Skip to main content
IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

PASKELBTA: 2022-06-08 | REDAGUOTA: 2022-09-27

„Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokykla

„Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokyklà, Kaũno „Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokyklà, priskirta Kauno kūno kultūros ir sporto skyriaus reguliavimo sričiai. Kultivuojama badmintonas, dviračių sportas, stalo tenisas, tenisas, šaudymas, šaudymas iš lanko, šachmatai, šaškės, sunkioji atletika, laisvosios ir graikų-romėnų imtynės, tekvondo.

1951 01 01 įkurta Kauno miesto liaudies švietimo skyriaus Kompleksinė vaikų ir jaunių sporto mokykla (KVJSM). Veikė gimnastikos, lengvosios atletikos, dailiojo čiuožimo, plaukimo, teniso ir krepšinio skyriai, 1952 įkurti futbolo, akrobatikos, tinklinio, 1955 – šaudymo, apie 1960 – rankinio skyriai. 1966 atsiskyrė Olimpinio rezervo specializuota lengvosios atletikos mokykla (nuo 2000 Viltis), 1967 – Olimpinio rezervo specializuota krepšinio mokykla (nuo 2007 ↑ Aisčiai), 1970 – gimnastikos ir rankinio, 1972 – tinklinio, 1973 – futbolo mokykla (nuo 2007 Tauras). 1971 įkurtas stalo teniso, 1979 – klasikinių imtynių (nuo 1981 dziudo), 1981 – rankinio, 1984 – teniso skyrius. 1974–1978 veikė 4 skyriai (šachmatų, šaudymo, stalo teniso, dviračių sporto), 1985–1986 – 7 skyriai (dar prisidėjo dziudo, rankinio ir teniso; buvo 96 grupės, lankė 1510 mokinių), 1987–1990–6 skyriai (1986 dziudo perkeltas į Dinamo draugiją). Žymesnieji treneriai: N. Danilevičienė, A. Simonavičienė (gimnastika), D. Gedminienė, Z. Jankienė (tinklinis), A. Kunca (lengvoji atletika), J. Lagunavičius, K. Petkevičius (krepšinis), V. Juzumas (plaukimas), A. Strazdas, M. Karutienė (šaudymas), M. Šližytė (tenisas), A. Gasparka (rankinis), J. Stankūnas, Z. Valiukevičius (šachmatai), R. Stankevičius, R. Garkauskienė (stalo tenisas), K. Dagilis (dviračių sportas).

1991 KVJSM pavadinta Kauno sporto mokykla. Įkurti ledo ritulio, šaškių ir imtynių skyriai, 1992 – graikų-romėnų imtynių, bokso, 1994 – tekvondo. 1994–1995 buvo 117 grupių, treniravosi 1463 sportininkai. 1999 įkurtos aklųjų riedulio grupės. 2001 mokykla perduota Kūno kultūros ir sporto skyriui, pavadinta Jaunalietuvių sporto organizacijos mokykla, bokso, dziudo, rankinio grupės perduotos sporto mokyklai ↑ Gaja, ledo ritulio – sporto mokyklai ↑ Baltų ainiai, aklųjų riedulio grupė – Kauno Centro sporto mokyklai, įkurti badmintono, 2005 – sunkiosios atletikos, 2008 – šaudymo iš lanko skyriai. Mokykla 3 kartus laimėjo prizines vietas Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo sporto žaidynėse (sporto mokyklų grupė): 1998 – 3 vietą (jauniai), 2001 – 2 vietą (jaunučiai) ir 1 vietą (jaunimas). 1997 renovuotos stalo teniso, bokso, šaudymo, laisvųjų imtynių, dviračių sporto pratyboms pritaikytos sporto bazės, 1998 įrengta lauko žaidimų sporto aikštė.

Žymesnieji sportininkai ir jų treneriai: šachmatininkai – D. Šileikytė (1993 pasaulio jaunių čempionatas, 8 vieta), E. Morkūnaitė (1995 Europos jaunių čempionatas, 15 vieta, 1996 Europos merginų iki 16 m. čempionatas, 10 vieta, 1998 pasaulio jaunių čempionatas, 14 vieta; abiejų trenerė N. Ivanovienė), S. Zaksaitė (1995 Europos vaikų čempionatas, 6 vieta, 1996 pasaulio vaikų iki 12 m. – 8 vieta, 1997 pasaulio vaikų ir jaunučių – 7 vieta; treneriai G. Petraitis, K. Kaunas), V. Simokaitis (2003 pasaulio jaunučių čempionato komandinės varžybos, 3 vieta; treneris K. Kaunas), T. Laurušas (2005 pasaulio jaunių iki 10 m. čempionatas, 9 vieta, greitųjų šachmatų čempionatas, 2 vieta; treneris K. Kaunas), D. Klimčiauskas (2005 Europos jaunių Žaibo ir greitųjų šachmatų čempionatai, 6 vieta, greitųjų šachmatų komandinis čempionatas, 3 vieta; trenerė N. Ivanovienė), B. Laurušaitė (2006 Europos jaunių greitųjų šachmatų čempionatas, 6 vieta), T. Tvarijonas (2006 Europos jaunių berniukų iki 10 m. greitųjų šachmatų čempionatas, 8 vieta), P. Tvarijonas (2006 Europos jaunių berniukų iki 16 m. greitųjų šachmatų čempionatas, 11 vieta; visų trijų treneris K. Kaunas), boksininkai – G. Bačėnas (1996 Lietuvos vicečempionas), D. Nekrašas (1994 Europos jaunių vicečempionas; abiejų treneris V. Bružas), K. Žilinskas (1995 Europos jaunių čempionatas, 3 vieta; treneris H. Petkevičius), M. Tamulis (1995 Europos jaunių čempionatas, 5–8 vietos, 1996 Lietuvos vicečempionas; treneris H. Virpša), dviratininkai (plento) – R. Raugevičius (1995 tarptautinės daugiadienės lenktynės Graikijoje, 3 vieta), A. Venskevičius (1996 Europos jaunimo dienos, 7 vieta), M. Sabaliauskas (2000 pasaulio jaunimo iki 23 m. čempionatas, 5 vieta, 2001 pasaulio čempionatas, 21 vieta), A. Bagdonavičiūtė (2003 pasaulio jaunių vicečempionė, Europos jaunių čempionatas, 3 vieta; visų 3 treneris V. Balčiūnas), J. Volungevičius (2003 pasaulio jaunių čempionatas, 5 vieta, Europos jaunių – 3 vieta, 2004 Europos jaunimo – 8 vieta; treneriai V. Biga, G. Volungevičius), M. Kukta (2008 Europos jaunimo čempionatas, 27 vieta), dviratininkai (treko) – P. Chorlampenkovas (2005 Europos jaunių čempionatas, 11 vieta, 2006 – 7 vieta, 2005 pasaulio – 11 vieta; 2006 – 8 vieta; treneris K. Dagilis), V. Mockevičius (2008 Europos jaunių čempionatas, 14 vieta, 31 vieta), šauliai (kulkinis šaudymas) – V. Masalskytė (1994 Europos jaunimo čempionatas, 10 vieta, 1995–8 vieta, 1996 – 3 vieta, treneris M. Griška), G. Židovainytė (1998 Europos čempionatas, 30 vieta, trenerė V. Pabalienė), T. Simokaitis (2006 Europos jaunimo komandinės varžybos, 4 vieta, 2007 asmeninė –7 vieta, 2008 asmeninė – 25 vieta, trenerė V. Pabalienė), A. Markevičiūtė (2008 Europos jaunimo čempionatas, 29 vieta), A. Darulis (2006 Europos jaunimo čempionatas, 32 vieta, 2007 – 29 vieta, trenerė V. Karandienė), rankininkai – A. Strazdas, A. Račkauskas, V. Gudauskas, N. Liutkevičius, A. Širvys, M. Rimkus (1996 Europos jaunių čempionatas, 6 vieta, treneris M. Astrauskas), imtynininkai (graikų-romėnų) – R. Šukevičius (1995 pasaulio čempionatas, 9 vieta; treneriai D. Koganas, V. Paleckis), K. Vitkauskas (1994 pasaulio jaunių čempionatas, 16 vieta), M. Ežerskis (1996 pasaulio jaunimo čempionatas 9 vieta, Europos jaunimo – 6 vieta, 1996 Europos čempionatas, 12 vieta, 1997 – 5 vieta), G. Bukauskas (1996 Europos čempionatas, 16 vieta; visų trijų treneris V. Paleckis), M. Klimas (1998 pasaulio jaunimo čempionatas, 16 vieta, 1999 Baltijos šalių žaidynės, 1 vieta; treneriai V. Paleckis, A. Bulatovas), E. Taujanskas (1999 Baltijos šalių žaidynės, 1 vieta, treneris V. Paleckis), A. Lukošaitis (2004 Europos jaunių čempionatas 5 vieta, 2005 – 3 vieta, 2007 Europos jaunimo čempionatas, 3 vieta, 2008 – 10 vieta, 2007 pasaulio jaunimo – 8 vieta, 2008 – 2 vieta), A. Baltrušaitis (2004 Europos jaunių čempionatas, 9 vieta; abiejų treneris V. Paleckis), imtynininkės (moterų imtynės) – S. Geištoraitytė (Europos čempionatas, 11 vieta), E. Gotautaitė (Europos čempionatas, 13 vieta), R. Jarušaitė (Europos čempionatas, 9 vieta; visų trijų treneris A. Paplauskas), tekvondo – E. Masytė (2004–2006, 2008 Europos čempionatas, 9 vieta, 2005, 2007 pasaulio čempionatas, 17 vieta, treneris A. Masys), šaškininkai – A. Bernotas (1994 pasaulio jaunimo čempionatas, 10 vieta, treneris V. Sajenko), K. Krušinskaitė (1996 pasaulio jaunimo čempionatas, 9–11 vietos, 2007 šimtalangių šaškių čempionatas, 6 vieta, treneris J. Kazlauskas), Milda Kasputytė (2006 Europos jaunių paprastųjų šaškių čempionatas, 12 vieta, 2007 pasaulio jaunių šaškių asmeninis-komandinis čempionatas, 4 vieta), Margarita Kasputytė (2006 Europos jaunių paprastųjų šaškių čempionatas, 14 vieta; abiejų trenerė J. M. Jakštonienė), tenisininkė R. Dedūraitė (1995 Europos jaunių čempionato paguodos turnyras, 4 vieta, trenerė N. Gudavičienė), badmintonininkai – K. Navickas (XXIX olompinės žaidynės, 2008 Pekinas, Kinija, 9–16 vietos, 2003 Europos jaunimo čempionatas, 5 vieta, 2004, 2006 Europos čempionatas, 33 vieta, 2005 pasaulio čempionatas, 33 vieta, 2006 – 17 vieta) U. Urbonaitė (2004 Europos čempionatas, 33 vieta, 2005 – 17 vieta), A. Stapušaitytė (XXIX olimpinės žaidynės, 2008 Pekinas, Kinija, 17–32 v.ietos, 2004 Europos čempionatas, 33 vieta, 2006 – 17 vieta; visų treneris Juozas Špelveris), stalo tenisininkai – R. Garkauskaitė (2000–2006 Garkauskaitė-Būdienė, nuo 2007 Garkauskaitė-Paškauskienė; 1992 Europos jaunių čempionato komandinės varžybos, 3 vieta, 1993 – 2 vieta, 1994 ir 1996 Europos čempionato moterų dvejeto varžybos, su J. Prūsiene, 3 vieta, 1998 – 9 vieta, 2002 – 3 vieta, 2003 – 5–8 vietos, su O. Fadejeva (Rusija), 2009 – 3 vieta, mišriojo dvejeto varžybos, su A. Karšakevičiumi (Serbija), 2000 – 1 vieta, 2002 – 2 vieta, 2005 – 1 vieta, 2007 – 1 vieta, 2009 – 1 vieta, 2002 Europos čempionato asmeninės varžybos, 9 vieta, 2003 – 5–8 vietos, 2005 – 21 vieta, 2008 – 1 vieta, 2009 – 3 vieta, 1993 pasaulio čempionato moterų dvejeto varžybos, su J. Prūsiene, 9 vieta, 2000 komandinės varžybos, su L. Stankute, J. Prūsiene, 13 vieta, 2005 asmeninės – 33–64 vietos, XXVI olimpinės žaidynės, 1996 Atlanta, Jungtinės Amerikos Valstijos, 7–32 vietos, XXVII olimpinės žaidynės, 2000 Sidnėjus, Sydney, Australija, moterų dvejeto varžybos, su J. Prūsiene, 9–16 vietos, XXIX olimpinės žaidynės, 2008 Pekinas, Kinija, 33–64 vietos), L. Stankutė (1998 Europos jaunių čempionato dvejeto varžybos, su V. Daunoravičiūte, 2 vieta; visų trenerė R. Garkauskienė), M. Šmitaitė (2004 Europos jaunių čempionato komandinės varžybos, 21 vieta, trenerė B. Umbrusevičienė), K. Vaškevičiūtė (2009 Europos jaunių čempionato komandinės varžybos, 19 vieta, merginų dvejeto varžybos, su I. Venslavičiūte, 9 vieta, treneris A. Pasavodskis).

Mokyklos direktoriai: E. Milinis (1951– 1954), S. Šeškevičius (1954–1966), J. Bartninkas (1966–1997), B. Geldauskas (nuo 1997).

Zita Darulienė, Vida Jokubauskienė

Lent. Jaunalietuvių sporto organizacijos mokyklos sportininkai – Lietuvos čempionai

V., pavardė Sporto šaka Metai

R. Garkauskaitė

stalo tenisas

1989, 1990, 1991(3 k.), 1992 (2 k.), 1993 (2 k.), 1994 (2 k.), 1995 (3 k.), 1996 (2 k.), 1998 (3 k.), 1999 (2 k.), 2000 (2 k.), 2001 (3 k.), 2002 (3 k.)

L. Trumpauskas

stalo tenisas

1989, 1990 (3 k.), 1991 (2 k.), 1992

J. Prūsienė

stalo tenisas

1991, 1993, 1994 (2 k.), 1995, 1997 (2 k.), 1998, 1999, 2001, 2002 (2 k.), 2003 (2 k.), 2006

J. Daunoravičiūtė

stalo tenisas

1997, 1999, 2005

L. Stankutė

stalo tenisas

2000 (2 k.), 2003, 2006

P. Kaselis

stalo tenisas

2007

G. Bačėnas

boksas

1993

R. Šukevičius

graikų-romėnų imtynės

1993, 1995

M. Ežerskis

graikų-romėnų imtynės

1995

G. Bukauskas

graikų-romėnų imtynės

1996, 1997

R. Dedūraitė

tenisas

1995, 1996

A. Masys

tekvondo

1997–2000

G. Audijaitis

tekvondo

1997, 1998

E. Būdrietytė

tekvondo

1997, 1998

E. Masytė

tekvondo

2005–2009

E. Sakalaitė

tekvondo

2006, 2007

D. Urbonavičius

tekvondo

2006, 2007

S. Norvydas

tekvondo

2008

M. Gorochovskytė

šaudymas

2001–2003

V. Masalskytė

šaudymas

2001, 2003

G. Židovainytė

šaudymas

2002–2005

G. Ridziauskas

šaudymas

2005–08

V. Ajutytė

šaudymas

2009

A. Kvietkauskas

šaudymas

2009

S. Geištoraitytė

moterų imtynės

2002, 2003

E. Gotautaitė

moterų imtynės

2002–2004

A. Jarušaitė

moterų imtynės

2006, 2007

T. Žvingilaitė

moterų imtynės

2008, 2009

V. Tavgen

laisvosios imtynės

2003

K. Navickas

badmintonas

2002, 2004 (3 k.), 2005 (3 k.), 2007 (3 k.), 2008 (2 k.), 2009 (3 k.)

U. Urbonaitė

badmintonas

2003 (3 k.), 2004 (3 k.), 2005 (2 k.)

A. Stapušaitytė

badmintonas

2004, 2005, 2006 (3 k.), 2007, 2008 (2 k.), 2009 (2 k.)

K. Kašinskis

badmintonas

2009

Milda Kasputytė

šaškės

2007 ir 2009 (paprastosios šaškės), 2008 (braziliškosios šaškės)

M. Juškevičiūtė

sunkioji atletika

2008

G. Čeliauskaitė

sunkioji atletika

2008, 2009

J. Vitkauskaitė

sunkioji atletika

2008, 2009

Galerija

author

Zita Darulienė, Vida Jokubauskienė

Skip to content