Skip to main content
IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

PASKELBTA: 2023-03-07 | REDAGUOTA: 2024-03-08

Trikovė

Trìkovė, trijų sporto šakų, rungčių arba sporto šakos technikos veiksmų kompleksinės varžybos. Yra Alpių trikovė, jėgos trikovė, jojimo trikovė, kalnų trikovė, lengvosios atletikos trikovė, metimų trikovė, slidinėjimo trikovė, sprinto trikovė, vandens slidinėjimo trikovė, vandensvydžio trikovė.

Alpių trikovė – Europos ilgiausiųjų nuotolių slidinėjimo varžybos, į kurių programą įeina: Dolomitų lenktynės (60 km), Ilgasis žygis (70 km) ir Karaliaus Liudviko (90 km) lenktynės. Rengiamos nuo 1973 ir yra Europos slidinėjimo lygos varžybų sudedamoji dalis.

Jojimo trikovė – trijų jojimo rungčių varžybos: pirmoji rungtis – jojimas manieže, vyksta panašiai kaip dailiojo jojimo varžybos, antroji rungtis – kliūtinis lauko jojimas, trečioji rungtis – konkūras. Trikovės rezultatai perskaičiuojami į baudos taškus ir susumuojami. Laimi mažiausiai baudos taškų gavęs trikovininkas. 1912 jojimo trikovė, kaip viena iš žirgų sporto rungčių, įtraukta į V olimpinių žaidynių (Stokholmas) programą.

Jojimo trikovė (2018)

Lietuvos žirginio sporto federacijos archyvas

Kalnų trikovė – kalnų slidinėjimo trikovė, apimanti slalomą, didįjį slalomą ir greitąjį leidimąsi. Varžybos trunka 3–4 dienas.

Lengvosios atletikos trikovė – apimanti 100 m bėgimą (jauniams – 60 m), rutulio stūmimą ir šuolį į aukštį įsibėgėjus. Varžybos trunka 1 dieną. Rezultatas – surinktų taškų suma (skaičiuojama pagal daugiakovės lentelę).

Metimų trikovė – neklasikinė lengvosios atletikos rungtis, apimanti rutulio stūmimą, ieties ir disko metimą.

Slidinėjimo trikovė – vienos dienos mišrioji trikovė, apimanti kopimą į kalną su slidėmis, slidinėjimo lenktynes ir greitąjį leidimąsi.

Sprinto trikovė – neklasikinė lengvosios atletikos rungtis, apimanti trumpųjų nuotolių (60 m, 100 m ir 200 m) bėgimą (jauniams – 50 m, 60 m ir 100 m).

Vandens slidinėjimo trikovė apima slalomą, figūrinį slidinėjimą ir šuolius nuo tramplyno.

Vandensvydžio trikovė – trijų vandensvydžio technikos rungčių varžybos: kamuolio varymas plaukiant laisvuoju stiliumi 50 m, kamuolio metimas į tolį ir į taikinį.

Galerija

author

Stanislovas Stonkus, Valentina Keraminienė

Skip to content