Skip to main content
IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

PASKELBTA: 2022-05-17 | REDAGUOTA: 2022-08-31

Baidarių ir kanojų irklavimas

Baidãrių ir kanòjų irklãvimas, irklavimo sporto šaka, apimanti lenktynes baidarėmis ir kanojomis, irklavimo slalomą (baidarių ir kanojų irklavimas sraunia upe, dirbtiniu kanalu, per 20–25 natūralias ar dirbtines kliūtis, darant 180°, 360° posūkius ir kilpas) ir maratoną (ilgesnio kaip 10 000 m nuotolio varžybos, vykstančios vieną ar kelias dienas). Lenktyniaujama baidarėmis (irkluojama dvimenčiu irklu, vairuojama kojiniu vairu): vienvietėmis (K-1, didžiausias ilgis – 520 cm, mažiausias svoris – 12 kg), dvivietėmis (K‑2, 650 cm, 18 kg), keturvietėmis ( K‑4, 1100 cm, 30 kg), ir kanojomis (irkluojama ir vairuojama vienmenčiu irklu; irkluoja tik vyrai): vienvietėmis (C‑1, 520 cm, 16 kg), dvivietėmis (C‑2, 650 cm, 20 kg), keturvietėmis (C‑4, 900 cm, 30 kg).

Olimpinėse žaidynėse varžomasi dėl 12 medalių komplektų (500, 1000 m nuotoliai), pasaulio čempionatuose – dėl 26 (200, 500, 1000 m nuotoliai). Kitose varžybose lenktyniaujama ir 5000 bei 10 000 m nuotoliuose. Varžomasi ramiame vandenyje (200, 500, 1000 m nuotoliai be posūkių) ir sraunioje tėkmėje (greitasis leidimasis, slalomas); maratono trasoje pasitaikančias kliūtis sportininkai įveikia pernešdami baidarę krantu.

Baidarę (pagal eskimų kajaką), pavadintą Rob Roy, 1860 pagamino Džonas Makgregoras (John MacGregor, Škotija); 1866 jis išleido knygą 1000 mylių kanoja „Rob Roy“, įkūrė pirmąjį kanojų klubą Anglijoje (ir pasaulyje) – Britų karališkąjį kanojų klubą (angl. British Royal Canoja Club). Klubas 1868 surengė pirmąją baidarių regatą. Baidarininkų klubai kuriami kitose šalyse: Belgijoje (1876), Vokietijoje (1885), Švedijoje (1900), Prancūzijoje (1904), Bohemijoje (Austro-Vengrijos imperija, 1908). 1924 įkurta Tarptautinė kanojų sporto asociacija (vok. Internationale Reprasentantschaft für Kanusport, IRK), 1946 pervadinta į Tarptautinę kanojų federaciją (angl. International Canoe Federation, ICF); 1934 jos nare tapo Klaipėdos krašto vandens sporto organizacija Memeler Segelverein. VIII olimpinėse žaidynėse (1924 Paryžius) įvyko parodomieji baidarių ir kanojų plaukimai. 1933 Prahoje vykusias baidarių ir kanojų varžybas nuspręsta laikyti pirmuoju Europos čempionatu. 1933 Tarptautinė kanojų sporto asociacija tapo Tarptautinio olimpinio komiteto (angl. International Olympic Committee, IOC) nare. 1936 baidarių ir kanojų irklavimas tapo olimpine sporto šaka. Nuo 1938 vyksta pasaulio čempionatai (I įvyko Vaksholme, Vaxholm, Švedija).  2007 jai priklausė 135 nariai. XIV olimpinėse žaidynėse (1948 Londonas) jau dalyvavo ir moterys. Vyksta tarptautiniai regatos, žemynų ir nacionaliniai čempionatai, Pasaulio taurės varžybos.

LIETUVOJE iškylas turistinėmis baidarėmis 1885 pradėjo Klaipėdos klubas Neptūnas, apie 1912–1913 įkurtas Šilutės irklavimo klubas. 1920 įsteigta Vilniaus irklavimo draugija, jos klubai kultivavo ir baidarių irklavimą. 1921 Kaune Lietuvos jachtų klubas (LJK) organizavo pirmąsias baidarių varžybas Nemunu. 1931 prie Lietuvos jachtų klubo įkurta baidarių irklavimo sekcija, surengti (organizavo Steponas Kolupaila) dviviečių baidarių žygiai: Alytus-Kaunas (60 įgulų) ir Kaunas-Klaipėda (50 įgulų). 1936 įkurtas Šiaulių jachtklubas taip pat plėtojo baidarių ir kanojų irklavimą.

1938 08 29–30 Kuršių mariose vykusioje I Lietuvos tautinėje olimpiadoje dviviečių baidarių lenktynėse (2000 m nuotolyje laimėjo A. ir L. Banioniai, 1000 m – Guškevičiūtė ir Kvederaitė). Pirmasis Lietuvos čempionatas, kuriame dalyvavo baidarininkai, surengtas 1936 Kaune, Nemune. Jame varžėsi dvivietės baidarės. Nugalėjo Kauno Spartos įgula. 1940 Kaune surengtas antrasis baidarių irklavimo čempionatas (dalyvavo tik kauniečiai). Lenktyniauta dvivietėmis baidarėmis. Lietuvos čempionais tapo: Jankevičius ir Klemas (2 km – 12 min 7 s), A. ir L. Banioniai (10 km – 54 min 53 s), R. Malinauskaitė ir L. Balčiūnaitė (1 km – 15 min 22,8 s).

Per II pasaulinį karą baidarių ir kanojų inventorius buvo išgrobstytas, bazės sunaikintos. Nuo 1949 pradėta (kasmet) rengti Lietuvos baidarių (nuo 1954 ir kanojų) irklavimo čempionatus. Pirmajame pokario Lietuvos baidarių irklavimo čempionate vyko dviviečių baidarių lenktynės, čempionais tapo J. Pavilonis ir A. Šablinskas (10 000m – 48 min 16,5 s), Z. Petruškaitė ir Rakickaja (2000 m – 9 min 58,9 s). Pirmaisiais vienviečių baidarių irklavimo čempionais 1952 tapo Ponomariovas (10 000 m – 1 h 16 min 27 s) ir O. Urmonaitė (3000 m – 23 min 08 s).

Lietuvos baidarių irklavimo čempionais 5 kartus ir daugiau buvo:

1949–1960 irkluotojai L. Makauskas, L. Petraitis, Alfonsas Rudzinskas, G. Šagoiko, Juozas Zinkevičius, irkluotojos Venija Kristina Balčiūnaitė, Teresė Baltakytė-Gedminienė, D. Sadovskąja, Antanina Šakalytė, Danutė Ona Šimkutė; 1961–1970 irkluotojai F. Baltūsis, S. Dautartas, Leonidas Fedorenko, Juozapas Henrikas Gedminas, Z. Grincevičius, R. Panavas, Feliksas Rubcovas, Valerijus Rubcovas, Mykolas Rudzinskas, A. Simonavičius, M. Tinteris, irkluotojos Teresė Baltakytė-Gedminienė, J. Gaidytė, Z. Snukiškytė; 1971–1980 irkluotojai Algimantas Alkovikas, Antanas Civinskas, Jermolajus Gerasimovas, Igoris Jakovlevas, Anatolijus Korolkovas, Aleksandras Kostinas, Valdemaras Liutkus, V. Mėlynavičius, Jonas Milvydas, K. Šiurskas, Petras Šiurskas, K. Šmitas, Gintaras Švenčionis,Vitalijus Trukšinas, Jonas Zautra, irkluotojos Ana Beloborodova, L. Jakelaitytė, Natalija Kalašnikova, Česlava Kozlovskaja-Miliušienė, B. Korgaudaitė, V. Kunickaitė, V. Sudarikova-Toporkova; 1981–1990 irkluotojai P. Akinis, V. Buzas, A. Gedminas, Nerijus Gedminas, Vytautas Gedminas, Anatolijus Korolkovas, A. Kundrotas, Vidas Kupčinskas, Č. Normantas, A. Rumiancevas, G. Šiaškus, V. Vaitiekūnas, P. Varnas, Artūras Vieta, Jonas Zautra, irkluotojos D. Jaroševičiūtė, I. Kančiauskaitė, L. Mikailionytė, Snieguolė Narevičiūtė, L. Smilginytė, S. Šlajūtė, J. Urbonaitė; 1991–2000 irkluotojai A. Babakinas, Egidijus Balčiūnas, Alvydas Duonėla, Vytautas Gedminas, E. Gerulskis, Vidas Kupčinskas, Vaidas Mizeras, Romualdas Petrukanecas, R. Stepšys, irkluotojos Rasa Ežerskytė, R. Sasnauskaitė, R. Slunkaitė, V. Zgirskytė; 2001–2008 irkluotojai Egidijus Balčiūnas, A. Juonys, Mindaugas Lankas, Vytautas Vaičikonis, Justas Vaičiulis, irkluotojos Ala Agafonova, I. Baranovskaja, Jevgenija Černikova, N. Kamarauskaitė, I. Radovič.

Pirmaisiais Lietuvos kanojų irklavimo čempionais (1954) tapo: vienvietės – J. Pavilonis (1000 m), dvivietės – V. Šalyginas ir S. Šestakovas.

Lietuvos kanojų irklavimo čempionais 5 kartus ir daugiau buvo: 1954–1970 R. Andrijauskas, Antanas Barisas, Vladislovas Česiūnas, A. Kaluževičius, Antanas Mickevičius, M. Rožkovskis, G. Semionovas, Zbignevas Survutas, V. Šalyginas, Z. Škudas, J. Šlečkus, Romualdas Vienažindis; 1971–1980 F. Bortelis, A. Buinauskas, Vladislovas Česiūnas, Petras Grigonis, S. Gudavičius, P. Gadeikis, R. Kudirka, Algimantas Montvydas, R. Rainys, Romualdas Vienažindis; 1981–1990 A. Borkertas, Vygantas Čekaitis, Giedrius Dačiola, Giedrius Mardosas, V. Meliūkštis, S. Polskojus, R. Raščius, Darius Survutas. 1991–2000 Aidas Borkertas, Giedrius Dačiola, Kazimieras Rėksnys; 2001–2008 Raimundas Labuckas, Jevgenijus Miasniankinas, K. Prochorovas, Kazimieras Rėksnys, D. Sokolovas, Jevgenijus Šuklinas, Tomas Gadeikis.

1952 pasirodė naujosios baidarės, 1954 – tarptautinius standartus atitinkančios baidarės ir kanojos. 1953 pradėjo veikti Vilniaus vaikų sporto mokyklos irklavimo ir baidarių irklavimo skyrius (čia pradėjo irkluoti Alfonsas ir Mykolas Rudzinskai, Venija Kristina Balčiūnaitė, G. Šagoiko, A. Deviatnikovas, Danutė Ona Šimkutė, Antanina Šakalytė, Teresė Baltakytė, Zigmantas Raudonius, Juozas Zinkevičius ir kiti). 1954 Šiaulių Elnio sporto kolektyve įsteigta akademinio ir baidarių irklavimo sekcija, 1957 Šiauliuose ėmė veikti Lokomotyvo draugijos baidarių ir kanojų irklavimo bazė. 1957 Lietuvos kūno kultūros institute pradėjo rengti baidarių ir kanojų irklavimo trenerius. 1958 pradedama irkluoti Panevėžyje. 1960 Panevėžio vaikų sporto mokykloje įkuriamas baidarių irklavimo skyrius. 1973 pradėta eksploatuoti nauja Žalgirio bazė Trakuose, Kaune (prie Lampėdžių) pastatyta Darbo rezervų, 1976 Vilniuje (prie Neries) – Dinamo ir Žalgirio irklavimo bazės. 1972 pradėta rengti tarptautinė ↑ Galvės regata.

1983 Lietuvoje buvo 7 nuolatinės ir 11 sezoninių irklavimo bazių, baidarių ir kanojų irklavimą plėtojo Žalgirio, Dinamo, Darbo rezervų, Nemuno, Lokomotyvo draugijos, 7 aukštųjų mokyklų, Švietimo ministerijos (Trakuose ir Plungėje) irklavimo klubai. Veikė 4 specializuotos olimpinio rezervo vaikų ir jaunių sporto mokyklos, 3 skyriai aukštojo sportinio meistriškumo mokyklose, 10 skyrių kompleksinėse vaikų ir jaunių sporto mokyklose ir Panevėžio internatinės sporto mokyklos Trakų filiale. 1984 dirbo 78 etatiniai treneriai, treniravosi daugiau kaip 1500 baidarininkų ir kanojininkų.

Pirmąjį 1951 surengtą mačą Lietuva–Latvija laimėjo latviai. Nuo 1955 kasmet rengtos Pabaltijo respublikinės – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – baidarininkų (nuo 1959 ir kanojininkų) varžybos, jose kartais dalyvavo ir kitų respublikų (Baltarusijos, Moldavijos) irkluotojai.

Geriausi Lietuvos baidarių irkluotojai nuo 1953 dalyvavo SSRS čempionatuose, juose yra laimėję per 100 medalių: Artūras Vieta – 25 (iš jų 15 aukso, 7 sidabro, 3 bronzos), Natalija Kalašnikova – 12 (atitinkamai 7, 5, 0), Vitalijus Trukšinas – 12 (3, 5, 4), Petras Šiurskas – 11 (3, 3, 5), Anatolijus Korolkovas – 8 (3, 2, 3), Jonas Zautra – 8 (2, 5, 1), Mykolas Rudzinskas – 7 (3, 3, 1), Alfonsas Rudzinskas – 6 (1, 2, 3), Regina Vaitkevičiūtė – 5 (1, 2, 2) ir kiti.

Lietuvos kanojų irkluotojai SSRS čempionatuose dalyvavo nuo 1953. Juose yra laimėję per 40 medalių: Vladislovas Česiūnas – 9 (6 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos), Romualdas Vienažindis – 6 (atitinkamai 2, 1, 3), Petras Grigonis – 6 (2, 3, 1), Zbignevas Survutas – 5 (1, 4, 0), Algimantas Montvydas – 5 (3, 1, 1), Artūras Rainys – 4 (2, 2, 0), Giedrius Mardosas – 4 (0, 0, 4), Darius Survutas – 3 (1, 2, 0), Vygantas Čekaitis – 3 (2, 1,0) ir kiti.

Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai 21 kartą (11 kartų baidarių, 10 kartų kanojų irkluotojai) laimėjo SSRS irklavimo taurę.

Du Lietuvos baidarininkai yra laimėję Pasaulio taurę: Alvydas Duonėla 2000 (K‑1), 2001 (K‑1, K‑2), 2003 (K‑1, K‑2), Romualdas Petrukanecas 2002 (K‑1, K‑2).

Lietuvos baidarių (nuo 1957) ir kanojų (nuo 1983) irkluotojai dalyvauja Europos čempionatuose. Juose yra laimėję per 30 medalių (1957–2006): Alvydas Duonėla – 5 (2 aukso, 3 sidabro), Egidijus Balčiūnas – 3 (atitinkamai 1 ir 2), Mykolas ir Alfonsas Rudzinskai – po 2 (1 ir 1) ir kiti.

Pasaulio čempionatuose Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvauja nuo 1958. Baidarininkai yra laimėję per 40 medalių: Artūras Vieta – 10 (3 aukso, 5 sidabro, 2 bronzos), Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas (treneris Mykolas Rudzinskas) – po 7 (atitinkamai 3, 2, 2), Vitalijus Trukšinas – 5 (1, 3, 1), Natalija Kalašnikova 3 (1, 2, 0) ir kiti,  kanojininkai – 10 medalių: Vladislovas Česiūnas – 6 (4, 1, 1), Vygantas Čekaitis (treneris Juozapas Gedminas) – 2 (0, 1, 1), Romualdas Vienažindis ir Jevgenijus Šuklinas (treneris Vasilijus Suchorukovas) – po 1.

Lietuvos baidarių irkluotojai olimpinėse žaidynėse varžosi nuo 1960, kanojų – nuo 1972. Tik kanojos irkluotojas Vladislovas Česiūnas yra laimėjęs olimpinį medalį.

1957 baidarių ir kanojų irklavimas atsiskyrė nuo Lietuvos irklavimo federacijos (įkurta 1945). Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1992 10 31 Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija priimta į Tarptautinę kanojų federaciją (angl. International Canoe Federation, ICF).

Likvidavus Dinamo, Darbo rezervų, Lokomotyvo, Nemuno sporto draugijas sumažėjo trenerių, nustojo veikusios kai kurios irklavimo bazės. 2007 veikė 4 nuolatinės ir 10 sezoninių bazių, dirbo 43 treneriai, treniravosi daugiau kaip 600 sportininkų. Baidarių ir kanojų irklavimą plėtoja 12 sporto mokyklų skyrių, 15 klubų, Lietuvos olimpinis sporto centras, Kauno irklavimo mokykla.

Tarptautinė teisėjo kategorija suteikta: Mykolui Rudzinskui (1977), Zigmantas Raudoniui (1977), Antanui Barisui (1980), Virmantui Galdikui (2000), Sauliui Raziūnui (2001), Aleksandrui Alekrinskiui (2003).

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentai: G. Ankudinovas (1964–1967), Mykolas Rudzinskas (1968–1979), B. Zaikauskas (1980–1983), V. Šalyginas (1984–1990), Antanas Barisas (1991–2004), Anatolijus Korolkovas (nuo 2005), generalinis sekretorius Zigmantas Raudonius (nuo 1963).

1 lent. Pabaltijo baidarių ir kanojų irklavimo varžybų duomenys (1955–1988)

Metai Varžybų vieta Dalyvavo resp. Užimtos vietos
1 v. 2 v. 3 v. 4 v.

1955

Ryga

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1956

Ryga

5

Baltarusija

Latvija

Estija

Lietuva

1957

Pernu, Estija

3

Estija

Lietuva

Latvija

 

1958

Gomelis, Baltarusija

4

Baltarusija

Lietuva

Estija

Latvija

1959

Tartu, Estija

5

Baltarusija

Lietuva

Estija

Latvija

1960

Limbažiai, Latvija

4

Lietuva

Latvija

Estija

Moldavija

1962

Šiauliai

4

Lietuva

Estija

Latvija

Moldavija

1963

Jūrmala, Latvija

5

Moldavija

Latvija

Baltarusija

Estija

1964

Talinas

4

Moldavija

Lietuva

Latvija

Estija

1965

Minskas

3

Baltarusija

Lietuva

Latvija

 

1966

Bruocėnai, Latvija

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1967

Talinas

3

Lietuva

Estija

Latvija

 

1968

Šiauliai

3

Lietuva

Latvija

Estija

 

1969

Daugpilis, Latvija

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1970

Talinas

3

Latvija

Estija

Lietuva

 

1971

Šiauliai

3

Lietuva

Latvija

Estija

 

1972

Daugpilis

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1973

Talinas

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1974

Trakai

3

Lietuva

Latvija

Estija

 

1975

Daugpilis

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1976

Talinas

3

Lietuva

Latvija

Estija

 

1977

Trakai

3

Lietuva

Latvija

Estija

 

1978

Daugpilis

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1980

Šiauliai

3

Lietuva

Latvija

Estija

 

1981

Daugpilis

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1984

Bruocėnai

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1986

Šiauliai

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1987

Daugpilis

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

1988

Talinas

3

Latvija

Lietuva

Estija

 

Pastaba: Iki 1959 vyko tik baidarių, vėliau ir kanojų irklavimo varžybos.

2 lent. Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai – SSRS tautų spartakiadų irklavimo varžybų laimėtojai ir prizininkai (1956–1991)

Metai Valtis Nuotolis (m) Irkluotojai Užimta vieta

1956

K-2

10 000

Mykolas ir Alfonsas Rudzinskai

2

K-2

500

Teresė Baltakytė, Antanina Šakalytė

3

1959

K-2

500

Mykolas Rudzinskas, L. Fedorenko

1

1967

C-2

1000

Anatolijus Golovač, Algimantas Kvietkauskas

3

1971

C-1

1000

Vladislovas Česiūnas

1

1975

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

1

K-2

1000

Petras Šiurskas

3

C-1

500

Algimantas Montvydas

1

C-2

500

Petras Grigonis, Artūras Rainys

1

1979

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1

1983

K-1

500

Jonas Zautra

2

K-1

1000

Artūras Vieta

1

K-4

1000

Artūras Vieta

1

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1

K-2

500

Regina Vaitkevičiūtė-Engelė, J. Urbonaitė

3

K-4

500

Natalija Kalašnikova

1

1986

C-2

500

Giedrius Mardosas, S. Polskojus

3

C-2

1000

Giedrius Mardosas, S. Polskojus

3

K-1

500

Snieguolė Narevičiūtė

3

1991

K-1

1000

Artūras Vieta

1

3 lent. Lietuvos baidarininkai – SSRS čempionatų nugalėtojai ir prizininkai (1956–1990)

Metai Valtis Nuotolis(m) Irkluotojai Uimta vieta Treneriai

1956

K-2

10 000

Mykolas ir Alfonsas Rudzinskai

 

J. Pavilonis, A. Krasnopiorovas

K-2

500

Teresė Baltakytė, Antanina Šakalytė

3

V. Balčiūnaitė

1957

K-4

1000

Mykolas ir Alfonsas Rudzinskai

3

J. Pavilionis

K-4

10 000

Mykolas ir Alfonsas Rudzinskai

2

 

K-2

500

Teresė Baltakytė, Antanina Šakalytė

3

J. Pavilionis

1958

K-2

1000

Mykolas ir Alfonsas Rudzinskai

1

 

1959

K-2

500

Mykolas Rudzinskas, L. Fedorenko

1

 

1960

K-2

500

Mykolas Rudzinskas, L. Fedorenko

1

 

K-2

1000

Mykolas Rudzinskas, L. Fedorenko

2

 

1971

K-4

10 000

F. Rubcovas, V. Rubcovas, S. Vyšniauskas, J. Gerasimovas

3

D. Čižienė, V. Rudzinskienė

1971

K-1

500

Vitalijus Trukšinas

3

V. Rubcovas

1973

K-1

500

Vitalijus Trukšinas

2

 

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

3

 

K-2

500

G. Švenčionis, A. Alkovikas

1

D. Čižienė, J. Šliačkus

K-2

1000

G. Švenčionis, A. Alkovikas

3

 

1974

K-1

500

Vitalijus Trukšinas

1

 

K-2

500

Vitalijus Trukšinas

3

 

K-2

10 000

Vitalijus Trukšinas

2

 

K-2

10 000

Petras Šiurskas

3

J. Žumbakys

1975

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

1

 

K-1

10 000

K. Šmitas

2

D. Čižienė

K-2

1000

Petras Šiurskas

3

 

K-2

10 000

Petras Šiurskas

2

 

1976

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

2

 

K-2

10 000

Anatolijus Korolkovas, Petras Šiurskas

1

L. Fedorenko, J. Žumbakys

K-1

4 × 500

R. Višinskis

3

A. Civinskas

K-4

500

Natalija Kalašnikova

1

V. Narkevičius

K-1

4 × 500

Natalija Kalašnikova

1

 

1977

K-1

500

R. Ūsas

3

J. Šliačkus

K-1

4 × 500

Vitalijus Trukšinas, R. Višinskis, J. Sokolovskis, S. Taškinas

2

V. Rubcovas, A. Civinskas

K-2

1000

Anatolijus Korolkovas, Petras Šiurskas

3

L. Fedorenko

K-2

10 000

Anatolijus Korolkovas, Petras Šiurskas

1

L. Fedorenko

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1

V. Narkevičius

K-2

500

Danutė Liulytė

3

V. Budrys

K-4

500

Natalija Kalašnikova

2

V. Narkevičius

1978

K-1

500

Vitalijus Trukšinas

1

 

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

3

 

K-1

10 000

Vitalijus Trukšinas

2

 

K-2

1000

Anatolijus Korolkovas, Petras Šiurskas

3

 

K-2

10 000

Anatolijus Korolkovas, Petras Šiurskas

1

 

K-4

500

Jonas Zautra

2

P. Darulis

K-1

4 × 500

A. Belobrodova

1

 

K-1

4 × 500

Danutė Liulytė

2

 

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1

 

K-2

500

Ana Beloborodova

3

 

K-4

500

Ana Beloborodova, Natalija Kalašnikova

2

 

1979

K-2

10 000

Petras Šiurskas, Anatolijus Korolkovas

2

 

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1

 

K-4

500

Jonas Zautra

2

 

K-4

500

Natalija Kalašnikova, Ana Beloborodova

2

V. Narkevičius

K-4

500

D. Liulytė

3

V Budrys

1980

K-1

1000

R.Višinskis

1

 

K-1

1000

Jonas Zautra

3

 

K-2

10 000

Petras Šiurskas, Anatolijus Korolkovas

1

 

K-4

1000

Petras Šiurskas

2

 

K-2

500

Danutė Liulytė

3

 

K-4

500

Ana Beloborodova

1

V. Narkevičius

K-1

4 × 500

Ana Beloborodova

1

 

1981

K-1

500

Artūras Vieta

2

J. Geringsonas, F. Rubcovas

K-1

1000

Jonas Zautra

1

 

K-2

1000

Artūras Vieta

2

 

K-2

10 000

Anatolijus Korolkovas, J. Smerikovas

2

L. Fedorenko

K-4

1000

Jonas Zautra

2

 

K-4

10 000

R.Višinskis

2

 

K-1

500

Regina Vaitkevičiūtė

3

V. Sasnauskas

K-2

500

Regina Vaitkevičiūtė

1

 

K-2

500

Danutė Liulytė

2

 

K-4

500

Natalija Kalašnikova, Ana Beloborodova

1

 

Danutė Liulytė, Regina Vaitkevičiūtė

2

 

K-1

4 × 500

A. Valančiauskas, V. Liutkus, Anatolijus Korolkovas, J. Gerasimovas

1

 

1982

K-1

1000

Artūras Vieta

3

 

K-1

4 × 500

Jonas Zautra, G. Šiaškus, A. Valančiauskas, Anatolijus Korolkovas

1

 

K-1

4 × 500

Regina Vaitkevičiūtė, J. Urbonaitė, N. Barkauskaitė, Natalija Kalašnikova

2

 

1983

K-1

500

Jonas Zautra

2

 

K-1

1000

Artūras Vieta

1

 

K-4

500

Artūras Vieta

1

 

K-4

1000

Artūras Vieta

1

 

K-1

4 × 500

Jonas Zautra

2

 

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1

 

K-2

500

Regina Vaitkevičiūtė-Engelė, J. Urbonaitė

3

V. Sasnauskas

K-4

500

Natalija Kalašnikova

1

 

K-1

4 × 500

Artūras Vieta

1

 

K-1

4 × 500

Natalija Kalašnikova

2

 

1984

K-1

1000

Artūras Vieta

1

 

K-2

500

Artūras Vieta

3

 

K-4

1000

Artūras Vieta

1

 

K-1

4 × 500

Artūras Vieta, Jonas Zautra, G. Šiaškus, A. Tomkevičius

1

 

1985

K-1

1000

Artūras Vieta

1

 

K-4

500

Artūras Vieta

1

 

K-4

1000

Artūras Vieta

1

 

1986

K-2

500

Snieguolė Narevičiūtė

3

A. Naujokaitis

1987

K-1

1000

Artūras Vieta

2

 

K-2

500

Artūras Vieta

2

 

K-4

500

Artūras Vieta

1

 

K-4

1000

Artūras Vieta

1

 

K-4

500

Snieguolė Narevičiūtė

1

A. Naujokaitis

1989

K-2

1000

Artūras Vieta

1

 

K-4

500

Artūras Vieta

2

 

K-4

1000

Artūras Vieta

2

 

K-4

10 000

Artūras Vieta

1

 

1990

K-2

1000

Artūras Vieta

1

 

K-4

500

Artūras Vieta

3

 

K-4

1000

Artūras Vieta

2

 

4 lent. Lietuvos kanojininkai – SSRS čempionatų nugalėtojai ir prizininkai (1961–1989)

Metai Valtis Nuotolis (m) Irkluotojai Užimta vieta Treneriai

1961

C-2

10 000

G. Siekis, M. Rožkovskis

2

I. Sadovodovas

1964

C-1

4 × 500

Zbignevas Survutas

2

I. Sadovodovas

1967

C-2

1000

Anatolijus Golovač, Algimantas Kvietkauskas

3

Antanas Barisas

1969

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas, Zbignevas Survutas

2

I. Sadovodovas

1970

C-1

4 × 500

Vladislovas Česiūnas

2

 

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas

1

 

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas, Zbignevas Survutas

1

 

1971

C-1

10 000

Zbignevas Survutas

2

 

1972

C-1

500

Romualdas Vienažindis

3

V. Sasnauskas

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas

1

 

C-1

4 × 500

Romualdas Vienažindis

3

 

1973

C-1

1000

Algimantas Montvydas

1

L. Fedorenko

C-2

500

Vladislovas Česiūnas, Romualdas Vienažindis

3

 

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas, Romualdas Vienažindis

1

 

1974

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas

1

 

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas

1

 

C-1

4 × 500

Romualdas Vienažindis

1

 

1975

C-1

500

Algimantas Montvydas

1

L. Fedorenko

C-2

500

Petras Grigonis, Artūras Rainys

1

J. Petronis, V. Sasnauskas

C-1

4 × 500

Romualdas Vienažindis, Algimantas Montvydas, Artūras Rainys, Petras Grigonis

2

L. Fedorenko V. Sasnauskas,

1976

C-2

500

Artūras Rainys, Petras Grigonis

2

 

1977

C-2

500

Artūras Rainys, Petras Grigonis

1

 

C-2

1000

Petras Grigonis

2

 

1978

C-1

500

Algimantas Montvydas

3

 

C-1

1000

Algimantas Montvydas

1

 

1980

C-2

10 000

Petras Grigonis

3

 

1981

C-2

1000

Vygantas Čekaitis

1

Juozapas Gedminas

C-2

10 000

Vygantas Čekaitis

1

 

1983

C-1

4 × 500

Vygantas Čekaitis

2

 
   

J. Adomaitis

3

 

1984

C-2

1000

Giedrius Mardosas

3

E. Čaikovskis

1985

C-2

1000

Giedrius Mardosas

3

 

C-1

4 × 500

S. Polskojus, S. Navakauskas, R. Budrikis, Giedrius Mardosas

3

 

1986

C-1

4 × 500

Giedrius Mardosas, R. Budrikis, A. Šarafundinovas, S. Polskojus

3

E. Čaikovskis

1989

C-1

500

Darius Survutas

1

Zbignevas Survutas

C-1

1000

Darius Survutas

3

 

C-2

500

Giedrius Dačiola

2

E. Gustas

C-4

1000

Giedrius Dačiola, Darius Survutas

2

E. Gustas, Zbignevas Survutas

5 lent. Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai – SSRS taurės laimėtojai (1973–1990)

Metai Valtis Nuotolis (m) Taurės laimėtojai

1973

C-2

500

Vladislovas Česiūnas

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas

1974

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas

1975

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

K-2

1000

Petras Šiurskas

K-2

10 000

Petras Šiurskas

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas

1976

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

C-2

500

Petras Grigonis, Artūras Rainys

1977

C-2

500

Algimantas Montvydas

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1978

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1981

C-2

500

Vygantas Čekaitis

C-2

10 000

Vygantas Čekaitis

K-2

500

Danutė Liulytė

1983

K-1

1000

Artūras Vieta

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1984

K-2

1000

Artūras Vieta

1990

K-1

1000

Artūras Vieta

6 lent. Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai Europos čempionatuose (1957–2008)

Metai Miestas, šalis Valtis Nuotolis (m) Irkluotojai Užimta vieta

1957

Gentas, Belgija

K-4

1000

Mykolas Rudzinskas, Alfonsas Rudzinskas

1

K-4

10 000

Mykolas Rudzinskas, Alfonsas Rudzinskas

2

1959

Duisburgas, VFR

K-2

500

Mykolas Rudzinskas, L. Fedorenko

7

1961

Poznanė, Lenkija

K-4

1000

Mykolas Rudzinskas, L. Fedorenko

4

K-4

10 000

Mykolas Rudzinskas, L. Fedorenko

6

1997

Plovdivas, Bulgarija

K-1

200

Alvydas Duonėla

10

K-1

500

Alvydas Duonėla

10

K-1

1000

Romualdas Petrukanecas

8

K-2

500

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

11

K-2

1000

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

12

1999

Zagrebas, Jugoslavija

K-1

200

Alvydas Duonėla

4

K-1

500

Alvydas Duonėla

6

K-1

1000

Romualdas Petrukanecas

11

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

7

K-2

1000

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

13

2000

Poznanė, Lenkija

K-1

200

Alvydas Duonėla

1

K-1

500

Romualdas Petrukanecas

7

K-1

1000

Vaidas Mizeras

17

K-2

200

Romualdas Petrukanecas, Egidijus Balčiūnas

6

K-2

500

Vaidas Mizeras, Egidijus Balčiūnas

8

C-1

200

Kazimieras Rėksnys

15

C-1

500

Kazimieras Rėksnys

11

C-1

1000

D. Paulauskas

19

C-2

200

Kazimieras Rėksnys, D. Paulauskas

12

C-2

500

Jevgenijus Miasniankinas, K. Prochorovas

17

C-2

1000

Jevgenijus Miasniankinas, K. Prochorovas

17

K-4

200

O. Stativkinas, J. Ragauskas, Vytautas Vaičikonis, V. Čižys

18

K-4

500

Romualdas Petrukanecas, Mindaugas Lankas, Vytautas Vaičikonis, O. Stativkinas

11

K-4

1000

O. Stativkinas, A. Sorokinas, J. Ragausklas, V. Čižys

18

2001

Milanas, Italija

K-1

500

Alvydas Duonėla

9

K-1

1000

Romualdas Petrukanecas

13

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

4

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

7

K-2

1000

Mindaugas Lankas, Vytautas Vaičikonis

12

C-1

200

Kazimieras Rėksnys

15

C-1

500

Kazimieras Rėksnys

13

C-2

200

Jevgenijus Miasniankinas, K. Prochorovas

14

C-2

500

Jevgenijus Miasniankinas, K. Prochorovas

14

2002

Segedas, Szeged, Vengrija

K-1

200

Romualdas Petrukanecas

3

K-1

500

Romualdas Petrukanecas

6

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

4

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

5

K-2

1000

Mindaugas Lankas, Vytautas Vaičikonis

14

C-4

200

Raimundas Labuckas, Jevgenijus Šuklinas, Kazimieras Rėksnys, K. Prochorovas

7

C-1

200

Jevgenijus Miasniankinas

14

C-1

500

Jevgenijus Miasniankinas

14

C-4

500

Raimundas Labuckas, Jevgenijus Šuklinas, Kazimieras Rėksnys, K. Prochorovas

9

2004

Poznanė, Lenkija

K-1

200

Alvydas Duonėla

2

K-1

500

Alvydas Duonėla

9

K-1

1000

Vytautas Vaičikonis

22

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

1

K-2

1000

Egidijus Balčiūnas, Romualdas Petrukanecas

27

K-4

200

Romualdas Petrukanecas, Mindaugas Lankas, A. Sorokinas, Vytautas Vaičikonis

10

K-4

500

J. Ragauskas, Mindaugas Lankas, A. Sorokinas, Vytautas Vaičikonis

11

C-1

200

Jevgenijus Šuklinas

5

C-1

500

Jevgenijus Šuklinas

18

C-1

1000

D. Sokolovas

13

C-2

200

Jevgenijus Miasniankinas, Kazimieras Rėksnys

7

C-2

500

Jevgenijus Miasniankinas, Kazimieras Rėksnys

12

C-4

200

Jevgenijus Šuklinas, D. Sokolovas, Kazimieras Rėksnys, Jevgenijus Miasniankinas

6

2005

Poznanė, Lenkija

K-1

200

Romualdas Petrukanecas

4

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

4

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

5

C-1

200

Jevgenijus Miasniankinas

6

C-2

200

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis

7

K-1

200

Ala Agofonova

9

2006

Rašicė, Čekija

K-1

200

Romualdas Petrukanecas

7

K-1

500

Vytautas Vaičikonis

8

K-1

1000

R. Nekriošius

19

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

2

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

5

K-2

1000

R. Malinauskas, Romualdas Petrukanecas

14

C-1

200

Jevgenijus Šuklinas

3

C-1

500

Jevgenijus Šuklinas

6

C-2

200

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis

2

C-2

500

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis

10

C-2

1000

Kazimieras Rėksnys, Jevgenijus Miasniankinas

14

C-4

200

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis, Kazimieras Rėksnys, Jevgenijus Miasniankinas

3

K-1

200

Ala Agafonova

20

K-1

500

Ala Agafonova

23

K-4

500

Justas Vaičiulis, A. Radzevičius, Romualdas Petrukanecas, R. Malinauskas

13

K-4

1000

Egidijus Balčiūnas, J. Vaičiulis,

10

   

A. Radzevičius, Vytautas Vaičikonis

 

K-2

500

Ala Agafonova, J. Černiakova

16

2007

Pontevedra, Ispanija

K-1

200

Vytautas Vaičikonis

4

K-1

500

Vytautas Vaičikonis

9

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

5

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

6

K-2

1000

J. Vaičiulis, A. Radzevičius

24

C-1

200

Jevgenijus Šuklinas

1

C-1

500

Jevgenijus Šuklinas

6

C-1

1000

Jevgenijus Šuklinas

8

C-2

200

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis

1

C-2

500

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis

4

2008

Milanas, Italija

K-1

200

Vytautas Vaičikonis

1

K-1

500

Vytautas Vaičikonis

9

K-1

1000

Ričardas Nekrošius

15

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

2

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

3

K-4

500

R. Malinauskas, A. Radzevičius, R. Ptašnykas, Justas Vaičiulis

4

K-4

1000

R. Malinauskas, A. Radzevičius, R. Ptašnykas, Justas Vaičiulis

17

C-1

200

Jevgenijus Miasniankinas

4

C-1

1000

Jevgenijus Šuklinas

9

C-2

200

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis

1

C-2

500

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis

4

7 lent. Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai pasaulio čempionatuose (1958–2008)

Metai Miestas, šalis Valtis Nuotolis (m) Irkluotojai Užimta vieta

1958

Praha, Čekoslovakija

K-4

1000

Mykolas Rudzinskas, Alfonsas Rudzinskas

8

K-4

10 000

Mykolas Rudzinskas, Alfonsas Rudzinskas

3

1971

Belgradas, Jugoslavija

C-1

1000

Vladislovas Česiūnas

3

1973

Tamperė, Suomija

K-1

500

Vitalijus Trukšinas

2

K-1

4 × 500

Vitalijus Trukšinas

1

C-1

1000

Romualdas Vienažindis

2

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas

2

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas

1

1974

Meksikas, Meksika

K-1

500

Vitalijus Trukšinas

5

K-1

4 × 500

Vitalijus Trukšinas

2

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas

1

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas

1

1975

Belgradas, Jugoslavija

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

5

K-2

10 000

Petras Šiurskas

3

C-2

10 000

Vladislovas Česiūnas

1

1977

Sofija, Bulgarija

K-2

10 000

Petras Šiurskas, Anatolijus Korolkovas

1

K-2

500

Natalija Kalašnikova

4

1978

Belgradas, Jugoslavija

K-1

1000

Vitalijus Trukšinas

3

K-2

10 000

Petras Šiurskas, Anatolijus Korolkovas

9

C-2

500

Petras Grigonis

2

K-2

500

Natalija Kalašnikova

2

1979

Duisburgas, VFR

K-2

500

Natalija Kalašnikova

1

K-4

500

Jonas Zautra

2

K-4

1000

Jonas Zautra

3

1981

Notingamas, Nottingham, D. Britanija

K-1

1000

Artūras Vieta

4

C-2

500

VygantasČekaitis

2

C-2

1000

VygantasČekaitis

3

C-2

10 000

Vygantas Čekaitis

4

K-2

500

Regina Vaitkevičiūtė

4

1982

Belgradas, Jugoslavija

K-1

1000

Artūras Vieta

12

1983

Tamperė, Suomija

K-1

1000

Artūras Vieta

2

K-4

500

Artūras Vieta

2

K-4

1000

Artūras Vieta

3

K-2

500

Natalija Kalašnikova

6

K-4

500

Natalija Kalašnikova

2

1985

Hazevinkelis, Belgija

K-4

1000

Artūras Vieta

2

1987

Duisburgas, Vokietija

K-4

500

Artūras Vieta

1

K-4

1000

Artūras Vieta

3

K-4

500

Snieguolė Narevičiūtė

3

1989

Plovdivas, Bulgarija

K-2

1000

Artūras Vieta

2

K-4

10 000

Artūras Vieta

1

1990

Poznanė, Lenkija

K-2

1000

Artūras Vieta

2

K-4

10 000

Artūras Vieta

1

1994

Sočimilka, Meksika

K-2

200

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

15

K-2

500

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

11

K-2

1000

VaidasMizeras, Vidas Kupčinskas

15

1995

Duisburgas, Vokietija

K-1

200

Romualdas Petrukanecas

12

K-2

1000

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

9

1997

Duisburgas, Vokietija

K-1

200

Romualdas Petrukanecas

12

K-1

1000

Romualdas Petrukanecas

12

C-1

200

Kazimieras Rėksnys

16

C-1

500

Kazimieras Rėksnys

14

K-2

200

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

13

K-2

500

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

17

K-2

1000

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

12

1998

Segedas, Szeged, Vengrija

K-1

500

R. Stepšys

22

K-1

1000

R. Stepšys

20

K-2

200

Alvydas Duonėla, Romualdas Petrukanecas

8

K-2

200

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

 

K-2

500

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

17

K-2

1000

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

23

C-1

500

Kazimieras Rėksnys

26

C-1

1000

M. Koreniukas

23

C-2

200

Kazimieras Rėksnys, D. Paulauskas

13

C-2

500

D. Kozlovas, M. Koreniukas

26

C-2

1000

Kazimieras Rėksnys, D. Paulauskas

13

K-4

200

E. Gerulskis, Egidijus Balčiūnas, Romualdas Petrukanecas, Alvydas Duonėla

17

K-4

500

M. Pulkauskas, D. Grigaitis, V. Čižys, O. Stativkinas

25

K-4

1000

E. Gerulskis, Egidijus Balčiūnas, Romualdas Petrukanecas, Alvydas Duonėla

15

K-1

500

L. Kučerova

28

K-1

1000

R. Slunkaitė

25

K-2

500

L. Kučerova, R. Slunkaitė

18

K-2

1000

L. Kučerova, R. Slunkaitė

18

1999

Milanas, Italija

K-1

200

Alvydas Duonėla

6

K-1

500

Alvydas Duonėla

8

K-2

200

Vaidas Mizeras, Vidas Kupčinskas

9

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

9

K-4

200

Mindaugas Lankas, Vytautas Vaičikonis, O. Stativkinas, V. Čižys

12

2001

Poznanė, Lenkija

K-1

200

Alvydas Duonėla

18

K-1

500

Romualdas Petrukanecas

8

K-1

1000

J. Ragauskas

17

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

1

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

2

K-2

1000

Mindaugas Lankas, Vytautas Vaičikonis

14

K-4

200

J. Ragauskas, A. Sorokinas, O. Stativkinas, E. Vaitkevičius

18

K-4

1000

J. Ragauskas, A. Sorokinas, O. Stativkinas, E. Vaitkevičius

18

K-4

500

Mindaugas Lankas, Vytautas Vaičikonis, A. Sorokinas, O. Stativkinas

14

C-1

200

Kazimieras Rėksnys

30

C-1

500

Kazimieras Rėksnys

15

C-2

200

Jevgenijus Miasniankinas, K. Prochorovas

12

C-2

500

Jevgenijus Miasniankinas, K. Prochorovas

15

K-1

500

I. Baranovskaja

18

2002

Sevilija, Ispanija

K-1

200

Romualdas Petrukanecas

3

K-1

500

Romualdas Petrukanecas

10

C-1

200

Jevgenijus Miasniankinas

14

C-2

200

Jevgenijus Miasniankinas, K. Prochorovas

11

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

1

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

8

C-2

500

K. Prochorovas, R. Rėksnys

18

2003

Geinsvilis, Gainesville, JAV

K-1

200

Romualdas Petrukanecas

9

K-1

500

Alvydas Duonėla

5

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

1

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

3

2005

Zagrebas, Serbija

K-1

200

Romualdas Petrukanecas

4

K-1

500

Vytautas Vaičikonis

10

K-2

200

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

2

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

3

C-1

200

Jevgenijus Šuklinas

7

C-1

500

Jevgenijus Šuklinas

12

C-2

500

Tomas Gadeikis, Raimundas Labuckas

9

8 lent. Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai olimpinėse žaidynėse (1960–2008)

Metai Miestas, šalis Valtis Nuotolis (m) Irkluotojai Užimta vieta

1960

Roma, Italija

K-2

1000

Mykolas Rudzinskas

4

1972

Miunchenas, VFR

C-2

1000

Vladislovas Česiūnas

1

1980

Maskva, SSRS

K-1

1000

R. Višinskis

10

1992

Barselona, Ispanija

K-1

500

Artūras Vieta

9

K-1

1000

Artūras Vieta

9

1996

Atlanta, JAV

K-2

500

Vidas Kupčinskas, Vaidas Mizeras

15

K-2

1000

Vidas Kupčinskas, Vaidas Mizeras

15

2000

Sidnėjus, Australija

K-1

500

Alvydas Duonėla

7

K-1

1000

Vaidas Mizeras

16

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

12

2004

Atėnai, Graikija

K-1

500

Alvydas Duonėla

10

K-1

1000

Romualdas Petrukanecas

19

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

7

2008

Pekinas, Kinija

K-2

500

Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas

11

C-2

500

Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis

10

Galerija

author

Antanas Barisas

Skip to content