Skip to main content
IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

PASKELBTA: 2024-01-04 | REDAGUOTA: 2024-01-29

Buriavimas

Buriãvimas, vandens sporto šaka – lenktynės sportinėmis burinėmis jachtomis. Lenktyninėmis jachtomis lenktyniaujama atvirame vandens plote, kur įrengiami specialūs ženklai, nurodantys jachtų plaukimo kryptį. Kreiserinės jachtos pritaikytos ilgesnėms jūrų kelionėms (įgula – 6 žmonės ir daugiau). Vyksta pagal klases suskirstytų jachtų (kiekviena įgula plaukia savo jachta) lenktynės (regatos), anksčiau būdavo su persėdimu (įgulos keičiasi jachtomis) ir estafetės. Laimėtojas nustatomas pagal kelių plaukimų taškų sumą. Dauguma buriavimo varžybų vyrai ir moterys varžosi vienodomis sąlygomis.

Buriuotojai Kauno marių regioniniame parke

© Turizmogidas.lt

Buriavimo varžybų klasifikavimas

  • Fleet racing – varžybos, kai vienodi laivai lenktyniauja tam tikroje trasoje su ar be kliūčių. Labiausiai paplitusi buriavimo varžybų forma.
  • Match Race ­– lenktyniauja du vienodi laivai, kurie varžosi individualiose dvikovose. Laimi tas, kuris pirmas kerta finišo liniją.
  • Komandinės lenktynės (angl. Team Racing) – lenktynes paprastai sudaro dvi komandos, kuriose varžosi po tris valtis. Tai greitas lenktynių stilius, priklausantis nuo laivo valdymo įgūdžių ir greitų taktinių sprendimų priėmimo. Komandos stengiasi užimti pergalingą vietų kombinaciją – laimi mažiausiai balų surinkusi komanda. Vertinimo sistema: 1 balas ­– už pirmąją vietą, 2 – už antrąją ir taip toliau.
  • Buriavimas atviroje jūroje ir vandenynuose (angl. Offshore & Oceanic Sailing) –  atviroje jūroje ar vandenyne vykstančios lenktynės. Yra daugybė vandenyno ir atviros jūros lenktynių rūšių, kurios organizuojamos vieno dizaino klasėms, pranašumo (angl. Handicap) ar reitingo sistemoms.
  • Neįgaliųjų pasaulio buriavimas (angl. Para World Sailing) ­– lenktynės skirtos negalią turintiems žmonėms.
  • Kruizinis buriavimas (angl. Cruising) – gali būti vienos dienos plaukimas pakrante arba ilgesnės tarptautinės kelionės.
  • Expression Events – varžybos, kuriose dalyviai ne lenktyniauja trasoje, o demonstruoja savo įgūdžius teisėjų kolegijai. Įprastos burlenčių sporto šakos, pavyzdžiui, burlenčių sportas, jėgos aitvarų sportas ir kita.
  • Radijo buriavimas (angl. Radio Sailing) – lenktyniaujama laivais valdomais radijo bangomis, dažniausiai lenktynės trunka apie 15 minučių. Taip pat lenktynėse dalyvauja negalią turintys sportininkai.

Ištakos

XVII amžiuje Olandijoje ankstyvosios jachtos tapo pramoginiais laivais, kuriais iš pradžių naudojosi karališkoji šeima, vėliau – miestiečiai. Lenktynės buvo atsitiktinio pobūdžio ir vykdavo kaip privačios varžybos. 1720 Korke (Airija) įsteigta kruizinės ir neoficialios pakrančių apsaugos organizacija Vandens klubas (angl. Water Club, veikė iki 1765). Klube vyko artimos buriavimo lenktynėms laivų persekiojimo (persekiojo įsivaizduojamą priešą) pratybos. 1828 klubą sujungus su kitomis organizacijomis jis tapo Korko jachtklubu (vėliau – Karališkuoju Korko jachtklubu, angl. Royal Cork Yacht Club).  1831 Švedijoje įkurta Karališkoji buriuotojų draugija, 1852 – Kanados karališkasis jachtklubas, 1855 – pirmasis  jachtklubas Rhe Karaliaučiuje, 1962 – Australijos jachtų eskadra (vėliau Sidnėjaus karališkoji jachtų eskadra). 1839 įkurtas pirmasis nuolatinis Amerikos jachtklubas (Detroito valčių klubas, angl. Detroit Boat Club), 1944 – Niujorko jachtklubas. XX amžiaus pabaigoje Jungtinėse Amerikos Valstijose veikė apie 1 500 jachtklubų.

Vienos pirmųjų jachtų lenktynės pradėtos rengti XVIII amžiaus viduryje, Temzės upėje. Nuo 1851 rengiamos tarptautinės Amerikos taurės (angl. America’s Cup) buriavimo regatos. 1866 įvyko pirmosios jachtų lenktynės per Atlanto vandenyną, 1876 pirmąjį transatlantinį reisą, su 6 metrų ilgio vienviečiu burlaiviu, atliko Alfredas Johnsonas, 1968 surengtos Auksinio gaublio lenktynės (angl. Golden Globe Race, nuo 1973 rengiamos kas ketveri metai). Taip pat vyksta tradicinės kasmetinės transokeaninės lenktynės: Europa-Karibai (Romo regata), Amerika-Europa, Amerika-Havajų salos, Volvo Ocean Race ir kitos.

Rengiami pasaulio (nuo 1922, nuo 1970 ir moterų), Europos (nuo 1932) čempionatai. I olimpinių žaidinių (1896 Atėnai) buriavimo varžybos buvo parodomosios, II olimpinėse žaidynėse (1900 Paryžius) buriavimas įtrauktas į programą (6 m klasės lenktynes laimėjo šveicarai, 8 m klasės – anglų jachta OLLE, 10 m klasės – vokiečiai, per 10 m klasės lenktynėse visas tris pirmąsias vietas užėmė prancūzai), III olimpinėse žaidinėse (1904 Sant Louis, Jungtinės Amerikos Valstijos) amerikiečiai buriavimo atsisakė. Nuo 1908 buriavimas vėl įtrauktas į olimpinių žaidynių programą. 1996 buriavimas įtrauktas į paralimpinių žaidynių programą kaip parodomoji rungtis ir iki 2016 Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių išliko visateise sporto šaka. Tai viena iš nedaugelio paralimpinių sporto šakų, kurioje kartu varžosi, bet kokios negalios sportininkai. Siekiant paskatinti aktyvesnį moterų dalyvavimą varžybose 2016 Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pirmą kartą buvo įtrauktos privalomos mišrios lyčių varžybos.

1907 įkurta Tarptautinė buriavimo sąjunga (angl. International Yacht Racing Union, IYRU), 1996 pervadinta į Tarptautinę buriavimo federaciją (angl. International Sailing Federation, ISAF), 2015 – Pasaulio buriavimas (angl. World sailing). 2009 organizacija vienijo 130, 2023 – daugiau kaip 140 nacionalinių federacijų.

Buriavimas Lietuvoje

Klaipėdoje, Kuršių mariose, buriavimas pradėtas kultivuoti 19 amžiaus 7 dešimtmetyje čia gyvenusių anglų. 1876 Kuršių mariose įvyko pirmoji buriavimo regata. 1875 iš Raudondvario (Kauno rajonas) kilęs grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius (Paryžiaus jachtklubo ir Nicos regatos komiteto narys) Prancūzijoje pastatydino prabangią jachtą Žemajtej. 1884 įkurta Klaipėdos buriavimo draugija (vok. Memeler Segel-Verein, MSV) – pirmasis buriavimo klubas dabartinėje Lietuvos teritorijoje. 1884 draugijai priklausė 14 narių, 1897 – 1981 narys.

Nepriklausomos Lietuvos laikotarpis (1918–1940)

Nepriklausomoje Lietuvoje buriavimas atgaivintas 20 amžiaus 3 dešimtmetyje. 1921 Kaune įkurtas Lietuvos jachtklubas, kuris kultivavo įvairias vandens sporto šakas, kaip pramogą – ir buriavimą. 1924 Klaipėdoje įkurtas jūrų skautų skyrius, jo nariai 1926 10 01 pradėjo jūrų keliones burlaiviu Budys (Lietuvos jūrinio buriavimo pradžia).

Burlaivis Budys (XX amžiaus 3-4 dešimtmetis, fotografas nežinomas; © Lietuvos jūrų muziejus)

limis.lt

Buriavimo mokyklos angaras Smiltynėje (1936–1938, fotografas nežinomas; © Lietuvos jūrų muziejus)

limis.lt

1926 01 10 Lenkijos buriavimo lygos Vilniaus skyriaus visuotiniame susirinkime įsteigtas Trakų jachtklubas, šis 1940 perduotas Šaulių sąjungai, 1946 – Klaipėdos jachtklubo skyriui Vilniuje. 1928 Klaipėdoje įkurtas buriuotojų klubas (iniciatorius R. Vysockas), 1929 – Klaipėdos jachtklubas (komandoras Liudvikas Stulpinas). 1932 Kaune ant pontonų pastatyta brandvachta – plaukiojantis restoranas, kuriame buvo Perkūno jachtklubas. 1932 klaipėdiečiai atsiskiria nuo centrinės Lietuvos jachtklubo organizacijos ir tampa savarankišku jachtklubu. 1933 jachta Gulbė (kapitonas Kristupas Plonaitis) aplankė Londoną, Oslą ir Geteborgą. 1933 Kaune, aukščiau Aleksoto tilto, ties žiemos uostu Nemune, įsteigtas Lietuvos fizinio lavinimo sąjungos jachtklubas Kipras. 1935 06 04 Klaipėdoje, Fizinio auklėjimo komiteto iniciatyva susikūrė Lietuvos buriuotojų sąjunga (pirmininkas Balys Sližys) ir tapo Tarptautinės buriavimo sąjungos nare. 1935 Lietuvos buriuotojai pirmą kartą dalyvavo tarptautinėse varžybose (Gotlando, Švedija, regatoje – jachtos Vytis, Tegu, Gintaras, Argus).

1936–1938 veikė buriavimo mokykla Smiltynėje. 1937 jachta Žalčių karalienė (kapitonas Pranas Buntinas) laimėjo 1 vietą Gotlando regatoje. 1937 Vytauto Didžiojo universitete įsikūrė studentų korporacija Jūra. 1938 Klaipėdoje surengta I Lietuvos teisės universiteto buriavimo regata. 1938 Klaipėdoje ir Nidoje įvyko tarptautinė regata. 1939 Vokietijai užgrobus Klaipėdos kraštą Lietuvos buriuotojų veikla šiame krašte nutrūko. Daugiausiai buriuota Kaune, Šiauliuose, Telšiuose, Trakuose, didesniuose ežeruose.

Sovietų valdžios laikotarpis (1940–1991)

SSRS okupavus Lietuvą, Lietuvos buriuotojų sąjunga buvo uždaryta ir neteko Tarptautinės buriavimo sąjungos narystės. 1941 prie Kūno kultūros rūmų įsteigtas Buriavimo komitetas, atsikūrė Kauno, Šiaulių ir Vilniaus buriuotojų klubai. Šiaulių buriuotojų iniciatyva 1943 Rėkyvos ežere surengtas Lietuvos mažų jachtų jolių buriavimo čempionatas.

Lietuvos buriuotojai sąjunginėse buriavimo pirmenybėse (XX amžiaus 6 dešimtmetis, fotografas nežinomas; Lietuvos jūrų muziejus)

limis.lt

Po Antrojo pasaulinio karo buvo atkurtas Klaipėdos jachtklubas (1946, direktorius E. Ingaunis), įkurtas jo filialas Trakuose. 1946–1948 veikė Respublikinis buriavimo komitetas, 1948–1960 Kūno kultūros ir sporto komiteto buriavimo sekcija. 1946 Lietuvos buriuotojai pirmą kartą dalyvavo SSRS čempionate. 1947 Kuršių mariose surengta regata, nuo 1948 Lietuvos čempionatai vyko Kuršių mariose (jūrinė dalis) ir Trakuose (ežerinė dalis). 1951 įkurtas jachtklubas Plateliuose (iniciatorius Stanislovas Žukauskas), 1953 – Spartako draugijos jachtklubas Nevėžyje (prie Raudondvario). 1954 surengta pirmoji regata aplink Kuršių marias, 1957 – maršrutu Kaunas–Rusnė. 1958 pradėjo varžytis dėl Pabaltijo taurės. Kauno mariose 1959 įvyko pirmosios varžybos (Finn klasės jachtų regata), 1963 – SSRS jolių buriavimo čempionatas. 1960 pradėjo veikti Žalgirio jachtklubas prie Kauno marių (direktorius Viktoras Bagdanovas). 1977 buvo pastatytas pagrindinis Žalgirio jachtklubo prie Kauno marių korpusas.

1961 įkurta Lietuvos buriavimo federacija. 1963 S. Baltrūnui (Finn), Rimui Būdvyčiui (Flying Dutchman, FD klasė), Leonui Krasauskui (M klasė) suteiktas SSRS sporto meistro vardas. 1967 SSRS tautų spartakiadoje Balys Žumbakys (vairininkas), A. Dmitrijevas, J. Kliučinskas (Dragon, D klasė) užėmė 2 vietą. 1968 jachtklubuose pradėtos gaminti jachtos. Kauno jachtklube pagaminta 30 Optimist, 7 Kadet, 4 OK Dinghy lenktyninės burinės valtys, meistras B. Daukša. 1969 tarptautinėje regatoje Gryf-Pomorski Lenkijoje laimėjo Dragon (kapitonas Balys Žumbakys) ir Star (kapitonas Jurgis Vilemas) klasių jachtų įgulos. 1971 SSRS jaunimo čempionu tapo Saulius Tamkvaitis (Finn), 1972 SSRS jaunių taurės varžybas laimėjo Arvydas Balčiūnas (Optimist). 1973 Kaune atidaryta vaikų ir jaunimo buriavimo sporto mokykla (direktorius V. Urbanavičius). 1973 Smiltynėje atnaujintas Klaipėdos jachtklubo pagrindinis pastatas ir viešbutis (architektas Jurgis Algimantas Zaviša).

Bronius Rožinskas jachtoje HERMES-II (XX amžiaus antra pusė, fotografas nežinomas; Lietuvos jūrų muziejus)

limis.lt

1975 Jurgis Vilemas organizavo ir vadovavo jachtos Vilnis žygiui per Ladogos ežerą ir Baltijos jūrą į Archangelską ir Murmanską. SSRS jaunių buriavimo čempionais tapo: 1978 Šarūnas Abraitis (Optimist), 1980 Raimondas Šiugždinis (Optimist), 1982 Gintautas Mincė ir Kęstutis Sabas (Kadett), jaunimo buriavimo čempionais – 1978 Arvydas Balčiūnas ir G. Vildžius (470), 1986 Linas Šiugždinis ir Vaidas Balčiūnas (470).

Raimondas Šiugždinis (1997)

Viešo naudojimo

1979–1997 Lietuvos kūno kultūros institute buvo rengiami buriavimo specialistai (B. Palukaitis, parengti 35 buriavimo treneriai). 1982 Balio Žumbakio vadovaujama Žalčių karalienė,  Igno Minioto Audra ir Dariaus Plumpos Galvė užėmė 1 vietą tarptautinėje regatoje Vokietijos Demokratinėje Respublikoje (XXXII Internationale Ostsee Regata).

1983 SSRS tautų spartakiadoje ir 1986 SSRS jaunių žaidynėse Gintautas Mincė ir Kastytis Sabas laimėjo 470 klasės jachtų buriavimo lenktynes. 1985 Gintautas Mincė (470) tapo tarptautinių regatų Juodojoje ir Baltijos jūrose nugalėtoju, 1985 ir 1986 – SSRS čempionu, 1986 SSRS tautų spartakiadoje (su Vaidu Balčiūnu) užėmė 1 vietą, 1985 pasaulio čempionate – 11 vietą. 1987 Tauras Rymonis SSRS Laser klasės taurės varžybose ir SSRS čempionate užėmė 3 vietą, 1989 laimėjo SSRS Laser klasės taurės varžybas ir tapo SSRS čempionu.

1989 jachtos Lietuva (kapitonai Osvaldas Kubiliūnas ir S. Rudzevičius), Audra (kapitonas Ignas Miniotas ir A. Kazakevičius), Dailė (kapitonas Žvaigždras Drėma) atliko transatlantinį žygį nuo Klaipėdos iki Niujorko ir atgal. 1989 Raimondas Šiugždinis (Laser) tapo SSRS vicečempionu. 1990 – SSRS Draugystės regatos nugalėtoju, 1992 šią regatą laimėjo Tauras Rymonis (Finn).

Atkurtos nepriklausomybės laikotarpis (nuo 1991)

1990 01 20 buvo atkurta Lietuvos buriavimo sąjunga (1991 11 03 narystė Tarptautinėje buriavimo sąjungoje). 1990 10 25 įkurtas Lietuvos žurnalistų ir buriuotojų klubas Marinus (prezidentas Venantas Butkus). 1991 Saulius Pajarskas laimėjo Pasaulio lietuvių sporto žaidynių buriuotojų varžybas.

1992 Lietuvos buriuotojai pirmą kartą dalyvavo olimpinėse žaidynėse Barselonoje. Raimondas Šiugždinis ir Vaidas Balčiūnas (470) užėmė 32 vietą. 1992 Kaune įkurtas Lietuvos buriavimo centras (direktorius Albinas Grabnickas) vietoj Žalgirio jachtklubo. 1992 įsteigtas Kauno veteranų buriavimo klubas (prezidentai: 1992–1996 A. Šuliokas, 1996–1997 V. Bogdanovas, 1997–2006 Leonas Krasauskas, nuo 2006 Vytautas Mačiulaitis). 1992–1993 Pasaulį apiplaukė jachta Lietuva (kapitonai Robertas Dargis ir Stepas Kudzevičius), 1993–1995 jachta Laisvė (kapitonas Ignas Miniotas; 1994 apiplaukė Pietų Amerikos Horno kyšulį). 1995 01 18 Horno kyšulį apiplaukė jachta Aurobank (kapitonas Jonas Limantas). 1995 Jurgita Maleckaitė, 1995, 1996 ir 1997 Raimundas Šiugždinis laimėjo Europos Laser Radial jachtų klasės buriavimo taurės varžybas, 1997 Raimundas Šiugždinis (Laser Radial) tapo pasaulio ir Europos, Agnė Kalanavičiūtė (Laser Radial– Europos, 1998 Lietuvos buriavimo komanda (Laser Radial įgula: Raimondas Šiugždinis, Giedrius Gužys ir Jurgita Maleckaitė) – pasaulio buriavimo čempionais.

Saulius Pajarskas (2019)

© Aistė Ridikaitė

Jurgita Maleckaitė (apie 1995–1996)

© Lietuvos buriuotojų sąjunga

Robertas Dargis (2017)

Viešo naudojimo

1999 pasaulio Laser Standard klasės jachtų buriavimo čempionate Raimondas Šiugždinis ir Giedrius Gužys laimėjo kelialapį į XXVII olimpines žaidynes (1992 Sidnėjus). Raimondas Šiugždinis pripažintas vienu geriausių 20 amžiaus paskutinio penkmečio pasaulio šios klasės jachtų buriuotojų. Giedrius Gužys (Laser Standard) XXVII olimpinėse žaidynėse užėmė 25 vietą, 2003 pasaulio čempionate Ispanijoje laimėjo kelialapį į XXVIII olimpines žaidynes (2004 Atėnai), čia užėmė 27 vietą. 2003 Lietuvos buriuotojų sąjungos nariu tapo Kintų buriavimo mėgėjų klubas Marių burės. 2005 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt (Laser Radial) laimėjo Kieler Woche regatą, 2006 tapo Europos vicečempione, Tarptautinės buriavimo federacijos (angl. International Sailing Federation, ISAF) pasaulio žaidynėse užėmė 5 vietą, 2007 Europos čempionate Olandijoje ir 2008 pasaulio čempionate Naujojoje Zelandijoje – 4 vietą, XXIX olimpinėse žaidynėse (2008 Pekinas) iškovojo sidabro medalį. 2006 Aušra Milevičiūtė (Laser Radial) tapo Europos jaunimo čempione, Tarptautinės buriavimo federacijos rengiamose pasaulio žaidynėse užėmė 6 vietą. 2008 10 05 jachta Ambersaile pradėjo kelione (Tūkstantmečio odisėja. Vienas vardas Lietuva) aplink pasaulį skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

2009 Europos ledrogių čempionais tapo Darius Gerasimavičius ir Algirdas Žižys, Europos vėjaračių čempionu – Rytis Slatkevičius. Viktorija Andrulytė (Laser 4,7) vykusiame Europos jaunimo čempionate iškovojo 2 vietą.

2010 Europos buriavimo čempionato bronzos medalį iškovojo Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt, Europos buriavimo vicečempionais (RS-280) tapo Levantė (kapitonas Tauras Rymonis). Pasaulio ledrogių čempione Kęstutis Berezinas, Aurimas Eidukas, Ilgaudas Šeputa tapo čempionais, Artūras Bugailiškis ir Marius Ambrulaitis vicečempionais, Gražvydas Pupkus ir Antanas Golubovskis 3 vietos laimėtojais.

Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt (2008 08 24)

© Lietuvos buriuotojų sąjunga

2011 Viktorija Andrulytė (Laser Radial) Europos jaunimo čempionate (iki 21 metų) iškovojo 2 vietą, Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt (Laser Radial) pasaulio čempionate  – 5 vietą, Europos čempionate – 11 vietą. Pasaulio ledrogių slalomo vicečempionu tapo Andrius Šliuburys, bronzos medalininku – Giedrius Liutkus. Europos vėjaračių vicečempionu – Matas Mizgiris ir Ilgaudas Šeputa, bronzos medalininke – Anna Rita Manca.

2012 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt tapo pasaulio čempione, XXX olimpinėse žaidynėse (2008 Londonas) užėmė 6 vietą. Taip pat olimpinėse žaidynėse dalyvavęs Rokas Milevičius iškovojo 42 vietą. Italijoje vykusiame Europos čempionate Martis Pajarskas (Laser Radial) laimėjo sidabro medalį. Pasaulinėje regatoje Sydney-Harbot jachta Ambersal (kapitonas Simonas Steponavičius, vairininkai Tauras Rymonis, Raimondas Šiugždinis) užėmė 13 vietą. Pasaulio vėjaračių (blokartų) čempionu tapo Matas Mizgiris, Pasaulio ledrogių čempionate vicečempionu – Giedrius Liutkus, bronzos medalininku – Andrius Šliuburys, Europos ledrogių čempionu – Andrius Šliuburys, vicečempionu – Paulius Voverys.

2013 Švedijoje vykusiame Europos ORC I  buriavimo čempionate kapitono Šarūno Sodeikio vadovaujama jachta Jigi Jigi užėmė 7 vietą, pasaulio ledrogių slalomo vicečempionu tapo Paulius Voverys, bronzos medalį iškovojo Andrius Šliuburys.

Rokas Milevičius

© Domas Rimeika

2014 Lenkijoje vykusiame pasaulio buriavimo čempionate (Laser Radial) Mantas Pajarskas ir Karolis Janulionis užėmė 5 ir 7 vietas, Europos jaunių bronzos medalininkėmis tapo Kotryna Kašetaitė ir Daumantė Petraitytė. 2014–2015 The Ocean Race lenktynėse aplink pasaulį dalyvavo Rokas Milevičius (pirmasis lietuvis).

2015  Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt (Laser Radial) iškovojo Europos taurę, Europos čempionate vykusiame Danijoje užėmė 7 vietą.

Europos ledrogių čempionais tapo Laurynas Liugas, Matas Mizgiris, Liutauras Kižys, vicečempionu – Rokas Rugalvis, bronzos medalininkais – Antanas Gerasimavičius ir Romas Šematovičius.

2016 XXXI olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire dalyvavo lietuviai Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt (Laser Radial) ir Juozas Bernotas (Burlentės RS:X) užėmė 7 ir 26 vietas. Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt pasaulio čempionate iškovojo 5 vietą, Europos čempionate – 4 vietą. Europos jėgos aitvarų čempionate Emilė Mažeikaitė Formula kita klasėje užėmė 6 vietą ir Hydrofoil klasėje iškovojo 4 vietą.

Juozas Bernotas (2019, Italija)

© Aistė Ridikaitė

2017 Pasaulio buriavimo čempionate vykusiame Olandijoje Viktorija Andrulytė (Laser Radial) užėmė 8 vietą, Europos čempionate (Ispanija) – 9 vietą. Europos čempionais tapo vėjaratininkai Vykintas Mizgiris, Matas Mizgiris, Ilgaudas Šeputa.

2018 burlentininkas Paulius Voverys tapo pasaulio čempionu, Raimundas Šiugždinis, Andrius Joneikis, Evaldas Plisas, Regimantas Buožius, Rimantas Vilkas, Klaudio Kliučinskas, Tauras Rymonis iškovojo pasaulio sidabro medalius neolimpinėje X-35 buriavimo klasėje.

2019 Raimondas Šiugždinis, Andrius Joneikis, Arūnas Grigaitis, Evaldas Plisas, Regimantas Buožius, Rimantas Vilkas, Klaudio Kliučinskas pakartojo 2018 X-35 buriavimo klasėje pasiektą pasiekimą ir laimėjo sidabro medalius. Prancūzijoje vykusiame Europos vėjaračių čempionate Europos čempionu tapo Vykintas Mizgiris, 2 vietą iškovojo Matas Mizgiris, bronzos medalis atiteko Antanui Golubovskiui.

2020 Viktorija Andrulytė (Laser Radial) Europos čempionate užėmė 21 vietą. Burlentininkas Juozas Bernotas (RS:X) pasaulio čempionate iškovojo 29 vietą.

Viktorija Andrulytė (2023, Nyderlandai)

© Aistė Ridikaitė

2021 pirmą kartą lietuvių komanda (kapitonas Rokas Milevičius, Ramūnas Bložė, Conradas Colmanas, Nerijus Eidukevičius, Arnas Eimutis, Linas Ivanauskas, Tomas Ivanauskas, Ramūnas Janonis, Deimantė Jarmalavičiūtė, Domantas Juškevičius, Saulius Pajarskas, Arvydas Paunksnis, Jurgis Radzevičius, Aistė Ridikaitė, Darius Vaičiulis) su Ambersail-2 jachta dalyvavo The Ocean Race vardo varžybose aplink Europą.

2022 RS Tera jachtų klasės pasaulio čempionate aukso medalį iškovojo Rūta Mažunavičiutė, bronzos medalį laimėjo Nojus Volungevičius, RS Aero Europos čempionu tapo Martis Pajarskas, bronzos medalį iškovojo Vėjas Strelčiūnas. Taip pat jis tapo ir RS Aero klasės jaunimo pasaulio čempionu.

2023 Pasaulio jūrinio buriavimo čempionate Arabela-Auga komanda (kapitonas Raimondas Šiugždinis) pirmą kartą iškovojo Lietuvos istorijoje pasaulio jūrinio buriavimo čempionato bronzos medalį. Nidoje, Kuršių mariose, pirmą kartą mūsų šalies akvatorijoje organizuotas olimpinės jachtų klasės Pasaulio čempionatas.

Lietuvos buriavimo čempionai (1943–2022)

Metai Vardas, pavardė Atstovaujamas miestas, klubas Klasė, rungtis
1943 S. Nikolajevas Šiaulių buriavimo klubas Nuotolis 5 jūrmylės
1943 Šiauliai Nuotolis 5 jūrmylės
1947 S. Nikolajevas Klaipėda 2 jūrmylės keičiantis jachtomis
3 plaukimai
1948 F. Rankaitis Klaipėda Jūrinė dalis (Kuršių marios)
1948 Marcinkevičienė Klaipėda Jolės
1948 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita
1949 S. Nikolajevas Klaipėda Jolės
1949 Ada Lenkauskaitė Klaipėda Jolės
1950 R. Karpavičius Trakai Jolės
1950 Venija Kristina Balčiūnaitė Kaunas Jolės
1950 Algis Pakalniškis Klaipėda Dingės
1950 J. Alksnytė Kaunas Dingės
1950 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1951 Algis Pakalniškis Klaipėda Kylinės jachtos
1951 A. Ingaunienė Klaipėda Kylinės jachtos
1951 J. Veršelis Trakai Vilniaus klasės šverbotai
1951 Ada Lenkauskaitė Klaipėda Vilniaus klasės šverbotai
1951 S. Nikolajevas Klaipėda Dingės klasės šverbotai
1951 A. Brinevičienė Klaipėda Dingės klasės šverbotai
1951 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita
1953 Algis Pakalniškis Klaipėda Kylinės jachtos
1953 A. Ingaunienė Klaipėda Kylinės jachtos
1953 I. Zdaržinskaitė Kaunas E klasės jachtos
1953 J. Veršelis Trakai Olimpinės jachtos
1953 J. Alksnytė Trakai Olimpinės jachtos
1953 A. Viluckas Klaipėda M klasės jachtos
1953 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita (olimpinių jachtų klasė)
1954 R. Petrauskas Kaunas Olimpinės jachtos
1954 G. Baranauskaitė Kaunas Olimpinės jachtos
1954 S. Žukauskas M klasės jachtos
1954 J. Karpavičiūtė Trakai M klasės jachtos
1954 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1955 J. Mažeika Spartakas, Kaunas Olimpinės jachtos
1955 Z. Jokubaitytė Spartakas, Kaunas Olimpinės jachtos
1955 A. Litvinenka Žalgiris, Klaipėda M klasės jachtos
1955 N. Dobrovolskienė Žalgiris, Kaunas M klasės jachtos
1955 G. Dapkus Spartakas, Kaunas E klasės jachtos
1955 V. Albrechtas Spartakas, Kaunas Kylinės jachtos
1955 Spartakas Spartakas, Kaunas Komandinė įskaita
1957 J. Samsonovas Spartakas, Kaunas Olimpinės jachtos
1957 J. Točilauskaitė Spartakas, Kaunas Olimpinės jachtos
1957 G. Dapkus Spartakas, Kaunas E klasės jachtos
1957 Jurgis Vytautas Kovas Spartakas, Kaunas M klasės jachtos
1957 G. Baranauskaitė Spartakas, Kaunas M klasės jachtos
1957 Balys Žumbakys Spartakas, Kaunas Finn klasės jachtos
1957 P. Martinkus Žalgiris, Klaipėda Kylinės jachtos
1958 J. Točilauskaitė Spartakas, Kaunas Olimpinės jachtos
1958 Jurgis Vytautas Kovas Spartakas, Kaunas M klasės jachtos
1958 J. Zdaržinskaitė Spartakas, Kaunas M klasės jachtos
1958 V. Borkengagenas Vilnius Finn klasės jachtos
1958 J. Vilemas Spartakas, Kaunas Star
1958 Algis Pakalniškis Žalgiris, Klaipėda Dragon
1958 Spartakas Spartakas, Kaunas Komandinė įskaita
1959 J. Aučinikas Žalgiris, Kaunas Star (jūrinė dalis)
1959 Algis Pakalniškis Žalgiris, Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1959 R. Petrauskas Spartakas, Kaunas Finn klasės jachtos (jūrinė dalis)
1959 Leonas Krasauskas Spartakas, Kaunas M klasės jachtos (jūrinė dalis)
1959 G. Baranauskaitė Žalgiris, Kaunas M klasės jachtos (jūrinė dalis)
1959 D. Brazdeikytė Nemunas, Plateliai E klasės jachtos (jūrinė dalis)
1959 J. Šiupakas Žalgiris, Vilnius Olimpinės jachtos (upinė dalis)
1959 J. Točilauskaitė Spartakas, Kaunas Olimpinės jachtos (upinė dalis)
1959 Žalgiris Žalgiris, Klaipėda Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1959 Spartakas Spartakas, Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1960 Algis Pakalniškis Žalgiris, Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1960 J. Aučinikas Žalgiris, Kaunas Star (jūrinė dalis)
1960 V. Putra Žalgiris, Kaunas Finn klasės jachtos (upinė dalis)
1960 Jurgis Vytautas Kovas Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1960 J. Zdaržinskaitė Spartakas, Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1960 R. Būdvytis Žalgiris, Kaunas Flying Dutchman (upinė dalis)
1960 Žalgiris Žalgiris, Klaipėda Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1960 Spartakas Spartakas, Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1961 Algis Pakalniškis Žalgiris, Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1961 J. Aučinikas Žalgiris, Kaunas Star (jūrinė dalis)
1961 Žalgiris Žalgiris, Klaipėda Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1961 Balys Žumbakys Spartakas, Kaunas Finn klasės jachtos (upinė dalis)
1961 Jurgis Vytautas Kovas Žalgiris, Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1961 J. Zdaržinskaitė Spartakas, Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1961 A. Šablinskas Nemunas, Plateliai Flying Dutchman (upinė dalis)
1961  Žalgiris Žalgiris, Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1962 Algis Pakalniškis Žalgiris, Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1962 G. Baranauskaitė Kaunas Dragon (jūrinė dalis)
1962 G. Dapkus Kaunas Star (jūrinė dalis)
1962 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1962 A. Virbickas Vilnius Finn klasės jachtos (upinė dalis)
1962 Jurgis Vytautas Kovas Žalgiris, Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1962 J. Zdaržinskaitė Spartakas, Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1962 A. Šablinskas Nemunas, Plateliai Flying Dutchman (upinė dalis)
1962 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1963 Algis Pakalniškis Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1963 I. Asauskienė-Zajauskaitė Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1963 Robertas Dargis Klaipėda Star (jūrinė dalis)
1963 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1963 A. Virbickas Vilnius Finn klasės jachtos (upinė dalis)
1963 Jurgis Vytautas Kovas Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1963 J. Zdaržinskaitė Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1963 R. Kaminskas Kaunas Flying Dutchman (upinė dalis)
1963 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1964 Balys Žumbakys Kaunas Dragon (jūrinė dalis)
1964 I. Asauskienė-Zajauskaitė Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1964 J. Jurevičius Klaipėda Star (jūrinė dalis)
1964 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1964 R. Voverys Kaunas Finn klasės jachtos (upinė dalis)
1964 M. Tarasevičius Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1964 I. Točilauskaitė Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1964 R. Kaminskas Kaunas Flying Dutchman (upinė dalis)
1964 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1964 R. Voverys Kaunas Finn klasės jachtos (upinė dalis)
(komandinis čempionatas)
1964 Jurgis Vytautas Kovas Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
(komandinis čempionatas)
1964 I. Točilauskaitė Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
(komandinis čempionatas)
1964 R. Budvytis Kaunas Flying Dutchman (upinė dalis)
(komandinis čempionatas)
1964 Kaunas Kaunas Komandinis čempionatas (upinė dalis)
1965 Balys Žumbakys Kaunas Dragon (jūrinė dalis)
1965 I. Asauskienė-Zajauskaitė Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1965 J. Aučinikas Kaunas Star (jūrinė dalis)
1965 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1965 R. Voverys Kaunas Finn klasės jachtos (upinė dalis)
1965 Leonas Krasauskas Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1965 I. Točilauskaitė Kaunas M klasės jachtos (upinė dalis)
1965 R. Budvytis Kaunas Flying Dutchman (upinė dalis)
1965 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1966 Balys Žumbakys Kaunas Dragon (jūrinė dalis)
1966 J. Jurevičius Klaipėda Star (jūrinė dalis)
1966 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1966 R. Voverys Kaunas Finn klasės jachtos (upinė dalis)
1966 R. Budvytis Kaunas Skrajojantis olandas (upinė dalis)
1966 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1967 D. Kudzevičius Klaipėda Dragon (jūrinė dalis)
1967 J. Vilemas Kaunas Star (jūrinė dalis)
1967 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita (jūrinė dalis)
1967 R. Voverys Kaunas Finn klasės jachtos (upinė dalis)
1967 R. Budvytis Kaunas Flying Dutchman (upinė dalis)
1967 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (upinė dalis)
1968 Balys Žumbakys Kaunas Dragon (olimpinė klasė)
1968 J. Vilemas Kaunas Star (olimpinė klasė)
1968 I. Šeputa Klaipėda Finn (olimpinė klasė)
1968 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (olimpinė klasė)
1968 Z. Simonavičius Vilnius M (neolimpinė klasė)
1968 I. Juciūtė Plateliai M (neolimpinė klasė)
1968 A. Dagilis Kaunas Katamaranai-B (neolimpinė klasė)
1968 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (neolimpinė klasė)
1969 Balys Žumbakys Kaunas Dragon (olimpinė klasė)
1969 J. Vilemas Kaunas Star (olimpinė klasė)
1969 I. Šeputa Klaipėda Finn (olimpinė klasė)
1969 L. Lazauskas Kaunas Flying Dutchman (olimpinė klasė)
1969 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (olimpinė klasė)
1969 S. Žukauskas Plateliai M (neolimpinė klasė)
1969 V. Sabiničius Kaunas Katamaranai-B (neolimpinė klasė)
1969 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (neolimpinė klasė)
1970 A. Kalanavičius Kaunas Dragon (olimpinė klasė)
1970 J. Alionis Kaunas Star (olimpinė klasė)
1970 Saulius Tomkvaitis Kaunas Finn (olimpinė klasė)
1970 L. Lazauskas Kaunas Flying Dutchman (olimpinė klasė)
1970 A. Ruzgys Šiauliai M (neolimpinė klasė)
1970 A. Dagilis Kaunas Katamaranai (neolimpinė klasė)
1971 A. Kalanavičius Kaunas Dragon (olimpinė klasė)
1971 J. Alionis Kaunas Star (olimpinė klasė)
1971 Saulius Tamkvaitis Kaunas Finn (olimpinė klasė)
1971 A. Reika Klaipėda Flying Dutchman (olimpinė klasė)
1971 A. Dagilis Kaunas Katamaranai (olimpinė klasė)
1971 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (olimpinė klasė)
1972 A. Kalanavičius Kaunas Dragon (olimpinė klasė)
1972 J. Alionis Kaunas Star (olimpinė klasė)
1972 G. Dūda Kaunas Finn (olimpinė klasė)
1972 A. Reika Klaipėda Flying Dutchman (olimpinė klasė)
1972 A. Dagilis Kaunas Katamaranai (olimpinė klasė)
1972 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (olimpinė klasė)
1973 Jurgis Vytautas Kovas Kaunas Dragon (olimpinė klasė)
1973 Robertas Dargis Kaunas Star (olimpinė klasė)
1973 Saulius Tamkvaitis Klaipėda Finn (olimpinė klasė)
1973 L. Lazauskas Kaunas Flying Dutchman (olimpinė klasė)
1973 V. Zubavičius Kaunas Katamaranai-B (olimpinė klasė)
1973 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (olimpinė klasė)
1974 Jurgis Vytautas Kovas Kaunas Dragon (olimpinė klasė)
1974 Saulius Tomkvaitis Kaunas Finn (olimpinė klasė)
1974 G. Belovas Kaunas Flying Dutchman (olimpinė klasė)
1974 A. Dagilis Kaunas Soling
1974 Kaunas Kaunas Katamaranai-B (olimpinė klasė)
1974 Balys Žumbakys (jachta Žalčių karalienė) Kaunas Jūrinės jachtos
1974 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita (olimpinė klasė)
1975 A. Dalikas Kaunas Flying Dutchman
1975 Saulius Tomkvaitis Kaunas Finn
1975 L. Lazauskas Kaunas 470
1975 V. Zubavičius Kaunas Tornado
1975 A. Kalanavičius Kaunas Soling
1975 K. Mačiulaitis (jachta Žalčių karalienė) Kaunas Jūrinės jachtos
1975 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1976 A. Reika Klaipėda Flying Dutchman
1976 Saulius Tamkvaitis Kaunas Finn
1976 M. Kriščiūnas Vilnius 470
1976 V. Zubavičius Kaunas Tornado
1976 A. Dalikas Kaunas Soling
1976 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1976 Ignas Miniotas  (jachta Fata  Morgana) Kaunas Jūrinės jachtos
1977 J. Bubelis Vilnius Finn
1977 R. Gelgotas Kaunas Star
1977 G. Chomentauskas Kaunas 470
1977 Linas Tamkvaitis Vilnius Flying Dutchman
1977 A. Reinboltas Klaipėda Tornado
1977 A. Dalikas Kaunas Soling
1977 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1978 S. Sabaliauskas Vilnius Finn
1978 A. Kalanavičius Kaunas Star
1978 G. Chomentauskas Vilnius 470
1978 L. Lazauskas Kaunas Flying Dutchman
1978 V. Zubavičius Kaunas Tornado
1978 Saulius Tomkvaitis Klaipėda Soling
1978 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita
1978 O. Kubiliūnas (jachta Lietuva) Klaipėda Jūrinės jachtos (I klasė)
1978 Ignas Miniotas (jachta Fata  Morgana) Kaunas Jūrinės jachtos (II klasė)
1978 Kęstutis Sabas (jachta Nemunas) Kaunas Jūrinės jachtos (III klasė)
1978 A. Reika (jachta Ajola) Klaipėda Jūrinės jachtos (IV klasė)
1979 S. Sabaliauskas Vilnius Finn
1979 A. Kalanavičius Kaunas Star
1979 A. Balčiūnas ir E. Čiabrys Vilnius 470
1979 L. Lazauskas ir  V. Vizbaras Kaunas Skrajojantis olandas
1979 E. Kutra ir V. Zenius Kaunas Tornado
1979 Saulius Tamkvaitis, P. Leliūga, V. Stepanovas Vilnius Soling
1979 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1979 O. Kubiliūnas (jachta Lietuva) Klaipėda Jūrinės jachtos (I klasė)
1979 G. Areškevičius (jachta Meridianas ) Klaipėda Jūrinės jachtos (II klasė)
1979 V. Putra  (jachta Žalčių karalienė) Kaunas Jūrinės jachtos (III klasė)
1979 A. Reika (jachta Ajola) Klaipėda Jūrinės jachtos (IV klasė)
1979 Arvydas Balčiūnas Kaunas Finn
1980 A. Žižys ir L. Minderis 470
1980 R. Žentelis ir L. Ivanauskas Kaunas Flying Dutchman
1980 J. Radivkeris ir  R. Drazdauskas Kaunas Tornado
1980 L. Baublys, G. Augustinavičius, A. Zakaras Vilnius Soling
1980 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1980 A. Daunys  (jachta Meridianas ) Klaipėda Jūrinės jachtos (I klasė)
1980 K. Mačiulaitis (jachta Žalčių karalienė) Kaunas Jūrinės jachtos (II klasė)
1980 A. Reika A. (jachta Ajola) Klaipėda Jūrinės jachtos (III klasė)
1981 Arvydas Balčiūnas Kaunas Finn
1981 Gintautas Mincė ir Kęstutis Sabas Kaunas 470
1981 S. Andrijauskas ir K. Burkšas Klaipėda Flying Dutchman
1981 G. Jaškūnas ir  E. Čabys Vilnius Tornado
1981 L. Baublys, G. Augustinavičius, D. Jakštas Vilnius Soling
1981 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1981 Ignas Miniotas (jachta Aušra) Kaunas Jūrinės jachtos (I klasė)
1981 Balys Žumbakys (jachta Žalčių karalienė) Kaunas Jūrinės jachtos (II klasė)
1981 D. Plumpa (jachta Galvė) Vilnius Jūrinės jachtos (III klasė)
1982 Arvydas Balčiūnas Kaunas Finn
1982 Gintautas Mincė ir  Kęstutis Sabas Kaunas 470
1982 S. Andrijauskas ir K. Burkšas Neringa Flying Dutchman
1982 J. Radivkeris ir L. Ivanauskas Kaunas Tornado
1982 G. Vitkus, V. Jančiauskas, V. Rainys Kaunas Soling
1982 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1982 A. Kazakevičius (jachta Audra) Kaunas Jūrinės jachtos (I klasė)
1982 V. Putra (jachta Žalčių karalienė) Kaunas Jūrinės jachtos (II klasė)
1982 A. Reika (jachta Ajola) Kaunas Jūrinės jachtos (III klasė)
1983 Arvydas Balčiūnas Kaunas Finn
1983 V. Ovčinikovas ir A. Parchomenka Kaunas 470
1983 S. Andrijauskas ir K. Burkšas Neringa Flying Dutchman
1983 G. Jaškūnas ir E. Čabys Vilnius Tornado
1983 Šarūnas Abraitis, R. Staševičius, J. Banėnas Kaunas Soling
1983 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1983 A. Kazakevičius  (jachta Audra) Kaunas Jūrinės jachtos (I klasė)
1983 A. Dalikas (jachta Žalčių karalienė) Kaunas Jūrinės jachtos (II klasė)
1983 A. Jurgutis (jachta Nida) Kaunas Jūrinės jachtos (III klasė)
1984 Arvydas Balčiūnas Kaunas Finn
1984 Raimondas Šiugždinis Kaunas 470
1984 A. Smolskas ir  L. Ivanauskas Klaipėda Flying Dutchman
1984 A. Žižys ir  V. Tamašauskas Klaipėda Tornado
1984 G. Vitkus ir  A. Jacunskas Kaunas Soling
1984 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita
1984 A. Polivanovas (jachta Nerija) Neringa Jūrinės jachtos (I klasė)
1984 K. Šeštakauskas (jachta Nemunas) Kaunas Jūrinės jachtos (II klasė)
1984 R. Šabanas (jachta Suominis) Klaipėda Jūrinės jachtos (III klasė)
1985 A. Margis Kaunas Finn
1985 Raimondas Šiugždinis ir  D. Galaburda Kaunas 470
1985 E. Gylys ir V. Gylys Klaipėda Flying Dutchman
1985 R. Puocevičius ir R. Gudžiūnas Klaipėda Tornado
1985 S. Andrijauskas, Ivanauskas,  A. Burkšas Klaipėda Soling
1985 Klaipėda Klaipėda Komandinė įskaita
1986 J. Vroblevičius  (jachta Dailė) Vilnius Jūrinės jachtos (I klasė)
1986 K. Mačiulaitis (jachta Žalčių karalienė) Kaunas Jūrinės jachtos (II klasė)
1986 D. Plumpa (jachta Sūduva) Kapsukas (Marijampolė ) Jūrinės jachtos (III klasė)
1986 A. Sinkevičius (jachta Banga) Kaunas Jūrinės jachtos (IV klasė)
1986 Kaunas Kaunas Komandinė įskaita
1987 A. Margis Kaunas Finn
1987 Tauras Rymonis Klaipėda Laser
1987 A. Jasinskas ir D. Martusevičius Kaunas 470
1987 S. Gelgotas (jachta Glaukas) Kaunas Jūrinės jachtos
1988 D. Baguckas Kaunas Laser
1988 V. Marčiūtė ir  M. Bernotaitė Nida Laser-2
1988 E. Balčiūnaitė ir J. Tiškevičiūtė Kaunas 470
1988 G. Gubanovas (jachta Aušra) Kaunas Konrad-25 RT (jūrinės jachtos)
1988 V. Mudėnas  (jachta Migla) Vilnius Jūrinės jachtos
1989 Saulius Pajarskas Klaipėda Laser
1989 L. Baublys, E. Čabys, O. Grincevičius, R. Misevičius Vilnius Konrad-25 RT (jūrinės jachtos)
1990 Raimondas Šiugždinis ir V. Valčiūnas Kaunas 470
1990 A. Pupelis Klaipėda Laser (lengvas svoris)
1990 Saulius Pajarskas Klaipėda Laser (vidutinis svoris)
1990 G. Kalaušis Klaipėda Laser (sunkus svoris)
1990 Tauras Rymonis Kaunas Finn
1991 Gintautas Mincė ir  Deivis Galaburda Kaunas 470
1991 Saulius Pajarskas Kaunas Laser (lengvas svoris)
1991 Tauras Rymonis Klaipėda Laser (sunkus svoris)
1991 Saulius Pajarskas Kaunas Laser (bendra įskaita)
1992 R. Bagdžiūnas Plateliai Finn
1992 G. Ažaneckas ir K. Viskačka Plateliai Katamaranai
1992 Saulius Pajarskas Kaunas Laser (lengvas svoris)
1992 R. Aušrota Kaunas Laser (sunkus svoris)
1992 S. Maseiva Vilnius Laser (mini)
1992 Raimondas Šiugždinis ir Valdas Balčiūnas Kaunas 470
1993 P. Makasejevas Klaipėda Laser (lengvas svoris; iki 75 kg)
1993 R. Aušrota Kaunas Laser (sunkus svoris; per 75 kg)
1993 G. Grebenok Baltarusija Laser (mini)
1993 R. Bagdžiūnas Plateliai Finn
1994 Vilius Bestauskas Klaipėda Laser
1994 Saulius Pajarskas Kaunas Laser (lengvas svoris)
1994 R. Aušrota Kaunas Laser (sunkus svoris)
1994 Saulius Pajarskas Kaunas Laser ir Laser (absoliuti įskaita)
1994 G. Grebenok Baltarusija Laser (mini)
1994 A. Podabed Baltarusija Laser (mini, moterys)
1994 R. Bagdžiūnas Kaunas Finn
1995 Raimondas Šiugždinis Kaunas Laser Radial ir Laser (mini)
1995 Saulius Pajarskas Kaunas Laser
1995 Vilius Bestauskas Klaipėda Laser
1995 Jutgita Maleckaitė Kaunas Laser (mini, moterys)
1995 R. Tamkvaitis Vilnius Finn
1996 Vilius Bestauskas Klaipėda Laser
1996 Raimondas Šiugždinis Kaunas Laser Radial
1996 T. Kozlovas Klaipėda Laser
1997 M. Mažeikis Šiauliai Laser (mini)
1997 Giedrius Gužys Kaunas Laser Radial
1997 R. Bagdžiūnas Plateliai Finn
1998 S. Rasimavičius Vilnius Laser (mini)
1998 R. Stropus Klaipėda Laser
1998 Linas Grabnickas Kaunas Laser
1998 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Kaunas Laser Radial
1998 R. Bagdžiūnas Plateliai Finn
1999 M. Mažeikis Šiauliai Laser (mini)
1999 Vilius Bestauskas Klaipėda Laser
1999 G. Gužys Kaunas Laser Radial
1999 R. Stropus ir Vilius Bestauskas Klaipėda Tornado
1999 Vilius Bestauskas ir  R. Stropus Klaipėda Katamaranai
1999 R. Bagdžiūnas Plateliai Finn
2000 Z. Raudys Neringa Laser (mini)
2000 M. Ambrulaitis Neringa Laser
2000 Vilius Bestauskas Klaipėda Laser
2000 Laurynas Rimšas Kaunas Laser Radial
2000 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt
V. Buivydis ir  S. Bagdžiūnas Plateliai Tornado
2000 Saulius Tamkvaitis (jachta Vakarė) Klaipėda Jūrinės jachtos (100 jūrmylių)
2001 Linas Tamkvaitis Vilnius Finn
2001 Rimas Stropus ir R. Vaitkus Katamaranai Tornado
2001 M. Stirblys Klaipėda Laser (mini)
2001 Rimas Stropus Klaipėda Laser
2001 Linas Grabnickas Kaunas Laser
2001 Laurynas Rimšas Kaunas Laser Radial
2001 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Kaunas Europe
2001 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis) Kaunas Kreiserinės jachtos
2002 M. Stirblys Klaipėda Laser (mini)
2002 A. Eidukas Šiauliai Laser
2002 Laurynas Rimšas Kaunas Laser
2002 Linas Ščepinas Kaunas Laser Radial
2002 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Kaunas Europe
2002 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis) Kaunas Kreiserinės jachtos
2003 Laurynas Rimšas Kaunas Laser Standart
2003 Rokas Milevičius Kaunas Laser Radial
2003 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Kaunas Europe
2003 J. Gordevičius Vilnius Laser mini
2003 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis) Kaunas Kreiserinės jachtos
2003 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis) Kaunas R-280 jachtos
2003 Nerasta infomacijos Nerasta infomacijos Jūrinės jachtos
2004 Laurynas Rimšas Kaunas Laser Standart
2004 Linas Ščepinas Kaunas Laser Radial
2004 A. Eidukas Šiauliai Laser (mini)
2004 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis) Kaunas Kreiserinės jachtos
2004 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas R-280 jachtos
2004 Nerasta infomacijos Nerasta infomacijos Jūrinės jachtos
2005 Vaidas Balčiūnas Kaunas Laser Standart
2005 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Kaunas Laser Radial
2005 S. Gurauskas Klaipėda Laser (mini)
2005 A. Eidukas Šiauliai Laser
2005 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis) Kaunas Kreiserinės jachtos
2005 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas R-280 jachtos
2005 M. Eidukevičius (jachta Vakarė) Klaipėda Jūrinės jachtos
2005 Nerasta infomacijos Nerasta infomacijos Finn
2005 Nerasta infomacijos Nerasta infomacijos Tornado
2006 Rokas Milevičius Kaunas Laser Standart
2006 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Kaunas Laser Radial
2006 Š. Mikašauskas Plateliai Laser (mini)
2006 A. Eidukas Šiauliai Laser
2006 R. Stropus ir M. Januška Klaipėda Tornado
2006 V. Ovčinikovas Rumšiškės Finn
2006 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas R-280 jachtos
2006 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas Kreiserinės jachtos
2006 M. Eidukevičius (jachta Vakarė) Klaipėda Jūrinės jachtos
2007 L. Rumšas Kaunas Laser Standart
2007 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Kaunas Laser Radial
2007 S. Plerpaitė Kaunas Laser 4.7
2007 A. Eidukas Šiauliai Laser
2007 Viktorija Andrulytė Kaunas Europe
2007 Linas Tamkvaitis Vilnius Finn
2007 R. Stropus ir Vilius Bestauskas Klaipėda Tornado
2007 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas R-280 jachtos
2007 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas Kreiserinės jachtos
2007 S. Kudzevičius (jachta Lietuva) Klaipėda Jūrinės jachtos
2008 Aušra Milevičiūtė Kaunas Laser Radial
2008 Linas Ščepinas Kaunas Laser Standart
2008 Viktorija Andrulytė Kaunas Laser 4.7
2008 A. Eidukas Šiauliai Laser
2008 E. Rusteika Marijampolė Finn
2008 R. Stropus ir A. Povilaitis Klaipėda Tornado
2008 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas R-280 jachtos
2008 A. Milvydaitė (jachta Šatrija) Klaipėda Jūrinės jachtos
2008 Š. Sodeika (jachta Jigi Jigi) Kreiserinės jachtos (absoliuti įskaita)
2008 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2009 Aušra Milevičiūtė Kaunas Laser Radial
2009 Rokas Milevičius Kaunas Laser Standart
2009 Martis Pajarskas Klaipėda Laser 4.7
2009 Linas Tamkvaitis Vilnius Finn
2009 R. Stropus Klaipėda Tornado
2009 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis) Kaunas R-280 jachtos
2009 S. Kudzevičius (jachta Lietuva) Klaipėda Jūrinės jachtos
2009 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas Kreiserinės jachtos (absoliuti įskaita)
2009 M. Tamm (jachta Katarina JEE) Estija Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2010 Linas Šiugždinis ir Vaidas Balčiūnas (LTU 15) 470
2010 Tauras Rymonis Kaunas Finn
2010 Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Kaunas Laser Radial
2010 Rokas Milevičius Kaunas Laser Standart
2010 Martis Pajarskas Kaunas Laser 4.7
2010 Saulius Pajarskas  (jachta Raganosis) Kaunas R-280 jachtos
2010 Osvaldas Kudzevičius (jachta Arcturus) Klaipėda Jūrinės jachtos
2010 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2010 Kristaps Zenis (jachta Fors Sale) Latvija Kreiserinės jachtos (realaus laiko įskaita)
2011 Rokas Milevičius Kaunas Laser Standart
2011 Mantas Marozas Neringa Laser 4.7
2011 Tauras Rymonis Kaunas Finn
2011 Linas Šiugždinis ir Vaidas Balčiūnas Kaunas 470
2011 Martis Pajarskas Kaunas Laser Radial (vyrai)
2011 Milevičiūtė Aušra Kaunas Laser Radial (moterys)
2011 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas R-280 jachtos
2011 Kastytis Kunickas (jachta Rondo) Klaipėda Jūrinės jachtos
2011 Arūnas Burkšas (jachta Nida) Neringa Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2011 Šarūnas Sodeika (jachta Jigi Jigi somi) Vilnius Kreiserinės jachtos (realaus laiko įskaita)
2012 Karolis Janulionis Kaunas Laser Standart
2012 Vėjas Pajarskas Kaunas Laser 4.7
2012 Rytis Bagdžiūnas Kaunas Finn
2012 Rytis Alksnevičius ir Antanas Juodsnukis Kaunas 470
2012 Karolis Janulionis Kaunas Laser Radial
2012 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela) Kaunas R-280 jachtos
2012 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela-AG Baltic) Kaunas Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2012 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela-AG Baltic) Kaunas Kreiserinės jachtos (realaus laiko įskaita)
2013 Jonas Kazlauskas ir Justas Balčiūnas 470
2013 Saulius Pajarskas  (jachta Raganosis-Eltel) RS-280 jachtos
2013 Karolis Janulionis Kaunas Laser Standart
2013 Vėjas Pajarskas Kaunas Laser 4.7
2013 Martis Pajarskas Kaunas Laser Radial
2013 Aleksandras Petrauskas ir Laura Petrauskaitė Elektrėnai Katamaranai
2013 Rimantas Stropus (jachta Baranka) Klaipėda Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2013 Gintaras Vaičiūnas (jachta Baltas) Kreiserinės jachtos (realaus laiko įskaita)
2013 Kastytis Kunickas (jachta Rondo) Klaipėda Kreiserinės jachtos (I grupė)
2013 Rimantas Stropus (jachta Baranka) Klaipėda Kreiserinės jachtos (II grupė)
2013 Rimantas Gelgotas (jachta Šarūnas) Kaunas Kreiserinės jachtos (III grupė)
2013 Jurgis Janulionis (jachta Ultra) Vilnius Kreiserinės jachtos (IV grupė)
2013 Linas Baublys (jachta Vėtra) Vilnius Kreiserinės jachtos (V grupė)
2013 Anatolijus Dmitriščiukas (jachta Aphroditė) Kreiserinės jachtos (VI grupė)
2013 Vytis Dedonis (jachta Vilma) Vilnius Kreiserinės jachtos (VI grupė)
2013 Šarūnas Sodeika (jachta Jigi Jigi) ORC I jachtos
2013 Algirdas Žižys (jachta Maria) ORC II jachtos
2013 Valerijus Bogunas (jachta Sarmatija) Open jachtos
2014 Anatolijus Dmitriščiukas (jachta Aphroditė) ORC jachtos (laisvoji klubinė klasė)
2014 Aistis Kalanavičius (jachta Extreme) ORC jachtos (sportinė klasė)
2014 Mart Tamm (jachta Katarina Jee) Estija Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2014 Adomas Janulionis Adomas (jachta Keturi vėjai) Vilnius Kreiserinės jachtos (realaus laiko įskaita)
2014 Šarūnas Sodeika (jachta Jigi Jigi) Vilnius Kreiserinės jachtos (I grupė)
2014 Andrius Virbickas (jachta Kirkė) Vilnius Kreiserinės jachtos (II grupė)
2014 Gintaras Kurlavičius (jachta Eglė) Klaipėda Kreiserinės jachtos (III grupė)
2014 Arūnas Burkšas (jachta Nida) Neringa Kreiserinės jachtos (IV grupė)
2014 Linas Baublys (jachta Vėtra) Vilnius Kreiserinės jachtos (V grupė)
2014 Andrius Nikanorovas (jachta Nika) Vilnius Kreiserinės jachtos (VI grupė)
2014 Vytis Dedonis (jachta Vilma) Vilnius Kreiserinės jachtos (VII grupė)
2014 Šarūnas Agliniškis ir Evaldas Jonikas Katamaranai
2014 Tomas Linkus ir Gabrielė Petraitytė RS-Reva
2014 Karolis Janulionis Kaunas Laser Standart
2014 Viktorija Andriulytė Kaunas Laser Radial
2014 Airidas Rutkauskas Kaunas Laser 4.7
2014 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis-Eltel) RS-280 jachtos
2015 Adomas Janulionis (jachta Keturi vėjai) Vilnius Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2015 Adomas Janulionis (jachta Keturi vėjai) Vilnius Kreiserinės jachtos (realaus laiko įskaita)
2015 Adomas Janulionis (jachta Keturi vėjai) Vilnius Kreiserinės jachtos (I grupė)
2015 Algirdas Žižys (jachta Maria) Vilnius Kreiserinės jachtos (II grupė)
2015 Marius Petraitis (jachta Nerija) Vilnius Kreiserinės jachtos (III grupė)
2015 Arūnas Burkšas (jachta Nida) Neringa Kreiserinės jachtos (IV grupė)
2015 Rimantas Gutauskas (jachta Ragas) Vilnius Kreiserinės jachtos (V grupė)
2015 Andrius Nikanorovas (jachta Nika) Vilnius Kreiserinės jachtos (VI grupė)
2015 Vytis Dedonis (jachta Vilma) Vilnius Kreiserinės jachtos (VII grupė)
2015 Karolis Janulionis Kaunas Laser Standart
2015 Viktorija Andriulytė Kaunas Laser Radial
2015 Airidas Rutkauskas Kaunas Laser 4.7
2015 Šarūnas Felenderis Klaipėda Finn
2015 Simonas Kazlauskas ir Mindaugas Petronis Klaipėda Katamaranai A
2015 Antanas Gerasimavičius ir Dominykas Žižys Katamaranai B
2015 Gabrielė Petraitytė ir Daumantė Petraitytė RS-Reva
2015 Raimondas Šiugždinis (jachta Arabela-AG Baltic) Kaunas RS-280 jachtos
2016 Adomas Janulionis (jachta Keturi vėjai) Vilnius Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2016 Adomas Janulionis (jachta Keturi vėjai) Vilnius Kreiserinės jachtos (realaus laiko įskaita)
2016 Aistis Kalanavičius (jachta Extreame) Kaunas Kreiserinės jachtos (II grupė, 1-ORC-RC)
2016 Vilius Biestauskas (jachta X-XS) Klaipėda Kreiserinės jachtos (III grupė, 2-ORC-RC)
2016 Algirdas Žižys (jachta Bestija) Vilnius Kreiserinės jachtos (IV grupė, Platu 25)
2016 Tomas Barakauskas (jachta Idefix) Klaipėda Kreiserinės jachtos (V grupė, 2-ORC-RC)
2016 Jurgis Janulionis (jachta Ultra) Vilnius Kreiserinės jachtos (VI grupė, kateriai)
2016 Ričardas Varno (jachta Vėjas plius) Vilnius Kreiserinės jachtos (VIII grupė, Petersonai)
2016 Aidas Narbutas (jachta Tango) Kaunas Kreiserinės jachtos (VIII grupė, 3-ORC)
2016 Miroslavas Urbonavičius (jachta Esmeralda) Vilnius Kreiserinės jachtos (IX grupė, 4-ORC)
2016 Tomas Linkus ir Gabrielė Petraitytė RS-Feva
2016 Karolis Janulionis Kaunas Laser Standart
2016 Domantas Juškevičius Kaunas Laser Radial
2016 Laurynas Ivanauskas Kaunas Laser 4.7
2016 Vėjas Pajarskas ir Rytis Dikšaitis Laser 470
2016 Adomas Janulionis Finn
2016 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis-Eltel) Kaunas RS-280 jachtos
2017 Raimondas Šiugždinis (jachta Cool Water) Kaunas Kreiserinės jachtos (pagal perskaičiuotą laiką)
2017 Raimondas Šiugždinis (jachta Cool Water) Kaunas Kreiserinės jachtos (realaus laiko įskaita)
2017 Raimondas Šiugždinis  (jachta Cool Water) Kaunas Kreiserinės jachtos (II grupė, 1-ORC-RC)
2017 Vasilijus Aleksiejevas (jachta Kvartet) Kreiserinės jachtos (III grupė, 2-ORC-RC)
2017 Juozas Gordevičius (jachta Mojito TV3 Lt) Kreiserinės jachtos (IV grupė, Platu 25)
2017 Tomas Barakauskas (jachta Idefix) Klaipėda Kreiserinės jachtos (V grupė, 2-ORC-RC)
2017 Edmundas Gylys (jachta Ultra) Vilnius Kreiserinės jachtos (VI grupė, 3ORC)
2017 Aidas Narbutas (jachta Tango) Vilnius Kreiserinės jachtos (VII grupė, 4ORC)
2017 Tomas Linkus ir Gabrielė Petraitytė RS-Feva
2017 Karolis Janulionis Kaunas Laser Standart
2017 Viktorija Andriulytė Kaunas Laser Radial
2017 Viktorija Andriulytė Kaunas Laser 4.7
2017 Vėjas Pajarskas Kaunas Laser 470
2017 Adomas Janulionis Finn
2017 Rūkas Strelčiūnas Optimist
2017 Tauras Dambrauskas Elektrėnai RS-Feva
2017 Saulius Pajarskas (jachta Raganosis) Kaunas RS-280 jachtos
2018 Karolis Janulionis Laser Standart
2018 Deimantė Jarmalavičiūtė Laser Radial
2018 Laurynas Ivanauskas Laser Radial
2018 Lėja Savickaitė Laser 4.7
2018 Rūkas Strelčiūnas Laser 4.7
2019 Martis Pajarskas Kaunas Laser
2019 Andriulytė Viktorija Kaunas Laser Radial
2019 Roberts Štals Buls Ryga Laser Radial
2019 Saulė Pajerskaitė Kaunas Laser 4.7
2019 Nojus Bestauskas Kaunas Laser 4.7
2019 Mantas Marozas Neringa Finn
2020 Martis Pajarskas Kaunas Laser
2020 Juozas Bernotas Kaunas RS:X
2020 Andriulytė Viktorija Kaunas Laser Radial
2020 Pajerskaitė Saulė Kaunas Laser 4.7
2020 Edgaras Liovinas Kaunas Techno 293
2020 Adomas Šablevičius ir
Ramūnas Greičius
Elektrėnai Katamaranai F-18
2021 Martis Pajarskas Kaunas Laser
Nojus Volungevičius ir Augustė Duokaitė Elektrėnai, Šiauliai RS-Feva
2021 Rokas Golubovas Kaunas Laser 4.7
2021 Juozas Bernotas Kaunas iQFOiL
2021 Vytenis Zagorskis ir

Vėjas Aliukas

Vilnius Katamaranai F-18
2022 Rūta Mažunavičiūtė ir Tauras Kurlinkus Elektrėnai, Šiauliai RS-Feva
2022 Martis Pajarskas Kaunas ILCA7
2022 Viktorija Andrulytė Kaunas ILCA6
2022 Marius Antanavičius Kaunas ILCA4
2022 Vytenis Zagorskis ir

Vėjas Aliukas

Vilnius Katamaranai F-18
2022 Juozas Bernotas Kaunas iQFOiL
2022 Matas Sinkūnas Kaunas Techno 293

Pasaulio, Europos ir kitos tarptautinės varžybos (1958-1989)

Metai Varžybos Vardas, pavardė, klubas Užimta vieta Rezultatas (taškai) Jachtų klasė
1958 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 2 Finn
1959 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 3 Finn
1960 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 2 M klasė
1960 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 2 Flying Dutchman
1960 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva-2 3 Flying Dutchman
1960 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 3 Finn
1960 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 4 Dragon
1961 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 3 Finn
1961 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva-2 5 Finn
1961 SSRS čempionatas Lietuva Be įskaitos
1962 SSRS čempionatas Lietuva 8
1962 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 4 Finn
1962 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 2 Flying Dutchman
1962 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 3 Dragon
1962 Pabaltijo taurės varžybos Lietuva 4 M klasė
1963 SSRS čempionatas Lietuva 8
1963 SSRS čempionatas Nemunas 14
1964 SSRS čempionatas Lietuva 10
1965 SSRS čempionatas Lietuva 8 Kilinės jachtos
1965 SSRS čempionatas Lietuva 7 Šverbotai
1966 SSRS čempionatas Žalgiris 11 Kilinės jachtos
1966 SSRS čempionatas Žalgiris 9 Šverbotai
1966 SSRS čempionatas Nemunas 15 Šverbotai
1967 SSRS čempionatas Lietuva 8  
1967 SSRS čempionatas Balys Žumbakys 2 Dragon
1967 SSRS tautų spartakiada Balys Žumbakys 2 Dragon
1967 SSRS tautų spartakiada Lietuva 7
1968 SSRS čempionatas Žalgiris 7
1969 SSRS čempionatas Lietuva 7
1970 SSRS čempionatas Žalgiris 6
1971 SSRS čempionatas Lietuva 8
1971 SSRS tautų spartakiada Lietuva 8
1971 SSRS jaunių pirmenybės Saulius Tomkvaitis 1 Finn
1974 SSRS čempionatas G. Belovas 3 43,1 Flying Dutchman
1975 SSRS tautų spartakiada Lietuva 7 42
1975 SSRS jaunių čempionatas G. Jaškūnas 1 Optimist
1978 SSRS jaunimo čempionatas A. Balčiūnas ir G. Vildžius 1 6
1978 SSRS jaunimo čempionatas Šarūnas Abraitis 1 Optimist
1979 SSRS tautų spartakiada Lietuva 15 0
1982 SSRS jaunių čempionatas Gintautas Mincė ir Kęstutis Sabas 1 Kadett
1982 SSRS jaunimo čempionatas Gintautas Mincė ir Kęstutis Sabas 1 470
1983 SSRS tautų spartakiada Gintautas Mincė ir Kęstutis Sabas 1 26,0 470
1983 SSRS tautų spartakiada Lietuva 8 134  
1983 SSRS čempionatas Gintautas Mincė ir Kęstutis Sabas 1 26,0 470
1984 Pasaulio čempionatas Mincė Gintautas 13 125,0 470
1985 SSRS čempionatas Mincė Gintautas 1 18,7 470
1985 SSRS jaunių žaidynės Raimondas Šiugšdinis ir Deivis Galaburda 1 470
1985 SSRS Taurė Mincė Gintautas 1 470
1986 SSRS čempionatas Mincė Gintautas 1 18,7 470
1986 SSRS čempionatas Tauras Rymonis 3 51,2 Laser
1986 SSRS tautų spartakiada Mincė Gintautas ir Valdas Balčiūnas 1 17,1 470
1986 SSRS tautų spartakiada Lietuva 7 196
1986 SSRS jaunimo čempionatas Raimondas Šiugždinis ir Valdas Balčiūnas 1 11,7 470
1987 Pasaulio čempionatas Gintautas Mincė 74 470
1987 SSRS taurė Gintautas Mincė 1 470
1988 SSRS čempionatas V. Virčenka 1 106 Laser
1988 SSRS čempionatas Tauras Rymonis 3 Laser
1988 SSRS čempionatas V. Kloviškis 3 Windglider
1989 SSRS čempionatas Saulius Pajarskas 1 39,0 Laser (lengvas svoris)
1989 SSRS čempionatas Raimondas Šiugždinis 2 44,7 Laser (lengvas svoris)
1989 SSRS čempionatas A. Virčenko 2 16,7 Laser (vidutinis svoris)
1989 SSRS čempionatas Tauras Rymonis 2 52,0 Laser (sunkus svoris)
1989 SSRS taurė Tauras Rymonis 1 Laser (sunkus svoris)

Olimpinės žaidynės, pasaulio, Europos čempionatai ir kitos varžybos (1990-2022)

Metai Čempionatas, varžybos Varžybų vieta Vardas, pavardė Užimta vieta Rezultatas (taškai) Jachtų klasė
1990 Pasaulio čempionatas Sopotas
(Sopot, Lenkija)
M. Skorupskas  ir
R. Dominaitis
51 Kadett
1992 Olimpinės žaidynės Barselona Raimondas Šiugždinis ir
Valdas Balčiūnas
32 470
1993 Pasaulio čempionatas Garnjanas
(Gargnano, Ialija)
M. Petronis 21 Laser
1994 Pasaulio čempionatas La Rošelis
(La Rochelle, Prancūzija)
Raimondas Šiugždinis ir
Deivis Galaburda
470
1994 Europos čempionatas Robelis
(Robel, Vokietija)
Raimondas Šiugždinis ir
Deivis Galaburda
470
1995 Europos čempionatas Stambulas Raimondas Šiugždinis 4 Laser
1995 Europos čempionatas Stambulas Linas Grabnickas 25 Laser
1995 Europos čempionatas Stambulas R. Stropus Laser
1995 Europos čempionatas Stambulas A. Letkauskas Laser
1995 Europos taurė Keli etapai Raimondas Šiugždinis 1 Laser
1995 Europos taurė Keli etapai Linas Grabnickas 2 Laser
1995 Europos čempionatas Stambulas Jurgita Maleckaitė 8 Laser Radial
1996 Pasaulio čempionatas Garnjanas
(Gargnano, Ialija)
Raimondas Šiugždinis 11 Laser
1996 Pasaulio čempionatas Garnjanas
(Gargnano, Ialija)
Linas Grabnickas 12 Laser
1996 Pasaulio čempionatas Garnjanas
(Gargnano, Ialija)
Jurgita Maleckaitė 8 Laser Radial
1996 Europos čempionatas Kibronas
(Quiberon, Prancūzija)
Raimondas Šiugždinis 4 Laser
1996 Europos čempionatas Kibronas
(Quiberon, Prancūzija)
Linas Grabnickas 20 Laser
1996 Europos čempionatas Kibronas
(Quiberon, Prancūzija)
Jurgita Maleckaitė 18 Laser Radial
1997 Pasaulio čempionatas Marokas Raimondas Šiugždinis 1 64 Laser Radial
1997 Pasaulio čempionatas Marokas Linas Grabnickas 24 237 Laser Radial
1997 Pasaulio čempionatas Marokas Vilius Bestauskas 55 454 Laser Radial
1997 Pasaulio čempionatas Marokas Giedrius Gužys 68 521 Laser Radial
1997 Pasaulio čempionatas Marokas G. Alksnevičius 86 625 Laser Radial
1997 Pasaulio čempionatas Marokas Jurgita Maleckaitė 15 120 Laser Radial
1997 Pasaulio čempionatas Marokas A. Kalanavičiūtė 27 210 Laser Radial
1997 Europos čempionatas Italija Raimondas Šiugždinis 1 Laser Radial
1997 Europos čempionatas Italija Giedrius Gužys 2 Laser Radial
1997 Europos čempionatas Italija Linas Grabnickas 4 Laser Radial
1997 Europos čempionatas Italija Vilius Bestauskas 5 Laser Radial
1997 Europos čempionatas Italija Jurgita Maleckaitė 3 Laser Radial
1997 Europos taurė 8 etapai Raimondas Šiugždinis 1 Laser Radial
1997 Europos taurė 8 etapai Linas Grabnickas 2 Laser Radial
1997 Europos taurė 8 etapai Giedrius Gužys 3 Laser Radial
1997 Baltijos jūros šalių
žaidynės
Kaunas Raimondas Šiugždinis 1 Laser Radial
1997 Baltijos jūros šalių
žaidynės
Kaunas Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 1 Optimist
1997 Baltijos jūros šalių
žaidynės
Kaunas A. Kalanavičiūtė 1 Laser Radial
1998 Pasaulio čempionatas Medemblikas
(Medemblik, Olandija)
Raimondas Šiugždinis 4 Laser Radial
1998 Pasaulio čempionatas Medemblikas
(Medemblik, Olandija)
Giedrius Gužys 10 Laser Radial
1998 Pasaulio čempionatas Medemblikas
(Medemblik, Olandija)
Linas Grabnickas 13 Laser Radial
1998 Pasaulio čempionatas Medemblikas
(Medemblik, Olandija)
Jurgita Maleckaitė 10 Laser Radial
1998 Pasaulio čempionatas Medemblikas
(Medemblik, Olandija)
A. Kalanavičiūtė 37 Laser Radial
1998 Pasaulio čempionatas Medemblikas
(Medemblik, Olandija)
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 47 Laser Radial
1998 Pasaulio čempionatas Medemblikas
(Medemblik, Olandija)
Lietuva 1 Laser Radial
1998 Pasaulio buriavimo
olimpiada
Dubajus Giedrius Gužys 52 Laser
1998 Pasaulio buriavimo
olimpiada
Dubajus Linas Grabnickas 18 Laser Radial
1998 Pasaulio buriavimo
olimpiada
Dubajus Jurgita Maleckaitė 35 Laser Radial
1998 Pasaulio buriavimo
olimpiada
Dubajus A. Kalanavičiūtė 41 Laser Radial
1998 Tautinė olimpiada Kaunas R. Alksnevičius 1 Optimist
1998 Tautinė olimpiada Kaunas Raimondas Šiugždinis 1 Laser
1998 Tautinė olimpiada Kaunas G. Alksnevičius 1 Laser Radial
1999 Pasaulio čempionatas Melburnas Raimondas Šiugždinis Laser Radial
1999 Pasaulio čempionatas Melburnas Giedrius Gužys 63 Laser Radial
2000 Olimpinės žaidynės Sidnėjus Giedrius Gužys 25 183 Laser
2001 Pasaulio čempionatas Barselona Raimondas Šiugždinis 15 Laser Radial
2001 Pasaulio čempionatas Barselona Linas Grabnickas 37 Laser Radial
2001 Pasaulio čempionatas Korkas
(Cork, Airija)
Giedrius Gužys 25 Laser
2001 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Giedrius Gužys 48 Laser
2001 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Linas Grabnickas 50 Laser
2002 Tautinė olimpiada Kaunas Linas Grabnickas 1 6 Laser Standar
2002 Tautinė olimpiada Kaunas Linas Ščepinas 1 25 Laser Radial
2002 Tautinė olimpiada Kaunas Aušra Milevičiūtė 1 2 Optimist
2002 Tautinė olimpiada Kaunas Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 1 7 Europe
2003 Pasaulio čempionatas Kadisas
(Cadiz, Ispanija)
Giedrius Gužys 73 193 Laser
2003 Europos čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Giedrius Gužys 23 Laser
2003 Europos čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Laurynas Rimšas 49 Laser
2004 Olimpinės žaidynės Atėnai Giedrius Gužys 27 239 Laser
2004 Europos čempionatas Korkas
(Cork, Airija)
Laurynas Rimšas 11 Laser Radial
2004 Europos čempionatas Korkas
(Cork, Airija)
Linas Ščepinas 42 Laser Radial
2005 Pasaulio čempionatas Brazilija Laurynas Rimšas 96 Laser
2005 Europos čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 7 52 Laser Radial
2006 Pasaulio čempionatas Austrija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 5 Laser Radial
2006 Europos čempionatas Italija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 2 35 Laser Radial
2006 Europos jaunių pirmenybės Italija Aušra Milevičiūtė 1 15 Laser Radial
2006 Tautinė olimpiada Kaunas Gediminas Bružas 1 13 Laser Radial
2006 Tautinė olimpiada Kaunas Šarūnas Felenderis 1 10 Laser Standart
2006 Tautinė olimpiada Kaunas Sigitas Gurauskas 1 7 Laser (mini)
2007 Pasaulio čempionatas Portugalija Rokas Milevičius 105 183 Laser
2007 Pasaulio čempionatas Portugalija Laurynas Rimšas 122 255 Laser
2007 Pasaulio čempionatas Portugalija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 21 112 Laser Radial
2007 Pasaulio čempionatas Portugalija Aušra Milevičiūtė 94 284 Laser Radial
2007 Europos čempionatas Olandija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 4 64 Laser Radial
2007 Europos čempionatas Olandija Aušra Milevičiūtė 27 162,5 Laser Radial
2008 Olimpinės žaidynės Čingdao
(Qingdao, Kinija)
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 2 42 Laser Radial
2008 Pasaulio čempionatas Naujoji Zalandija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 4 81 Laser Radial
2008 Pasaulio čempionatas Naujoji Zalandija Aušra Milevičiūtė 49 190 Laser Radial
2008 Europos čempionatas Belgija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 14 83 Laser Radial
2008 Europos čempionatas Belgija Aušra Milevičiūtė 40 190 Laser Radial
2009 Europos čempionatas Suomija Karolis Janulionis 28 Laser Radial
2009 Europos čempionatas Suomija Aušra Milevičiūtė 48 Laser Radial
2009 Europos jaunimo (iki 18 m.)
čempionatas
Suomija Viktorija Andrulytė 2 Laser 4.7
2010 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 9 49 Laser Radial
2010 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Aušra Milevičiūtė 34 93 Laser Radial
2010 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Saima Plerpaitė 87 Laser Radial
2010 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Rokas Milevičius 46 456 Laser Radial
2010 Europos čempionatas Talinas Rokas Milevičius 74 240 Laser Radial
2010 Europos čempionatas Talinas Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 3 44 Laser Radial
2010 Europos čempionatas Talinas Aušra Milevičiūtė 24 123 Laser Radial
2010 Europos čempionatas Talinas Viktorija Andrulytė 29 158 Laser Radial
2010 Europos čempionatas Sankt Peterburgas
(Sankt Peterburg, Rusija)
Tauras Rymonis
(jachta Levantė)
2 32,625 RS-280 jachtos
2010 Europos čempionatas Sankt Peterburgas
(Sankt Peterburg, Rusija)
Jasinskas Audrius
(jachta Tornado)
7 56,75 RS-280 jachtos
2011 Pasaulio čempionatas Pertas (Perth, Australija) Rokas Milevičius 12 235 Laser Standart
2011 Pasaulio čempionatas Pertas (Perth, Australija) Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 5 76 Laser Radial
2011 Pasaulio čempionatas Pertas (Perth, Australija) Aušra Milevičiūtė 56 162 Laser Radial
2011 Europos čempionatas Helsinkis Tauras Rymonis 49 425 Finn
2011 Europos čempionatas Helsinkis Rytis Bagdžiūnas 67 562 Finn
2011 Europos čempionatas Helsinkis Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 11 90 Laser Radial
2011 Europos čempionatas Helsinkis Aušra Milevičiūtė 16 107 Laser Radial
2011 Europos čempionatas Helsinkis Viktorija Andrulytė 18 116 Laser Radial
2011 Europos čempionatas Helsinkis Saima Plerpaitė 87 250 Laser Radial
2011 Europos jaunimo (iki 21 m.)
čempionatas
Helsinkis Viktorija Andrulytė 2 116 Laser Radial
2012 Olimpinės žaidynės Veimuto įlanka,
Portlandas (Jungtinė Karalystė)
Rokas Milevičius 42 339 Laser
2012 Olimpinės žaidynės Veimuto įlanka,
Portlandas (Jungtinė Karalystė)
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 6 82 Laser Radial
2012 Pasaulio čempionatas Boltenhagenas
(Boltenhagen, Vokietija)
Rokas Milevičius 47 Laser
2012 Pasaulio čempionatas Boltenhagenas
(Boltenhagen, Vokietija)
Karolis Janulionis 98 Laser
2012 Pasaulio čempionatas Boltenhagenas
(Boltenhagen, Vokietija)
Martis Pajarskas 151 Laser
2012 Pasaulio čempionatas Boltenhagenas
(Boltenhagen, Vokietija)
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 1 50 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Skarlinas
(Scarlino, Italija)
Tauras Rymonis 37 265 Finn
2012 Europos čempionatas Prancūzija Martis Pajarskas 2 43 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Karolis Janulionis 6 56 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Dominykas Kneizys 29 145 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Rokas Milevičius 53 116 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Mantas Pikūnas 37 178 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Vėjas Pajarskas 48 233 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Mantvydas Černiauskas 64 163 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Marius Žemgulis 66 177 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Milda Eidukevičiūtė 16 103 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Aušra Milevičiūtė 23 111 Laser Radial
2012 Europos čempionatas Prancūzija Andriulytė Viktorija 26 123 Laser Radial
2012 Pasaulinė regata
Sydney–Hobart
Sidnėjus–
Hobartas
Simonas Steponavičius,
Tauras Rymonis,
Raimondas Šiugždinis)
13 70:50
2013 Pasaulio čempionatas Italija Emilė Mažeikaitė ir
Gabrielė Petraitytė
39 RS-Feva (sidabrinis laivynas)
2013 Pasaulio čempionatas Italija Antanas Gerasimavičius ir
Jurgis Jurgelionis
29 RS-Feva (bronzinis laivynas)
2013 Pasaulio čempionatas Garda, Italija Radvilas Janulionis 85 Optimist
2013 Pasaulio čempionatas Garda, Italija Simonas Jeršovas 129 Optimist
2013 Pasaulio čempionatas Garda, Italija Kostas Stankus 209 Optimist
2013 Pasaulio čempionatas Garda, Italija Donatas Juškevičius 221 Optimist
2013 Pasaulio čempionatas Garda, Italija Vėjas Strelčiūnas 234 Optimist
2013 Pasaulio čempionatas Rižao
(Rizhao, Kinija)
Milda Eudukevičiūtė 37 Laser Radial (auksinis laivynas)
2013 Pasaulio čempionatas Rižao
(Rizhao, Kinija)
Viktorija Andrulytė 1
(40)
Laser Radial (sidabrinis laivynas)
2013 Pasaulio čempionatas Omanas Martis Pajarskas 4
(67)
Laser (sidabrinis laivynas)
2013 Pasaulio čempionatas Omanas Karolis Janulionis 27
(90)
Laser (sidabrinis laivynas)
2013 Pasaulio čempionatas Talinas Šarūnas Felenderis 78 Finn
2013 Pasaulio čempionatas Italija Paulius Jeršovas RS-100
2013 Europos čempionatas Vengrija Airidas Rutkauskas 91 Optimist
2013 Europos čempionatas Vengrija Kipras Markuščenko 106 Optimist
2013 Europos čempionatas Vengrija Gustas Rudzevičius 144 Optimist
2013 Europos čempionatas Vengrija Paulina Pekūnaitė 72 Optimist
2013 Europos čempionatas Vengrija Ugnė Pajarskaitė 77 Optimist
2013 Europos čempionatas Vengrija Asta Burbulytė 81 Optimist
2013 Europos čempionatas Švedija Šarūnas Sodeika
(jachta Jigi Jigi)
7 ORC I
2013 Europos čempionatas Dublinas Martynas Černiauskas 10 Laser (sidabrinis laivynas)
2013 Europos čempionatas Dublinas Vėjas Pajarskas 19 Laser (sidabrinis laivynas)
2013 Europos čempionatas Dublinas Martis Pajarskas 13 Laser Standart (sidabrinis laivynas)
2013 Europos čempionatas Dublinas Laurynas Rimšas 22 Laser Standart (sidabrinis laivynas)
2013 Europos čempionatas Dublinas Karpis Janulionis 33 Laser  Standart (sidabrinis laivynas)
2013 Europos čempionatas Dublinas Viktorija Andrulytė 25 Laser Radial (auksinis laivynas)
2013 Europos čempionatas Dublinas Milda Eidukevičiūtė 2
(49)
Laser Radial (sidabrinis laivynas)
2014 Pasaulio čempionatas Santanderas
(Satander, Ispanija)
Viktorija Andrulytė 22 109 Laser Radial
2014 Pasaulio čempionatas Santanderas
(Satander, Ispanija)
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 34 129 Laser Radial
2014 Pasaulio čempionatas Santanderas
(Satander, Ispanija)
Milda Eidukevičiūtė 77 Laser Radial
2014 Pasaulio čempionatas Santanderas
(Satander, Ispanija)
Karolis Janulionis 122 139 Laser Standart
2014 Pasaulio čempionatas Santanderas
(Satander, Ispanija)
Martis Pajarskas 131 152 Laser Standart
2014 Pasaulio čempionatas Sopotas
(Sopot, Lenkija)
Tomas Rymonis 14 30 Finn
2014 Pasaulio čempionatas Sopotas
(Sopot, Lenkija)
Rytis Bagdžiūnas 134 327 Finn
2014 Pasaulio čempionatas Sopotas
(Sopot, Lenkija)
Linas Tamkvaitis 175 441 Finn
2014 Pasaulio čempionatas Sopotas
(Sopot, Lenkija)
Dangis Babikas 192 478 Finn
2014 Pasaulio čempionatas Dzivnuvas
(Dziwnow, Lenkija)
Martis Pajarskas 5 47 Laser Radial
2014 Pasaulio čempionatas Dzivnuvas
(Dziwnow, Lenkija)
Karolis Janulionis 7 55 Laser Radial
2014 Pasaulio čempionatas Dzivnuvas
(Dziwnow, Lenkija)
Montvydas Černiauskas 51 346 Laser Radial
2014 Pasaulio čempionatas Dzivnuvas
(Dziwnow, Lenkija)
Vėjas Pajarskas 59 391 Laser Radial
2014 Pasaulio čempionatas Dzivnuvas
(Dziwnow, Lenkija)
Romas Ovčinikovas 71 504 Laser Radial
2014 Europos čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Viktorija Andrulytė 10 45 Laser Radial
2014 Europos čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Martis Pajarskas 77 88 Laser Radial
2014 Europos čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Karolis Janulionis 14 127 Laser Radial
2014 Europos čempionatas Danija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 7 99 Laser Radial
2014 Europos čempionatas Danija Viktorija Andrulytė 26 171 Laser Radial
2014 Europos jaunių
čempionatas
Olandija Kotryna Kašetaitė ir
Daumantė Petraitytė
3 RS-Feva (dvivietė)
2015 Pasaulio čempionatas Omanas Viktorija Andrulytė 15 118 Laser Radial
2015 Pasaulio čempionatas Omanas Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 19 128 Laser Radial
2015 Europos čempionatas Danija Viktorija Andrulytė 7 99 Laser Radial
2015 Europos čempionatas Danija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 26 171 Laser Radial
2015 Europos čempionatas Pernu
(Parnu, Estija)
Adomas Janulionis
(jachta Keturi vėjai)
14 ORC
2015 Europos čempionatas Pernu
(Parnu, Estija)
Aistis Kalanavičius
(jachta Extreme)
19 ORC
2015 Europos čempionatas Pernu
(Parnu, Estija)
Juozas Gordevičius
(jachta Arctures)
28 ORC
2015 Europos čempionatas Italija Simonas Jeršovas ir
Kajus Oškutis
6 RS-Feva (dvivietė)
2015 Europos čempionatas Italija Kotryna Kašetaitė ir
Barbora Bernatonytė
32 RS-Feva (dvivietė)
2015 Europos taurė 7 etapai Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 1 16 Laser Radial
2016 Olimpinės žaidynės Rio de Žaneiras
(Rio de Janeiro, Brazilija)
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 7 90 Laser Radial
2016 Pasaulio čempionatas Najarito Rivjera
(Riviera Nayarit, Meksika)
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 5 102 Laser Radial
2016 Pasaulio čempionatas Najarito Rivjera
(Riviera Nayarit, Meksika)
Viktorija Andrulytė 25 234 Laser Radial
2016 Pasaulio čempionatas Najarito Rivjera
(Riviera Nayarit, Meksika)
Milda Eidukevičiūtė 53 280 Laser Radial
2016 Pasaulio čempionatas Kopenhaga Adomas Janulionis
(jachta Keturi vėjai)
19 617,8 ORC
2016 Pasaulio čempionatas Kopenhaga Aistis Kalanavičius
(jachta Extreme)
24 622,2 ORC
2016 Europos čempionatas Las Palmas, Ispanija Marius Eidukevičius 34 246 Laser Radial
2016 Europos čempionatas Las Palmas, Ispanija Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt 4 74 Laser Radial
2016 Europos čempionatas Las Palmas, Ispanija Viktorija Andrulytė 18 156 Laser Radial
2016 Europos čempionatas Las Palmas, Ispanija Milda Eidukevičiūtė 80 294 Laser Radial
2016 Europos čempionatas Las Palmas, Ispanija Martis Pajarskas 56 328 Laser Standart
2016 Europos čempionatas Las Palmas, Ispanija Karolis Janulionis 67 176 Laser Standart
2017 Pasaulio čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Karolis Janulionis 70 147 Laser Standart
2017 Pasaulio čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Martis Pajarskas 100 157 Laser Standart
2017 Pasaulio čempionatas Splitas
(Split, Kroatija)
Viktorija Andrulytė 8 81 Laser Radial
2017 Pasaulio čempionatas Italija Juozas Gordevičius
(jachta Majito TV3 LT)
16 111 Platu 25
2017 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Gintaras Vaičiūnas
(jachta Baltas)
24 ORC (grupė B)
2017 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Adomas Janulionis
(jachta Keturi vėjai)
8 ORC (grupė C)
2017 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Aistis Kalanavičius
(jachta Extreme)
18 ORC (grupė C)
2017 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Jurgis Jurgelionis
(jachta Tegu)
24 ORC (grupė C)
2017 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Burkšas Arūnas
(jachta Nida III)
27 ORC (grupė C)
2017 Europos čempionatas Barselona Viktorija Andrulytė 9 Laser Radial
2017 Europos čempionatas Barselona Milda Eidukevičiūtė 34 Laser Radial
2017 Europos čempionatas Barselona Radvilas Janulionis 52 Laser Radial
2017 Europos čempionatas Barselona Karolis Janulionis 28 Laser Standart
2017 Europos čempionatas Barselona Martis Pajarskas 43 Laser Standart
2017 Europos čempionatas Barselona Marius Eidukevičius 88 Laser Standart
2018 Pasaulio čempionatas Orhusas
(Århus, Danija)
Karolis Janulionis 116 Laser Standart
2018 Pasaulio čempionatas Orhusas
(Århus, Danija)
Martis Pajarskas 139 Laser Standart
2018 Pasaulio čempionatas Orhusas
(Århus, Danija)
Viktorija Andrulytė 46 Laser Radial
2018 Pasaulio čempionatas Orhusas
(Århus, Danija)
Milda Eidukevičiūtė 58 Laser Radial
2018 Europos čempionatas La Rošelis
(La Rochelle, Prancūzija)
Viktorija Andrulytė 18 152 Laser Radial
2018 Europos čempionatas La Rošelis
(La Rochelle, Prancūzija)
Milda Eidukevičiūtė 40 134 Laser Radial
2018 Europos čempionatas La Rošelis
(La Rochelle, Prancūzija)
Martis Pajarskas 39 261 Laser Standart
2018 Europos čempionatas La Rošelis
(La Rochelle, Prancūzija)
Karolis Janulionis 49 154 Laser Standart
2018 Europos čempionatas La Rošelis
(La Rochelle, Prancūzija)
Marius Eidukevičius 99 284 Laser Standart
2018 Europos čempionatas Olandija Vilkas Laurynas 145 Optimist
2018 Pasaulio taurė Marselis
(Marseille, Prancūzija)
Viktorija Andrulytė 4 Laser Radial
2019 Pasaulio čempionatas Sakaiminatas
(Sakaiminto-shi, Japonija)
Martis Pajarskas 82 Laser Standart
Pasaulio čempionatas Sakaiminatas
(Sakaiminto-shi, Japonija)
Karolis Janulionis 99 Laser Standart
2019 Pasaulio čempionatas Sakaiminatas
(Sakaiminto-shi, Japonija)
Viktorija Andrulytė 28 Laser Radial
2019 Europos čempionatas Portas
(Porto, Ispanija)
Viktorija Andrulytė 37 288 Laser Radial
2019 Europos čempionatas Portas
(Porto, Ispanija)
Karolis Janulionis 62 Laser Standart
2019 Europos čempionatas Portas
(Porto, Ispanija)
Martis Pajarskas 56 Laser Standart
2019 Europos čempionatas Portas
(Porto, Ispanija)
Domantas Juškevičius 97 Laser Standart
2020 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Viktorija Andrulytė 21 Laser Radial
2020 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Radvilas Janulionis 16 Laser Radial
2020 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Martis Pajarskas 59 Laser
2020 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Karolis Janulionis 72 Laser
2020 Europos čempionatas Gdanskas
(Gdansk, Lenkija)
Vėjas Strelčiūnas 87 Laser
2020 Europos jaunimo čempionatas Portorožas
(Portorož, Slovėnija)
Mantas Kniubas 120 Optimist
2020 Europos jaunimo čempionatas Portorožas
(Portorož, Slovėnija)
Marius Antanavičius 145 Optimist
2020 Europos jaunimo čempionatas Portorožas
(Portorož, Slovėnija)
Erik Sheid 86 Optimist
2020 Europos jaunimo čempionatas Portorožas
(Portorož, Slovėnija)
Benas Bestauskas 148 Optimist
2020 Europos jaunimo čempionatas Portorožas
(Portorož, Slovėnija
Rūta Mažunavičiūtė 75 Optimist
2020 Europos čempionatas Vilamora,

(Vilamoura, Portugalija)

Juozas Bernotas 26 RS:X
2020 Europos čempionatas Vilamora,

(Vilamoura, Portugalija)

Rokas Didikas 41 RS:X
2021 Europos jaunimo čempionatas Bahia de Cadiz (Ispanija) Rokas Golubovas 88 Optimist
2021 Europos jaunimo čempionatas Bahia de Cadiz

(Ispanija)

Tadas Ažukas 98 Optimist
2021 Europos jaunimo čempionatas Bahia de Cadiz

(Ispanija)

Vaidas Abraitis 106 Optimist
2021 Europos jaunimo čempionatas Bahia de Cadiz

(Ispanija)

Jokūbas Čėpla 125 Optimist
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Ryva del Garda

(Riva del Garda, Italija)

Erik Sheid 17 Optimist
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Ryva del Garda

(Riva del Garda, Italija)

Marius Antanavičius 215 Optimist
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Ryva del Garda

(Riva del Garda, Italija)

Benas Bestauskas 248 Optimist
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Ryva del Garda

(Riva del Garda, Italija)

Rokas Rimša 169 Optimist
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Ryva del Garda

(Riva del Garda, Italija)

Justinas Petkauskas 225 Optimist
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Agota Kašėtaitė
Kotryna Skunčikaitė
60 RS-Feva
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Aiksė-Uršulė Rudzinskaitė Brigita Aukčionytė 51 RS-Feva
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Augustas Žaliauskas

Arvydas Gutauskas

37 RS-Feva
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Eglė Chlebinskaitė

Smiltė Petrauskaitė

72 RS-Feva
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Kristupas Milašauskas, Vykintas Ladinskis 78 RS-Feva
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Nojus Volungevičius

Vilius Račiūnas

3 RS-Feva
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Pijus Striokas

Mykolas Kažemėkas

22 RS-Feva
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Rokas Salecis

Kristijonas Aukščionis

82 RS-Feva
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Travemiundė

(Travemünde, Vokietija)

Rūta Mažunavičiūtė

Meda Rimaitė

15 RS-Feva
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Raimondas Šiugždinis 6 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Karolis Janulionis 16 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Algirdas Žižys 24 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Arūnas Burkšas 27 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Tauras Rymonis 28 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Tomas Barakauskas 31 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Aidas Narbutas 44 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Jurgis Janulionis 54 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Talinas Marius Ambrulaitis 17 ORC
2021 Pasaulio čempionatas Silvaplana
(Šveicarija)
Rytis Jasiūnas 57 iQFoil
2021 Pasaulio čempionatas Nida
(Lietuva)
Raimondas Šiugždinis, Klaudio Kliučinskas, Vaiva Anskaitienė, Rimantas Vilkas, Julius Maseiva 3 Platu 25
2021 Europos čempionatas Odesa

(Ukraina)

Raimondas Šiugždinis, Klaudio Kliučinskas, Vaiva Tumaitė, Rimantas Vilkas, Julius Maseiva 4 Platu 25
2021 Europos čempionatas Odesa

(Ukraina)

Karolis Marcionis, Ignas Balčiūnas, Jurgis Kovas, Romas Jokubauskas, Rita Klybė 21 Platu 25
2021 Pasaulio jaunimo čempionatas Gdynė

(Gdynia, Lenkija)

Vėjas Strelčiūnas 21 Laser Standard
2021  Europos čempionatas Varna

(Bulgarija)

Radvilas Janulionis 91 Laser Standard
2021 Europos čempionatas Varna

(Bulgarija)

Martis Pajarskas 45 Laser Standard
2021 Europos čempionatas Varna

(Bulgarija)

Vėjas Strelčiūnas 87 Laser Standard
2021  Europos čempionatas Varna

(Bulgarija)

Viktorija Andrulytė 31 Laser Radial
2021 Pasaulio čempionatas Al Mušanahas

(Al Mussanah, Omanas)

Viktorija Andrulytė 3 Laser Radial
2021 Europos čempionatas Vilamora,

(Vilamoura, Portugalija)

Juozas Bernotass 33 RS:X
2021 Europos čempionatas Vilamora,

(Vilamoura, Portugalija)

Rokas Didrikas 38 RS:X
2021 Pasaulio čempionatas Puerto Sherry

(Ispanija)

Juozas Bernotas 21 RS:X
2021 Pasaulio čempionatas Puerto Sherry

(Ispanija)

Rokas Didrikas 34 RS:X
2021 Pasaulio čempionatas Ryga

(Latvija)

Juozas Bernotas 1 Raceboard
2021 Europos čempionatas Marselis

(Marseille, Prancūzija)

Juozas Bernotas 86 iQFoil
2021 Europos čempionatas Marselis

(Marseille, Prancūzija)

Rokas Didrikas 115 iQFoil
2021 Europos čempionatas Marselis

(Marseille, Prancūzija)

Rytis Jasiūnas 62 iQFoil
2022 Pasaulio čempionatas Stoholmas

(Švedija)

Jurgis Janulionis

Antanas Marčelionis

5 ORC
2022 Pasaulio čempionatas Kroatija Gediminas Sirvydas, Adomas Valavičius, Eglė Abramauskaitė, Andrius Ramonaitis 31 RS-21
2022 Pasaulio čempionatas Izraelis Daumantė Petraitytė

Jurgis Jurgelionis

58 470
2022 Europos čempionatas Čekija Augustė Dijokaitė

Austėja Karčiauskaitė

52 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Čekija Rūta Mažunavičiūtė

Tauras Kurlinkus

9 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Čekija Pijus Striokas

Adas Ožalas

18 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Čekija Adriana Zenkevičiūtė

Gustas Grinevičius

27 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Čekija Arvydas Gutauskas

Jokūbas Ramanauskas

57 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Čekija Šarūnas Jakas

Faustas Markevičius

51 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Čekija Eglė Chlebinskaitė

Ugnė Urbonaitė

37 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Čekija Benas Šapkinas

Kajus Volungevičius

70 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Čekija Jonas Šeputis

Vilius Cancingeris

33 RS-Feva
2022 Europos čempionatas Švedija Raimondas Šiugždinis
(jachta Arabela-Auga)
6 ORC
2022 Europos čempionatas Švedija Tauras Rymonis
(jachta Dia)
7 ORC
2022 Europos čempionatas Švedija Saulius Pajarskas
(jachta Rhino)
8 ORC
2022 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Ruta Mažunavičiutė 1 RS-Feva
2022 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Auguste Dijokaitė 14 RS-Feva
2022 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Nojus Volungevičius 3 RS-Feva
2022 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Vilius Raciunas 29 RS-Feva
2022 Pasaulio čempionatas Jungtinė Karalystė Aukse -Uršule Rudzikaite 32 RS-Feva
2022 Pasaulio jaunimo buriavimo čempionatas Haga

(Hague, Nyderlandai)

Nojus Bestauskas 49 ILCA6
2022 Pasaulio jaunimo buriavimo čempionatas Haga

(Hague, Nyderlandai)

Greta Kalinauskaitė 48 ILCA6
2022 Pasaulio jaunimo buriavimo čempionatas Haga

(Hague, Nyderlandai)

Danielė Viršilaitė ir Arnas Vaišny 21 420
2022 Europos jaunimo čempionatas Dzivnuvas

(Dziwnów, Lenkija)

Mantas Antanavičius 114 ILCA4
2022 Europos jaunimo čempionatas Dzivnuvas

(Dziwnów, Lenkija)

Tautvydas Buožius 187 ILCA4
2022 Europos jaunimo čempionatas Dzivnuvas

(Dziwnów, Lenkija)

Rokas Germanavičius 154 ILCA4
2022 Europos jaunimo čempionatas Dzivnuvas

(Dziwnów, Lenkija)

Rokas Jasaitis 178 ILCA4
2022 Europos jaunimo čempionatas Dzivnuvas

(Dziwnów, Lenkija)

Matas Kniubas 91 ILCA4
2022 Europos jaunimo čempionatas Dzivnuvas

(Dziwnów, Lenkija)

Tadas Lukoševičius 195 ILCA4
2022 Europos jaunimo čempionatas Dzivnuvas

(Dziwnów, Lenkija)

Titas Mockevičius 147 ILCA4
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Bodrumas

(Bodrum, Turkija)

Erikas Scheidt 7 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Bodrumas

(Bodrum, Turkija)

Augustas Buividas 175 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Sanderborgas

(Sønderborg, Danija

Ąžuolas Jackevičius 132 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Sanderborgas

(Sønderborg, Danija

Tadas Ažukas 119 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Sanderborgas

(Sønderborg, Danija

Rokas Rimša 19 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Sanderborgas

(Sønderborg, Danija

Jokūbas Čėpla 130 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Sanderborgas

(Sønderborg, Danija

Liepa Jonuškaitė 81 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Sanderborgas

(Sønderborg, Danija

Mingailė Plučaitė 89 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Sanderborgas

(Sønderborg, Danija

Mila Krum 86 Optimist
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Vilamora,

(Vilamoura, Portugalija)

Vėjas Strelčiūnas 54 ILCA7
2022 Europos čempionatas Jungtinė Karalystė Vėjas Strelčiūnas 3 RS Aero 7
2022 Europos čempionatas Jungtinė Karalystė Martis Pajarskas 1 RS Aero 7
2022 Pasaulio jaunimo čempionatas Jungtinė Karalystė Vėjas Strelčiūnas 1 RS Aero 7
2022 Europos jaunimo čempionatas Prancūzija Vėjas Strelčiūnas 36 ILCA7
2022 Europos čempionatas Belgija Radvilas Janulionis 116 ILCA7
2022 Europos čempionatas Belgija Martis Pajarskas 134 ILCA7
2022 Europos čempionatas Belgija Vėjas Strelčiūnas 99 ILCA7
2022 Pasaulio burlenčių čempionatas Brestas

(Brest, Prancūzija)

Juozas Bernotas 47 iQFoil
2022 Pasaulio burlenčių čempionatas Brestas

(Brest, Prancūzija)

Rytis Jasiūnas 25 iQFoil
2022 Europos burlenčių čempionatas Torbolė

(Torbole, Italija)

Juozas Bernotas 48 iQFoil
2022 Europos burlenčių čempionatas Torbolė

(Torbole, Italija)

Rytis Jasiūnas 25 iQFoil
2022 Europos čempionatas Hieras

(Hyeres, Prancūzija)

Viktorija Andrulytė 24 ILCA6
2022 Pasaulio čempionatas Dzivnuvas

(Dziwnów, Lenkija)

Viktorija Andrulytė 38 ILCA6

Kelionės aplink pasaulį Tūkstantmečio odisėja. Vienas vardas—Lietuva akimirka (2008)

© Lietuvos buriuotojų sąjunga

Lietuvos jachtos apiplaukusios aplink pasaulį

Jachta Lietuva (1992–1993)

Jachta Laisvė (1993–1995)

Jachta Ragainė (2008–2010)

Jachta Ambersail (2008–2009)

Lietuvos horniečiai (1999–2023)

Horno kyšulio (piečiausias Pietų Amerikos kyšulys) apiplaukimas nuo senų laikų laikomas vienu pavojingiausių ir didžiausių buriuotojui įmanomų pasiekimų, kartais buriuotojai dar vadina šią kelionę savo Everestu. 1994 12 23 pirmoji šį kyšulį įveikė Igno Minioto vadovaujamos jahtos Laisvė įgula. Iki 2023 Horno kyšulį įveikė 55 lietuviai.

Literatūra

Venantas Butkus Gero vėjo Klaipėda 2002; Artūras Dovydėnas Buriavimas Vilnius 2003.

Galerija

author

Linas Tamkvaitis, Renatas Mizeras

Skip to content