Olìmpinė programà, kompleksas olimpinių sporto šakų ir rungčių, kurių varžybos vykdomos konkrečiose olimpinėse žaidynėse (sportinė programa), t. p. olimpiniame kaimelyje ir dažniausiai olimpiniame mieste vykstantys kultūriniai renginiai, simbolizuojantys žmonijos kultūros universalumą ir įvairovę (kultūrinė programa).
Olimpinių žaidynių sportinė programa labai išsiplėtė nuo 43 sporto renginių 9 sporto šakose 1896 iki 329 sporto renginių 32 sporto šakose 2024. Pagal Olimpinę chartiją (Chartija) į olimpiados žaidynių sportinę programą turi būti įtraukta ne mažiau kaip 15 olimpinių sporto šakų. Žiemos olimpinėms žaidynėms toks reikalavimas nėra nustatytas. Po kiekvienų olimpinių žaidynių Tarptautinis olimpinis komitetas peržiūri olimpinių žaidynių programą. Pastaraisiais metais, siekiant pritraukti jaunesnę auditoriją ir atspindėti kintančias sporto tendencijas, į olimpinių žaidynų sportinę programą įtrauktos tokios sporto šakos kaip riedlenčių, banglenčių sportas, sportinis laipiojimas, breikas ir kitos. Taip pat olimpinė sportinė programa dėl sikeio sporte užtikrinti lyčių lygybę – nuo visiško draudimo dalyvauti moterims (pirmosiose žaidynėse) palaipsniui pereita prie to, kad 2024 vasaros olimpinės žaidynės Paryžiuje 32 sporto šakose varžysis tiek pat moterų, kiek ir vyrų.
Tiek kultūrinė, tiek sportinė olimpinių žaidynių programos nuolat kinta, siekiant atspindėti visuomenės interesus, sporto evoliuciją, tvarumą ir inovacijas, skatinant ir stiprinant tarptautinę draugystę, taiką ir bendradarbiavimą per sportą.