Skip to main content
IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

PASKELBTA: 2023-01-20 | REDAGUOTA: 2023-02-14

„Polonia“

„Polonia“Lietuvõs lénkų spòrto są́junga „Polonia“ (1990–1996 Lietuvõs lénkų spòrto klùbas „Polonia“), visuomeninė organizacija, vienijanti Vilniaus krašto Lietuvos lenkų sporto klubus. Įkurta 1990 03 18 Vilniuje. 1996 nariais buvo 7 sporto klubai: futbolo Nemenčinė, Vilniaus miesto Valkotai, Šalčininkų Visinčia, teniso Relax ir turistų senjorų Vlučendzy, Šalčininkų rj. Solča ir Eišiškių Grunwald.

Polonia nariai dalyvauja Lietuvos ir Lenkijos sporto ir kituose renginiuose, klubų sportininkai yra nuolatiniai Lenkijos slidinėjimo maratono Bieg Piastunov, pasaulio lenkų futbolo, rankinio turnyrų dalyviai. Slidininkai ir bėgikai kasmet dalyvauja tarptautinėse Polonijos varžybose Lenkijoje, įvairiose slidinėjimo ir bėgimo varžybose tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje. Nuo 1996 Polonia dalyvauja Pasaulio lenkų žiemos ir vasaros žaidynėse.

Polonia nuo 1996 organizuoja tradicinį tarptautinį Polonijos turistų sąskrydį, žygius lenkų tremtinių vietomis, turistinius žygius po Lietuvą ir Lenkiją. Nuo 1997 kartu su Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija rengia tradicinį pavasarinį bėgimą Baltojoje Vokėje. Nemenčinės moterų futbolo komanda kasmet žaidžia Lietuvos čempionate. Neblogų rezultatų šalies čempionatuose yra pasiekę ir Šalčininkų, Nemenčinės tinklininkai bei futbolininkai.

1996–2008 Polonia buvo Lietuvos asociacijos Sportas visiems narė. Organizacijos prezidentas J. Loputis (nuo 1996).

author

Laima van der Noord

Skip to content