Biografiniai straipsniai Pagalba
Vardas Pavardė
LSE Grupė Sporto šaka
Bendrieji straipsniai Pagalba
Žodis pavadinime
LSE Grupė
Spausdinti Spausdinti
Gaja, Kauno sporto mokykla „Gaja"

„Gaja", Kauno sporto mokykla „Gaja", rengia didelio sportinio meistriškumo sportininkus. Kultivuojamas boksas, dziudo, rankinis, fechtavimasis, orientavimosi sportas. 1963 Kaune (ir Vilniuje) įsteigta Aukštojo sportinio meistriškumo m-la (ASMM) prie LVKKI (nuo 1992 Kauno sporto m‑la Gaja). Buvo kultivuojamos 9 sporto šakos: lengvoji atletika (tr. S. Šačkus, P. Morkūnas, R. Beresnevičius, V. Barkalaja), imtynės (tr. L. Tomkevičius, V. Bagdonavičius, V. Remeika), tenisas (tr. J. Anilionis), jojimas (tr. L. Navickas, J. Balčius, A. Navickas, J. Butkus, A. Juodžbalis, V. Zarauskas), boksas (tr. A. Levickas), sunkumų kilnojimas (tr. P. Pocius), baidarių ir kanojų irklavimas (J. Gedminas), šiuolaikinė penkiakovė (tr. S. Žekonis), fechtavimasis (tr. V. Matulevičius). 1966 prisidėjo irklavimas, gimnastika, slidinėjimas, plaukimas, šuoliai į vandenį, stendinis šaudymas, stalo tenisas ir dviračių sportas, vėliau dar - vandensvydis, buriavimas, dziudo, futbolas, rankinis, krepšinis (kurčiųjų), klasikinės, laisvosios ir savigynos imtynės. Kultivuojamos sporto šakos ir jų skaičius m‑loje iki 1990 keitėsi taip: 1971-74 kultivuota 13, 1975-79 - 11, 1980-87 - 10, 1982-84 - 8, 1985-90 - 7-10 sporto šakų. Keitėsi ir sportininkų bei trenerių skaičius: 1984 buvo 222, 1988 - 154 sportininkai, 1983 buvo 17 etatinių tr. ir 8 tr. valandininkai, 1988 - atitinkamai 12 ir 4. 1977 atidarytas Olimpinio rezervo centras. 1986 m‑la laimėjo Lietuvos sporto m‑lų konkursą.

M‑los auklėtiniai nuo jos įsteigimo dalyvavo olimpinėse žaidynėse, pasaulio, pasaulio jaunimo ir jaunių, Europos, Europos jaunimo ir jaunių čempionatuose bei kitose aukšto lygio varžybose. Geriausi laimėjimai (iki 1990): olimpinėse žaidynėse - R. Tamulis (XVIII OŽ, 1964 Tokijas, boksas, 2 v., tr. A. Šocikas), B. Kalėdienė (XVIII OŽ, 1964 Tokijas, ieties metimas, 4 v., tr. L. Puskunigis), V. Butkus (XXI OŽ, 1976 Monrealis, irklavimas, 4x, 2 v., tr. A. Arelis), G. Ramoškienė ir L. Kaminskaitė (XXI OŽ, 1976 Monrealis, irklavimas, 2x, 3 v., tr. J. Aleksandravičienė), R. Višinskis (XXII OŽ, 1980 Maskva, baidarių irklavimas, 10 v., tr. A. Civinskas), S. Brazauskaitė ir A. Gudeliūnaitė (XXIV OŽ, 1988 Seulas, irklavimas, 8+, 4 v., tr. A. Baublys), pasaulio čempionatuose - Č. Jezerskas (1973, 1974, 1975, savigynos imtynės, čempionas, tr. J. Kuricinas), R. Vienažindis (1973, kanojų irklavimas, 2 v., tr. V. Sasnauskas), J. Kuricinas (1974, savigynos imtynės, 2 v., tr. N. Bolšakovas), G. Ramoškienė (1974, irklavimas, 1x, 2 v., 1975 - 3 v.), A. Čikotas (1975, irklavimas, 8+, 2 v.), L. Kaminskaitė (1975, irklavimas, 4x, 3 v., 1978 - 2x, 2 v.; visų trijų tr. J. Aleksandravičienė), V. Butkus (1975, irklavimas, 4x, 3 v., tr. A. Arelis), V. Čekaitis (1981, kanojų irklavimas, 2 ir 3v., tr. J. Gedminas), Europos čempionatuose - R. Tamulis (1963, 1965, boksas, čempionas, tr. A. Šocikas), R. Tamašauskaitė (1963, 1965, 1967, irklavimas, 8+, 1967 su vairininke J. Narvydaite, čempionės, 1964, 1966 - 2 v.), G. Šidagytė (1967, irklavimas, 1x, 3 v., 1969, 1973 - čempionė, visų tr. J. Aleksandravičienė), A. Skarulienė (1968, stalo tenisas, komandinė 1 v.), V. Dudinas (1969, 3000 m kliūtinis bėgimas, 3 v., tr. R. Beresnevičius), Č. Jezerskas (1972, savigynos imtynės, čempionas, tr. J. Kuricinas), V. Butkus (1973, irklavimas, 1x, 2v., tr. A. Arelis), A. Songaila (1976, savigynos imtynės, čempionas, tr. J. Kuricinas), pasaulio jaunimo čempionatuose - V. Mizgaitis (1975, klasikinės imtynės, 1 v., tr. B. Bagdonavičius), Pasaulio taurės varžybose - V. Kazlauskas (1987, 1989, sport. ėjimas, tr. A. Šakalys), pasaulio universiadose - G. Giedraitis ir S. Krasauskas (1983, irklavimas, 4x, 2 v.), B. Juozėnaitė (1988, irklavimas, 1 v., tr. A. Arelis), D. Nagelis, V. Butkevičius, D. Kursevičius, A. Dumčius (1988, irklavimas, 4x, 1 v., tr. V. Galubauskas), Europos jaunių čempionatuose - A. Daukša (1968, mažo kalibro šautuvas, čempionas, tr. A. Strazdas), J. Dabrila (1968, ieties metimas, 2 v., tr. L. Puskunigis), SSRS tautų spartakiadose - A. Varanauskas (1963, rutulio stūmimas, 1 v., tr. A. Baltušnikas), A. Baltušnikas (1963, disko metimas, 2 v., tr. V. Želiazniakienė), A. Špokas, A. Šaparnis, J. Rapalys (1963, šiuolaikinė penkiakovė, 2 v., tr. A. Špokas), G. Giedraitis, S. Krasauskas, V. Beleckas (1983, irklavimas, 4x, 1 v., tr. V. Galubauskas), SSRS čempionatuose - G. Giedraitis, S. Krasauskas (1984, irklavimas, 4x, čempionai, tr. V. Galubauskas), SSRS jaunimo žaidynėse - A. Songaila (1973, dziudo, 1 v., tr. J. Kuricinas).

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę labai padidėjo ASMM sportininkų galimybės dalyvauti olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose bei kt. varžybose. Iš pradžių m‑los veiklai trukdė SSRS ekonominė blokada, bet 1990 sėkmingai dalyvauta tarpt. irklavimo varžybose: Pasaulio taurės etape Norvegijoje A. Dumčius, V. Stanaitis (2x, tr. V. Galubauskas) iškovojo 3 v., Hanze regatoje Olandijoje (su D. Nageliu ir A. Jablonskiu; 4x, tr. V. Galubauskas) - 5 v., B. Juozėnaitė-Šakickienė (1x, tr. A. Arelis) Tamperėje (Suomija) ir Bydgoščiaus (Bydgoszcz) regatoje (Lenkija) - 1 v., Didžiojoje Maskvos regatoje - 3 v., R. Jonaitytė, N. ir R. Savickytės, V. Griciūtė (4x, tr. A. Sapka) - 1 vietą. 1993, 1997, 1999 Lietuvos jaunimo, 1996 jaunių sporto žaidynėse ∆ užėmė 1 v., sėkmingai dalyvavo Lietuvos čempionatuose (Δ sportininkai - Lietuvos čempionai išvardyti lentelėje). Pasaulio kariškių čempionate m‑los rankininkai (komanda Granitas-Gaja, tr. M. Prakapas, V. Novickis) 2002 (D. Biras, Š. Mačiulis, M. Gudonis, M. Tarcijonas, A. Sabonis, M. Bakaitis, V. Jarukas, N. Kesilis, V. Grosas, P. Zėringis, T. Kavolius) ir 2004 (nebežaidė T. Kavolius, bet dar žaidė ir L. Kalasauskas, T. Kraucevičius, S. Garčinskas, M. Vėta) pelnė sidabro, boksininkas D. Bondorovas (2003 ir 2004, tr. V. Buika) - bronzos medalius.

Lent. Gajos mokyklos auklėtiniai - Lietuvos čempionai (daugiau kaip vieną kartą; 1965-2007)

Sportininkas

Sporto šaka

Metai

J. Sodaitytė

Plaukimas

1965 (2); 1966 (1); 1967 (2)

B. Užkuraitytė

Plaukimas

1966 (1); 1967 (1); 1968 (2); 1969 (5); 1970 (4); 1971 (3); 1972 (5); 1973 (7); 1974 (5); 1975 (5)

B. Kalėdienė

Lengvoji atletika (ieties metimas)

1965-69

A. Varanauskas

Lengvoji atletika (ritulio stūmimas)

1965, 1966

V. Dudinas

Lengvoji atletika (bėgimas)

1967 (1500); 1968 (1500, 3000 kl. b.)

R. Plungė

Lengvoji atletika (rutulio stūmimas)

1967, 1968

M. Treinytė

Lengvoji atletika (100 ir 200 mbėgimas, šuolis į tolį)

1972; 1973 (b)

A. Raizgys

Lengvoji atletika (trišuolis)

1992, 1993, 1994, 1995

J. Kuricinas

Savigynos imtynės

1969-74

E. Techovas

Savigynos imtynės

1971-76

V. Jezerskas

Savigynos imtynės

1971, 1973-75, 1977, 1979

A. Songaila

Savigynos imtynės

1972, 1973, 1975-77

P. Panomariovas

Savigynos imtynės

1974, 1975

V. Čekaitis

Baidarių ir kanojų irklavimas

1982 C‑1 10 000; 1983 C‑1 1000; C‑1 500; 1984 C‑1 10 000

A. Borkertas

Baidarių ir kanojų irklavimas

1989 C‑2 500; 1990 C‑2 500; 1991 C‑1 4×500; C‑2 10 000;1992 K‑4 1000; K‑4 500; K‑2 500; C‑2 1000; C‑2 500; 1993 K‑1 200; K‑2 200; K‑1 500; K‑4 500; K‑2 500; K‑4 1000; K‑2 1000; 1994K‑2 500; K‑4 500; 1995 K‑2 200; K‑2 1000; K‑2 500; 1996 K‑2 200; K‑2 1000; K‑2 500

N. Gedminas

Baidarių ir kanojų irklavimas

1989 K‑2 500; K‑2 1000; K‑4 500; K‑4 1000; 1990 K‑4 500;K‑4 1000; K‑2 500; 1991 K‑2 10 000; 1992 K‑4 1000; K‑4 500

V. Gedminas

Baidarių ir kanojų irklavimas

1989 K‑2 500; K‑2 1000; K‑2 10 000; K‑4 500; K‑4 1000; 1990 K‑4 500; K‑4 1000; K‑2 500; 1991 K‑2 10 000; 1992 K‑4 1000; K‑4 500

V. Kupčinskas

Baidarių ir kanojų irklavimas

1989 K‑2 500; K‑2 1000; K‑1 1000; 1990 K‑1 500; 1991 K‑1 10 000; 1992 K‑4 1000; K‑4 500; K‑2 500; K‑1 1000; 1993 K‑1 200; K‑2 200; K‑1 500; K‑4 500; K‑2 500; K‑4 1000; K‑2 1000; 1994 K‑2 500; K‑4 500; 1995 K‑2 500; K‑2 1000; K‑2 200; 1996 K‑2 500; K‑2 1000; K‑2 200; 1997 K‑2 1000; 1998 K‑2 500; 2000 K‑1 500

V. Mizeras

Baidarių ir kanojų irklavimas

1990 K‑4 500; 1992 K‑4 500; K‑4 1000; K‑2 500; K‑1 1000; 1993 K‑2 200; K‑2 500; K‑2 1000; K‑4 500; K‑4 1000; 1994 K‑2 200; K‑4 500; K‑2 500; 1995 K‑2 200; K‑2 1000; K‑2 500; 1997 K‑2 1000; 1998 K‑2 500; 2000 K‑1 1000; K‑1 500; K‑4 500

A. Anciukevičius

Baidarių ir kanojų irklavimas

1992 C‑4 500; C‑4 1000

R. Ežerskytė

Baidarių ir kanojų irklavimas

1995 K‑1 500; K‑2 200; K‑2 500

V. Bičiulaitis

Boksas

1989-97, 1999-2003

R. Nomeika

Boksas

1991-2000

S. Balčiūnaitis

Boksas

1993-95, 1997-98

G. Juškevičius

Boksas

1993, 1994, 1996

R. Zavadskis

Boksas

1993, 1994, 1997, 1999

Ž. Bernatonis

Boksas

1994, 1995

D. Pečiukonis

Boksas

1998, 1999

D. Marčiukaitis

Boksas

2000, 2001

V. Paliulis

Boksas

2000, 2004, 2006

V. Subačius

Boksas

2001-2007

G. Vasilevskas

Boksas

2001, 2003

M. Narkevičius

Boksas

2002, 2004, 2006

D. Šemiotas

Boksas

2002, 2004, 2006, 2007

D. Bondorovas

Boksas

2004, 2007

A. Songaila

Dziudo

1973, 1974, 1976, 1978, 1979

E. Techovas

Dziudo

1973, 1977, 1978

A. Merkevičius

Dziudo

1992-95; 1998, 1999

R. Rimas

Dziudo

1992-95; 1998-2002

A. Balnaitis

Dziudo

1993, 1995

M. Pavydis

Dziudo

1993-95

R. Mickutė

Dziudo

1995, 1999, 2000

G. Pečeliūnas

Dziudo

1995, 1998, 2003, 2004

L. Babkevičienė

Dziudo

1997-99

M. Simėnas

Dziudo

1999, 2001, 2003

M. Paškevičius

Dziudo

2000, 2003, 2004, 2006

J. Dubrovina

Dziudo

2001-05

A. Techovas

Dziudo

2001-03

R. Gasiulytė

Dziudo

2004, 2006

R. Gedutytė

Dziudo

2004-06

V. Dumčius

Irklavimas

1992 2x; 1993 2x, 4x

L. Narušaitė

Irklavimas

1992 8+; 1993 2x; 1994 8+

N. Savickytė

Irklavimas

1992 8+; 2x; 1993 4x; 8+; 1994 4x; 1995 4x; 8+; 1996 4x; 8+;1997 4x; 8+; 1998 4x; 8+; 1999 4x

A. Stanaitis

Irklavimas

1992 2x; 1993 4x

B. Šakickienė

Irklavimas

1992 1x; 2x; 4x; 8+; 1993 1x; 1994 1x; 4x; 1994 4x; 8+;1997 4x; 2x; 1998 2x; 1999 2x

A. Janiūnaitė

Irklavimas

1993 1x l. sv.; 1994 1x l. sv.

R. Savickytė

Irklavimas

1993 2x; 1995 8+; 1997 4-; 8+; 1998 4x; 8+; 1999 4x

L. Bagočanskytė

Irklavimas

1997 8+; 4-; 1992 2x

S. Macijauskaitė

Irklavimas

1997 8+; 1998 8+; 1999 1x; 2000 1x; 8+; 4x

D. Šmigelskaitė

Irklavimas

1997 4-; 8+

D. Elvikis

Irklavimas

1998 2x; 1999 4x

K. Keblys

Irklavimas

1998-2000 4x

V. Žygelis

Vandensvydis

1992, 1993, 1995-97, 1998/99, 1999/2000

Ž. Iliušaitis

Vandensvydis

1992-95

V. Sergijenko

Vandensvydis

1992, 1998/99

E. Skyrius

Vandensvydis

1992-97, 1998/99

R. Šimauskas

Vandensvydis

1992, 1993

K. Dūda

Vandensvydis

1992-97, 1998/99, 1999/2000

S. Sabaliauskas

Vandensvydis

1992-95, 1998/99

T. Latkauskas

Vandensvydis

1992-97, 1998/99, 1999/2000

T. Javorskas

Vandensvydis

1992-95, 1999/2000

A. Revuckas

Vandensvydis

1992, 1995-97, 1998/99, 1999/2000

L. Steponaitis

Vandensvydis

1992-94, 1996, 1997, 1998/99, 1999/2000

E. Jakimavičius

Vandensvydis

1992-94

E. Sutkus

Vandensvydis

1993, 1994, 1996, 1998/99

R. Grubinskas

Vandensvydis

1995, 1996

A. Makarovas

Vandensvydis

1995, 1996, 1999/2000

G. Pauža

Vandensvydis

1995-97, 1998/99, 1999/2000

D. Vaivada

Vandensvydis

1995-97, 1998/99

T. Mikalauskas

Vandensvydis

1996, 1998/99, 1999/2000

A. Kaškelis

Rankinis

1998/99, 1999/2000

A. Račkauskas

Rankinis

1998/99-2002/03

T. Kavolius

Rankinis

1998/99-2002/03

M. Gudonis

Rankinis

1999/2000-2004/05

N. Kesilis

Rankinis

1999/2000-2004/05

V. Jarukas

Rankinis

1999/2000-2004/05

P. Mazeliauskas

Rankinis

1999/2000, 2000/01

S. Strazdas

Rankinis

1999/2000-2002/02

S. Kairis

Rankinis

2000/01-2002/03

N. Atajevas

Rankinis

2000/01-2002/03

D. Biras

Rankinis

2001/02-2004/05

A. Sabonis

Rankinis

2001/02-2004/05

V. Grosas

Rankinis

2002/03-2004/05

Š. Mičiulis

Rankinis

2002/03-2004/05

M. Bakaitis

Rankinis

2002/03-2004/05

L. Kalasauskas

Rankinis

2003/04, 2004/05

M. Tarcijonas

Rankinis

2003/04, 2004/05

M. Vėta

Rankinis

2003/04, 2004/05

T. Kraucevičius

Rankinis

2003/04, 2004/05

S. Garčinskas

Rankinis

2003/04, 2004/05

V. Novickis

Rankinis

2003/04, 2004/05

S. Krėpšta

Orientavimosi sportas

2003-07

Pastaba. Tekste ir lentelėje vartojami sutrumpinimai: baidarių - K‑1 - vienvietė, K‑2 - dvivietė, K‑4 - keturvietė; kanojų - C‑1 - vienvietė, C‑2 - dvivietė; valčių - 1x - vienvietė, 2- - dvivietė be vairininko, 2+ - dvivietė su vairininku, 2x - porinė dvivietė, 4- - keturvietė be vairininko, 4+ - keturvietė su vairininku, 4x - porinė keturvietė, 4x+ - porinė keturvietė su vairininku, 8+ - aštuonvietė, l. sv. - lengvasis svoris.

M‑loje kultivuojamų sporto šakų skaičius keitėsi, daugėjo sportininkų ir trenerių:1990 m‑loje buvo kultivuojamos 6, 1991-92 - 7, iki 2000 - 10, 2000-01 - 4, nuo 2006 - 5 sporto šakos; 1991 treniravosi 247 sportininkai, dirbo 19 trenerių, 1997 - 424 sportininkai ir 23 etatiniai bei 7 tr. valandininkai, 2005-06 - 580-644 sportininkai ir 27-31 etatiniai tr., 5-7 tr. valandininkai. 2001 reorganizuojant Kauno sporto mokymo įstaigas prie Kauno kūno kult. ir sporto skyriui pavaldžios Gajos prijungiama Kauno orientavimosi sporto m-la, iki 2000 buvusi pavaldi Kauno švietimo ir ugdymo skyriui, iš m‑los irklavimo sporto šakų mokomųjų grupių įkuriama Kauno irklavimo mokykla.

Žymiausieji m‑los sportininkai (po 1990 pasiekę gerų rezultatų olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose ir kt. tarpt. varžybose) ir jų treneriai: lengvaatlečiai - T. Nekrošaitė (ieties metimas; XXV OŽ, 1992 Barselona, 18 v.; pasaulio čempionatas 1993, 12 v.; tr. B Kalėdienė), A. Raizgys (trišuolis, 1993 pasaulio čempionatas, 34 v.; 1994 Europos čempionatas, 8 v.; XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 23 v.; tr. V. Butkus), plaukikai - M. Špokas (XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 28 v.; 1996 Europos čempionatas, 9 v., 2000 - 7 v.), D. Želvienė (XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 31 v.; 1997 pasaulio čempionatas, 13 v.), N. Beiga (XXV OŽ, 1992 Barselona, 31 v., XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 28 v.; 1994 pasaulio čempionatas, 28 v.; visų tr. E. Belevičius), dziudo imtynininkai - A. Merkevičius (1993 Europos čempionatas, 5 v., 1995, 1996 - 7 v., 1997 - 3 v., 1998 - 9 v., 1999 - 2 v.; 1995 pasaulio čempionatas, 7 v., 1997 - 5 v.; XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 9 v.), R. Rimas (1993 pasaulio čempionatas, 9 v.; 1999 Europos čempionatas, 5 v., 2000 - 9 v.; abiejų tr. P. Vinciūnas), L. Naudulaitytė (1994 Europos čempionatas, 9 v.; tr. L. Šileikienė), A. Balnaitis (1994 Europos jaunimo čempionatas, 2 v.), G. Pečeliūnas (1995 ir 1997 Europos čempionatas, 9 v.), M. Pavydis (1995 Europos čempionatas, 9 v.; visų tr. P. Vinciūnas), R. Mickutė (1999 pasaulio čempionatas, 9 v.;1997 Europos čempionatas, 9 v., 2000 - 7 v.; tr. V. Sinkevičius), M. Paškevičius (1998 Europos jaunių čempionatas, 2 v.; XXVII OŽ, 2000 Sidnėjus, 16-20 v.; 2001 pasaulio universiada, 5 v., 2006 - 2 v.; 2003 Europos čempionatas, 9-12 v., 2007 - 9 v.), M. Simėnas (1998 pasaulio ir Europos jaunimo čempionatai, 7 v.; 1999 pasaulio čempionatas, 14 v.; 2000 Europos čempionatas, 9 v.; abiejų tr. P. Vinciūnas), K. Tutlytė (1998 Europos jaunimo čempionatas, 9 v.), A. Techovas (2002 Europos čempionatas, 9 v.; XXVIII OŽ, 2004 Atėnai, 66 v.; abiejų tr. V. Sinkevičius), E. Macijauskaitė (2002 Europos jaunių čempionatas, 5 v.; 2003 Baltijos jūros šalių sporto žaidynės, 1 v.), R. Gedutytė (2003 Baltijos jūros šalių sporto žaidynės, 1 v.; Europos jaunių olimpinis festivalis, 3 v.; 2004 pasaulio jaunimo čempionatas, 13 v., 2006 - 9 v.; Europos jaunimo čempionatas, 7 v.), R. Gasiulytė (2004 pasaulio jaunimo čempionatas, 9 v.; visų trijų tr. L. Dudėnienė), S. Gadišauskas (2003 Europos jaunimo iki 23 m. čempionatas, 3 v.), K. Bauža (2005 ir 2006 Europos jaunimo čempionatas, 5 v.; 2006 pasaulio jaunimo čempionatas, 7 v., tr. P. Vinciūnas), boksininkai - V. Bičiulaitis (1995 pasaulio čempionatas, 3 v., 1997, 1999 - 9-12 v., 2001 - 5-8 v.; 1998 Europos čempionatas, 5-8 v., 2002 - 6 v.; XXVII OŽ, 2000 Sidnėjus, 17-28 v.), R. Nomeika (1997 pasaulio čempionatas, 9-16 v.; 1998 Europos čempionatas, 9-16 v., 2000 - 5-8 v.), V. Paliulis (1997 Europos jaunių čempionatas, 1 v.; 1998 pasaulio jaunimo čempionatas, 5-8 v.; 1999 Europos jaunimo čempionatas, 2 v.), D. Šemiotas (1999 Europos jaunių čempionatas, 5-8 v.; 2000 pasaulio jaunimo čempionatas, 5-8 v.; 2001 Europos jaunimo čempionatas, 2 v.; 2005 pasaulio čempionatas, 5 v.), M. Narkevičius (1999 Europos jaunių čempionatas, 5 v.; 2001 Europos jaunimo čempionatas, 3 v.; 2004 Europos čempionatas, 6 v.; visų tr. V. Buika), K. Bitkevičius (2002 pasaulio ginkluotųjų pajėgų čempionatas, 2 v.; 2003 Europos S‑gos šalių čempionatas, 5-8 v.; 2001 pasaulio čempionatas, 9-16 v.; 2000 Europos čempionatas, 5-8 v., 2002 - 12 v.; tr. V. Bružas), D. Pečiukonis (2000 pasaulio jaunimo čempionatas, 9-12 v.; tr. V. Buika), V. Subačius (2002 ir 2006 Europos čempionatai, 9 v.; 2003 Europos S‑gos šalių čempionatas, 1 v.; 2005 pasaulio čempionatas, 5 v.; tr. V. Bružas), A. Osmankinas (2002 pasaulio jaunių čempionatas, 3-4 v.; tr. R. Plūkas), D. Bondorovas (2003, 2005 pasaulio ginkluotųjų pajėgų ir Europos S‑gos šalių čempionatai, 3 v.; tr. V. Buika), L. Orintas (2003 pasaulio jaunių čempionatas, 9-16 v.; Europos jaunių čempionatas, 1 v.; 2005 ir 2006 Europos jaunimo čempionatas, 2 v.; tr. V. Bružas), R. Žilinskas (2003 pasaulio jaunių čempionatas, 5 v.; 2005 Europos jaunimo čempionatas, 5-8 v.; tr. H. Virpša), V. Solovjovas (2005 Europos jaunių čempionatas, 3 v.; tr. V. Sinkevičius), P. Kasiulevičius (2006 pasaulio jaunimo čempionatas, 9 v., tr. V. Sinkevičius), irkluotojai - N. Savickytė (4x, 1993 pasaulio čempionatas, 8 v., 1994 - 9 v., 1995 - 11 v.; tr. A. Arelis ir A. Sapka), B. Šakickienė (1994 pasaulio čempionatas, 4x, 9 v., 1995 - 11 v., 1997 ir 1998 - 2x, 7 v., 1999 ir 2000 - 4 v.; XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 14 v., XXVII OŽ, 2000 Sidnėjus, 3 v.; tr. A. Arelis), S. Macijauskaitė (1996 pasaulio jaunių čempionatas, 1x, 12 v., 1998 - 13 v.; 1999 pasaulio jaunimo čempionatas, 2x, 7 v., 2000 - 1x, 9 v., tr. A. Arelis), K. Keblys (2001 pasaulio čempionatas, 8 v.; tr. V. Butkus), baidarių ir kanojų irkluotojai - V. Kupčinskas (1994 ir 1997 pasaulio čempionatai, 11 v., 1995 ir 1999 - 9 v.; XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 15 v.), V. Mizeras (1994 ir 1997 pasaulio čempionatai, 11 v., 1995 ir 1999 - 9 v.; XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 15 v., XXVII OŽ, 2000 Sidnėjus, 13 v.; 2000 Europos čempionatas, 8 v.; abiejų tr. J. Gedminas), T. Čižas (2000 Europos jaunimo čempionatas; K‑4, 8 v., tr. J. Gedminas), buriuotojai - V. Balčiūnas ir R. Šiugždinis (XXV OŽ, 1992 Barselona, 32 v., tr. A. Grabnickas), orientacininkai - S. Krėpšta (2003 pasaulio jaunimo čempionatas, 7 v., 2004 - 3 (dvi) ir 7 v.; 2000 pasaulio čempionatas, 10 ir 6 v., 2005 - 6 v., 2006 - 10 v.; tr. A. Sidaravičienė), E. Grigaitė (2003 pasaulio jaunimo čempionatas, 6 v.; 2004 Europos jaunių čempionatas, 3 v.), K. Rybakovaitė (2003 Europos jaunių čempionatas, 6 v., 2004 - 3 v., tr. G. Dambrauskienė), N. Žemaitytė (2003 Europos jaunių čempionatas, 6 v., tr. J. Farmonikaitė), S. Sidaravičiūtė (2004 Europos jaunių čempionatas, 3 v., tr. A. Sidaravičienė), J. Gvildys (2004 Europos jaunučių čempionatas, 6 ir 8 v.; 2005 ir 2006 Europos jaunių - 2 v.; tr. A. Sidaravičienė), U. Grigonytė (2004 Europos jaunučių čempionatas, 4 v.; tr. J. Farmonikaitė), G. Vidzikauskas (2004 Europos jaunučių čempionatas, 8 v.; tr. A. Sidaravičienė).

Olimpinėse žaidynėse nuo m‑los įsteigimo dalyvavo 29 jos auklėtiniai.

M‑los direktoriai: A. Vainorius (1963-76), J. Anilionis (laikinai, 1976-77), Z. Stankevičius (1977-79), A. Gasparka (1979-85), V. Krimelis (nuo 1985).

Marija Gudiškytė, Vida Jokubauskienė

 
          PROJEKTĄ ADMINISTRUOJA LIETUVOS SPORTO MUZIEJUS      

© Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.