Skip to main content
IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

PASKELBTA: 2022-06-01 | REDAGUOTA: 2023-09-08

„Gyvybės ir mirties keliu“

„Gyvybės ir mirties keliu“, tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas. Rengiamas žuvusiųjų Lietuvos laisvės gynėjų atminimui nuo 1992 kasmet sausio 13 dieną. Iniciatoriai ir vykdytojai – Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija ir jos prezidentas Romas Bernotas. Remia Krašto apsaugos ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Vilniaus miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyrius, bendrovė Radijo ir televizijos centras.

Bėgime dalyvauja visų šalies regionų pasiuntiniai, Lietuvoje reziduojančių užsienio ambasadorių atstovai, Lietuvos Respublikos seimo ir Vyriausybės nariai, svečiai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, yra dalyvavę su vizitu Lietuvoje viešintys užsienio šalių karinių dalinių atstovai. Bėgimas – ne varžybinis, dalyvių rezultatai nefiksuojami. Šis bėgimas unikalus (niekur kitur nerengiamas bėgimas žuvusiems už Tėvynės laisvę kovotojams atminti). Idėją iškėlė Romas Bernotas, per mitingą prie Radijo ir televicijos komiteto po Lietuvos ištvermingųjų sporto sąjūdžio Ąžuolai ir Liepos ir Lietuvos sveikuolių sąjungos surengto bėgimo Vientisa ir nedaloma Lietuva iš Palangos į Vilnių finišo 1991 03 pažadėjęs kasmet rengti šį bėgimą.

Pirmajame bėgime 1992 dalyvavo 575, 2000 – 3500 dalyvių; kasmet bėga vidutiniškai iki 3000 dalyvių; tai masiškiausias bėgimo renginys šalyje. Prieš startą visų šalies regionų atstovai, svečiai ir varžybų organizatoriai Antakalnio kapinėse tylos minute pagerbia šviesų žuvusių Lietuvos laisvės gynėjų atminimą ir prie kapų padeda gėlių, 12 valandą raketų salvė paskelbia bėgimo pradžią.

Visi bėgimo dalyviai, kurie sėkmingai baigia 9 km ilgio nuotolį nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto, apdovanojami atminimo medaliais ir lankstinukais. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas yra įsteigęs prizą gausiausiam, Kūno kultūros ir sporto departamentas – antrajam, Lietuvos asociacija Sportas visiems – trečiajam pagal gausumą bėgime dalyvavusiam kolektyvui. Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prizas skirtas daugiausia bėgikų delegavusiam klubui. Dar įteikiami prizai jauniausiems ir vyriausiems bėgimo dalyviams.

author

Romas Bernotas

Skip to content