Skip to main content
IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

PASKELBTA: 2022-06-21 | REDAGUOTA: 2022-09-14

„Krepšinio pasaulyje“

„Krepšinio pasaulyje“, ilgaamžiškiausia (nuo 1992 transliuojama) informacinė publicistinė televizijos laida krepšinio specialistams, krepšininkams, krepšinio mėgėjams. Laidos iniciatorius, redaktorius, ilgametis (iki 2006–2007 krepšinio sezono) vedėjas – žurnalistas, krepšinio puoselėtojas V. Mačiulis.

Laidos ištakos siekia 1979 pavasarį, kai V. Mačiulis ėmėsi rengti originalią (ne tik Lietuvoje) radijo laidą Taim aut (Minutės pertraukėlė) vien tik apie krepšinį, transliuotą Kauno sporto halėje susirinkusiems žiūrovams prieš Kauno Žalgirio rungtynes, per jų pertraukas ir po rungtynių. Laidose buvo pasakojama apie Žalgirio ir jo varžovų rengimąsi rungtynėms, rengiami pokalbiai su žaidėjais, treneriais, specialistais. Ilgainiui Taim aut imta transliuoti ir kitose sporto salėse, kur susirinkdavo tam tikra proga daug krepšinio mėgėjų: 1986 Aleksoto oro uoste laukiant Žalgirio, sugrįžtančio iš Argentinos su Tarpžemynine krepšinio taure, Girstučio kultūros ir sporto rūmuose rengiamose diskusijose Tas nepakartojamas, nepakartojamas krepšinis ir kitur. Taim aut laida transliuota 1979–1987.

Tarsi jos tąsa, tik modernesnė, skirta platesniam žiūrovų būriui, pirmoji televizijos laida Krepšinio pasaulyje tiesiogiai parodyta 1992 02 per tuometinę LTV 2 televiziją. Ji buvo apie A. Sabonį, joje dalyvavo Kauno Žalgirio specialiojo fizinio rengimo treneris A. Kosauskas, krepšinio žinovas A. Pakula ir vedėjas V. Mačiulis. Kitose kas savaitę rengiamose pusvalandžio trukmės laidose buvo pasakojama apie Lietuvos rinktinių, geriausių šalies įvairių lygų komandų rengimąsi čempionatams, dalyvavimą svarbiausiose varžybose, krepšininkus, trenerius. Pateikiama įdomiausių Lietuvos ir tarptautinių rungtynių, varžybų, kuriose dalyvauja mūsų šalies krepšininkai, apžvalga, nagrinėjamas Europos, pasaulio krepšinis, gvildenamos Lietuvos krepšinio problemos, rengiami konkursai, viktorinos. Graži laidos tradicija – parodyti džiugias krepšininkų, trenerių gyvenimo minutes (šventes, jubiliejus) ir netektis. Krepšinio pasaulyje laidų dalyviai – Lietuvos krepšinio federacijos, krepšinio lygų, komandų vadovai, žaidėjai, treneriai, rėmėjai, vedėjai (be V. Mačiulio), krepšininkai L. Dambrauskaitė ir S. Jovaiša, A. Pakula. 2006–2007 krepšinio sezoną laidas pradėjo vesti J. Karvelis (būdamas vos 10 m. jau buvo rengęs reportažus apie Lietuvos moksleivių krepšinio lygą). 1992–2001 buvo parengta ir per Lietuvos televiziją transliuota 500 Krepšinio pasaulyje laidų. Nuo 2002 rudens laidą pradėjo rodyti 5 didžiausios Lietuvos regioninės ir kabelinės televizijos: Vilniaus Penktas kanalas (ir internetu), Kauno Pūkas TV, Klaipėdos Balticum, Šiaulių apskrities televizija, Panevėžio Aukštaitijos TV ir Mažeikių Roventa. Laidą globoja Lietuvos krepšinio federacija.

author

Stanislovas Stonkus

Skip to content