvivietės baidarės įgula Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas 200 m nuotolyje iškovojo aukso, o 500 m – sidabro medalius. Dar vieną sidabro medalį Alvydas Duonėla laimėjo irkluodamas vienvietę baidarę.

23 d. Prieš 15 metų Šiauliuose rungtyniavo Europos sambo ir kovinės savigynos čempionato dalyviai. Lietuviams nepavyko laimėti aukso medalių, užtat kitų spalvų apdovanojimų iškovojo nemažai

23 d. Prieš 20 metų Paskutinę Europos dziudo čempionato, vykusio Bratislavoje, dieną sidabro medalį pelnė Algimantas Merkevičius.

23 d. Prieš 20 metų Aurelija Gedvilaitė Debrecene laimėjo Pasaulio mėgėjų kikbokso taurę.

23 d. Prieš 40 metų Kaune mirė Melburno Ož bokso bronzos medalininkas Romualdas Murauskas

24 d. Prieš 55 metus Startavo pirmasis „Sporto“ laikraščio taurės krepšinio turnyras.

25 d. Prieš 95 metus Lietuvos sportininkų oficialus debiutas olimpinėse žaidynėse Paryžiuje. Įvyko futbolo rungtynės Lietuva—Šveicarija (0:9).

25 d. Prieš 95 metus įkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas

28 d. Prieš 80 metų Europos krepšinio čempione Kaune antrą kartą tapo Lietuvos vyrų rinktinė. (Čmpionatas prasidėjo 05-21)

29 d. Prieš 20 metų Europos kiokušin karatė čempionatas vyko Kopenhagoje. Paulius Klapatauskas ir Roma Mikšytė tapo žemyno čempionais, Ričardas Poška vicečempionu, o Jurgita Tumaitė - bronzos medalininke.

30 d. Prieš 10 metų Joniškyje atidarytas krepšinio muziejus, jo įkūrimo iniciatorius – Leonas Karaliūnas.

30 d. Prieš 15 metų Melburne, per pasaulio dviračių sporto treko čempionatą, 500 m hito rungtyje Simona Krupeckaitė laimėjo bronzos medalį.

30 d. Prieš 15 metų Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate Maskvoje čempionu tapo mūsų sportininkas Andrejus Zadneprovskis.

30 d. Prieš 15 metų Maskvoje įvyko Europos fitneso (WFF) čempionatas. Jame pirmąsias vietas iškovojo Marekas Stefanovičius, Dainius Dzikevičius, Jolanta Mileriūtė (du aukso medalius), Edita Diržininkaitė su Ramūnu Sendriumi.

30 d. Prieš 20 metų Madride IFBB kultūrizmo organizacija surengė savo Europos čempionatą. Sidabro medalį jame laimėjo Rolandas Pocius.